Jump to content
Българският форум за музиканти

Бруталити


Recommended Posts

jFog, ами технологията на хубавите семпли е хубави барабани, хубави микрофони и много игра с настройките.

Аз обаче нямам и затова карам основно с квито семпли намеря в нета...

За това което правя използвам soundfont банки. Мога да ти пратя ако искаш да ги пробваш, няма проблем.

Удобното при тях е че могат да имат различни семпли за различните динамики на удара, т.е. при слаб удар един семпъл, при силен друг и т.н. Това помага много за "реалистичното" звучене, ако миди-тата които плейваш през тях са с добра динамика.

Ще драсна някое и друго мп3 тоя уикенд за демонстрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

jFog, ами технологията на хубавите семпли е хубави барабани, хубави микрофони и много игра с настройките.

Аз обаче нямам и затова карам основно с квито семпли намеря в нета...

За това което правя използвам soundfont банки. Мога да ти пратя ако искаш да ги пробваш, няма проблем.

Удобното при тях е че могат да имат различни семпли за различните динамики на удара, т.е. при слаб удар един семпъл, при силен друг и т.н. Това помага много за "реалистичното" звучене, ако миди-тата които плейваш през тях са с добра динамика.

Ще драсна някое и друго мп3 тоя уикенд за демонстрация.

ся ако кажеш кои са тези soundfont банки и с коя програма барабаносваш ... :lol:

 

:lol: Дай цяло парче!

jFog - това е идея, що не го заформим като един internet форумски проект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушайте Dylan, не бих препоръчал да работите по моите методи. :bravo:

Неуспешно се опитвам да се отуча от тях, но лошите навици... :(

Не мога да работя с MIDI. :(

 

Но пък, jFog, твоите са бели кахъри - може барабаните да не са много реалистични, но китарите са навързани много добре с тях и са много интересно замислени. :) После като записваш албума ще хванеш Nick Barker примерно да ги изтропа, а за другото да мисли инженера.

 

[off] БТВ, чухте ли новия Obituary? Става. В тая жега. :) [/off]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fracture, по принцип си сглобявам банките сам. Вземам каквото ми хареса от различни банки, редактирам го така че да пасва на останалите и така...

 

Мога да ти препоръчам две основни :

 

NSKit на Natural Studio (но там имат само последната версия, която беше 7 последния път и е към 128 MB, с които реално разполагат от Audigy нагоре само). Тази банка е безплатна, за което дълбок поклон пред фена който я прави и ъпдейтва.

Аз лично ползвам по-старите версии, които си ги пазя, разрови по нета, може все още да ги намериш някъде.

 

Blue Jay на Sonic Implants - тя е доста по-малка и звучи малко по-стерилно но пак става. Има я тук.

 

Има и други яки колекции от семпли като Drum Kit From Hell и т.н., които също стават, но не са в soundfont формат и трябва сам да си правиш банка от тях, което е доста досадна работа...

 

За писането на миди-тата ползвам Cakewalk Pro Audio 9 - той вече е архаичен, ама ми върши идеална работа. Sonar-а има много предимства, но нито едно от тях не ползвам, така че...

След прехвърлянето на миди-то в wav, "обличайки" го в звуковата банка го реадактирам с Cool Edit Pro 2.0 - много помага ако компресираш леко: изкарва естествения ривърб на семплите, вместо да добавяш дигитален ривърб от програмата...

 

Това ми е рецептата в общи линии...

 

Mu3epHuK, това което ти правиш го прави и миди-то, но вместо да редиш семпъл след семпъл, редиш ноти, които програмата облича в семпли от съответната звукова банка. Въпрос на навик, но мисля че метода с миди-то е по-лесен принципно.

 

От новия Obituary чух едно парче - не е кой знае кво, но е 100% Obituary, а аз точно от това имам нужда. На тези които ще кажат че не е нищо ново ще отговоря че нема и нужда да е нещо ново. Стила е супер за концерт, на който да отидеш и да издивееш максимално, а пък старите им албуми малко ми бяха омръзнали.

Единствено проблем би било, ако всяка година издаваха такъв албум, тогава верно биха ми се стрували еднообразни. Но веднъж на 5 год. такова нещо си требва. Поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dylan_101

Ам... може ли вече облечените семпли да споделиш

:P Щото за мен поне е по лесно( так съм свикнал) да редя във Фрути Лупса.В смисъл такъв ,че вместо да пиша мидита и да ги прокарвам през банки итнт.да ги обличам както ти казваш, предпочитам готов семпъл ама добър и да го наредя във Фрутито..Абе незнам аз им кривих малко честотите на тъпаните ама толкова мога ;)

 

Тука напоследък за малко се откачих ама пак съм много кът със свободното време на последък че незнам, предполагам че парчока ще е готов скоро ама без вокали е скучно.Тука дебна един амиго ама пусти му мързел.. все до под крушата стигам

 

може и като съвместен проекта да го заформим що не.ама кът съ знам колко съ мсериозен..... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jFog, кажи е-мейл да ти пратя кво записах...

 

Доколкото разбрах ти трябват само семпли, така ли? Това не е проблем, дори и от соундфонт банка имаш опцията export samples...

 

Чуй ги тия тупани, ако ти харесват мога да ти пратя банката или семплите само щом предпочиташ. Проблема обаче е че са доста мегабайти, около 30-тина, трябва да измислим как да стане прехвърлянето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам такова, интернет само на служебния, сори.

 

Но мога примерно да ти ги пратя на тебе и ти ако имаш да ги качиш. Не знам дали въобще си струва целия напън, щото въпросните банки се състоят от различни части от известни и достъпни банки (Blue Jay, Natural Studio), просто съчетани по специален начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми в G-Mail има повече от гигабайт. :) Разделяш с WinRar и пращаш.

Divide & Conquer/E-mail :) Ще бъде от полза на всички. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, нищо не мога да кача на тоя gmail акаунт. Все ми връща е-мейлите некъв спам филтър.

Банката я намачках на 8.4 МВ със Sfpack и след това е разделена на 4 части с rar.

Който иска да му я пратя директно на е-мейл да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.