Jump to content
Българският форум за музиканти

Reverb схема


Recommended Posts

Здравейте колеги!Искам да се допитам до ващо мнение защото..не разбирам много много...според вас тая схема за ривърб добра ли е?И ако може ми покажете по добри,защото аз само това успях да намеря.Мерси! http://www.generalguitargadgets.com/index....3&Itemid=26

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТАЗИ 100% е по-добра, а може да се комбинира с винтидж тремоло ЦЪК

или вибратоЦЪК

 

аа - не знам забелязал ли си "малката" подробност, че освен елементи разни има и пружинен ревербратор ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа - не знам забелязал ли си "малката" подробност, че освен елементи разни има и пружинен ревербратор

 

Малката "подробност" струва към 40 Евро без доставката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг начин с пружина от реотан (за мен е по-скоро теоретичен) и два говорителя - трябва ти усилвател за 1-вия и предусилвател за 2-рия.

Към първия се по подава китарния сигнал а от втория се взима изхода (през преампа)*

 

китара>усилвател>Говорител1~~~~~~~Говорител2>преамп>изход

 

~~~~~~~ - пружина

 

Пружината се сжързва за мембраната

 

Този начин не е изпробван на практика (поне не от мен) и не гарантирам за него.

 

*тази система не представлява заместител на ревърб танк-а - би трябвало това да е напълно завършено устройство

Редактирано от Efo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за схемите!А за пружинния ревербератор знам,че има,но него едва ли мога да напрвавя..затова питам за схема на цифров... И искам да попитам като каза,че мога да го комбинирам с тремоло или виброто,как точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, защо си мислиш, че цифров ревербератор се прави лесно? Препъваш се от Accutronics за $40, а се насочваш към доста по-сложния цифров вариант. И нека да изясним нещо. Цифров е различен от псевдо такъв - например с CCD/Bucket Brigade. Последният би могъл да се реализира сравнително по-лесно от цифров, но пак изисква сериозни познания в широка област от електрониката (аналогови филтри, импулсна техника, спектрален анализ, динамичен контрол...).

Ако не ти е мерак да се занимаваш с тази техника, а искаш само да минеш тънко (на което навеждат мненията ти) , по-добре си потърси нещо на втора ръка във форума - много по евтино ще ти излезне.

Ако обаче се отнасяш сериозно, мисля, че пътя е по-различен от този който поемаш.

Например, защо не използваш огромната информация в интернет? Направо ще се задръстиш от схеми, теория, практика, конструкции.

Все пак този форум не е специализиран в електроника, макар, че има няколко човека които се занимават сериозно с музикална електроника. И слава богу че ги има, иначе нивото на форума някаше да е това което е.

Все пак ти пожелавам успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти схема на цифров /всъщност там са 10-ина вида реверб/:

 

http://dstockett.50megs.com/femtoverb.gif

 

Дискусия и платки:

 

http://www.diystompboxes.com/smfforum/inde...?topic=42305.20

 

Има и готови модули:

 

http://www.profusionplc.com/pro/gex/prodGe...?prdtyp=reverb#

 

Ако не ти е мерак да се занимаваш с тази техника, а искаш само да минеш тънко (на което навеждат мненията ти) , по-добре си потърси нещо на втора ръка във форума - много по евтино ще ти излезне.

 

Това също е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за цифровия май ще е още по-трудно намирането на чипове, програмиране и още какво ли не, а аналогов с BBD или нещо подобно - както каза Parni_Valjak е "псевдо" и компромисно решение.

Най-лесното което се сещам е да си търсиш процесор, на който да ползваш ревърба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.