Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарата звучи прекалено тихо когато е включена в компютъра


brr

Recommended Posts

Значи първо да се оправдая че търсих с търсачката но не намерих отговор на въпроса си!

 

Та значи попадна ми една акустична китара, но направена като електрическа, т.е. с две потенциометърчета и вход за кабел. Марката и е фактор и аз си намерих кабели, жакчета и т.н. и си я включих в line in. свалих си guitar fx box и amplitube също и asio4ALL и сичко си се чува както трябва, само дето е ужасно тихо. Дори да увелича докрай то звука дето идва от китарата е по-силен от тоя от колоните. Та къде се крие проблема и как да го оправя?

 

П.С. Забравих да спомена, че звука е увеличен до край от на уиндолса volume control и от китарата също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да ти е салба звукувата картата , и да ти прави проблем ...

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да ти е салба видео картата , и да ти прави проблем ...

Можеби звуковата карта имаше впредвид :cheers2:

Редактирано от armstrong
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мисля, че е толкова слаба, защото преди години брат ми, беше влючвал неговата ел. китара обаче във входа за микрофона и тогава си се чуваше нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж кой ти е recording device-a дали микрофон или лайн ин.. и нивата там също как са

ако и там всичко е ок мисля че проблема ще е откъм китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е нивото да е слабо когато си включил китара в line in. Ако искаш просто да я чуваш или записваш за кеф, включи я в mic in. Ако по-нататък решиш да търсиш по-добър звук, прегледай темите за директно включване на китара в звукова карта. Ще ти трябва di box, и по-добри микрофонен преамп и звукова карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се чува докато просто си свириш трябва да не е мютната в playback контролите. Що се отнася до записването, може би проблема е в настройките на софтуера, който ползваш (може да са настроени за запис на line in).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах една слаба ел. китара. В смисъл слаба - свири наполовина силно от на един приятел. И двете с едно кубе, докрай усилено от потенциометрите на китарите и т.н. Сменяхме кабелите, разменихме жаковете и моята се чуваше наполовината.

Включвах я към усилвателя, с които съм на компютъра. Те са 5+1 системка. Клатя прозорците с мр3-ки, но китарата едвааааам се чуваше. Същият приятел каза, че ми трябва предусилвател. Обясни, че ако включа уокмен, мр3-плеър или друго, усилвателят "усилва" звука, а при китарата той трябва да направи, цитирам "от нищо - нещо".

Звуковите карти нямат усилвател. Само старите имат (преди 7-8 години някъде).

Е, може за друго да става въпрос, само ти казвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.