Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ми съвет


Bigalou

Recommended Posts

Първо Честита Нова Година на всички !

 

Докато се "ровичках" в интернет за инфо (понеже искам да си купя китара) и се натъкнах на един доста интересен сайт на диструбутор от Благоевград ... "Поразцъках" малко и огледах ценовите листи (понеже неразбирам от обозначения , модели и тн. ) , но до колкото знам Ibanez са да не кажа супер , но добра марка (особенно за начинаещ като мен ) и си харесах една акустична китара ... Идеята ми с този пост е , хората от "бранша" да споделят мнението си

 

Така ето го главния сайт в който могат да се намерят доста инструменти не само китари http://mci-bg.com/indexbg.php

 

, така ето я и ценовата листа на Ibanez http://mci-bg.com/manuals/05_1.pdf

 

това което аз си харесах не само като модел , но и като цена е V72E-BK . (колкото и тъпо да прозвучи видях ,че има и V72E-NT но вярвам че разликата е само в цвета ? :virtuoz: )

 

Пс.: Казах на един авер за този сайт и в първия момент неповярва ... та да съм сигурен дали не е някакъв "фейк" сайт макар че не ми се вярва

 

Е това е от мен

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фейк, "Икономов" са официален вноисител на Ibanez за БГ. Доста хора из форума са си купували китари оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фейк, "Икономов" са официален вноисител на Ibanez за БГ. Доста хора из форума са си купували китари оттам.

 

Акустичните да ама ел китара не са оригинални ваобще.Дори модела на сатриани не е оригинален.В пловдив също зареждат от Икономов и ми каза магазинерката за какво става въпрос... :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз лично не съм пазарувал оттам, но това "ми каза магазинерката за какво става въпрос" ми звучи меко казано несериозно. :virtuoz: Освен ако въпросната магазинерка не е някаква експертка по Ибанец.

Никой в тоя форум, който е пазарувал оттам не съм видял да се оплаква, че "не са оригинални".

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во. Да, разликата е само в цвета.

2ро. Икономов не е менте :)

 

Хм, в ценовия клас, който си избрал има и други алтернативи, Fender примерно или Epiphone. Но като цяло щом е първа китара няма особено значение каква е. Купуваш това което ти харесва и което можеш да си позволиш разбира се.

Успех с избора и Весели Празници на патерици! :virtuoz:

 

Едит: Опаа, изпревариха ме :greenball:

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори :)

 

Ами осъмних се защото този модел който съм си харесъл е 263 лева , а същият този модел в един сайт който ми го даде авер , е 145 EUR с намаление и главно зариди това се осъмних .. и като цяло цените са доста по-ниски от кадето и да било другаде

Та .. значи вече знам със сигурност че ще порачам от там

 

Restecpa :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фейк, "Икономов" са официален вноисител на Ibanez за БГ. Доста хора из форума са си купували китари оттам.

 

Акустичните да ама ел китара не са оригинални ваобще.Дори модела на сатриани не е оригинален.В пловдив също зареждат от Икономов и ми каза магазинерката за какво става въпрос... :metalist:

 

 

и как го реши

аз съм виждал и джем и на сатриани сигничъра в онва магазинче до консерваторята дет бачкат с икономов

и са си съвсем истински повярвай ми

Редактирано от SHARO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че тази ценова листа е от 2005-та. Скоро ходих там и се оказа, че има разлика нагоре в цените. Най-добре им се обади или драсни един мейл, ще ти отговорят, много са любезни. Иначе по-ниски цени от техните в БГ няма. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някъде новата ценова листа ,но явно е на другия комп.Като я открия ще я постна.А иначе за Икономов - пазарувам от него вече 4-5 години и мисля ,че е коректен.До сега са минали доста неща през мен /10-тина китари и няколко кубета и процесори-все оригинални/ явно в Пловдив пращат ментетата :metalist: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как менте? много ясно че тея около и под 1000лв са китайски/корейски/индонезииски и тн, но не са менте :cheers2:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.