Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с инсталация M-audio Radium 49


Stone Free

Recommended Posts

Пичове,

 

Взех си наскоро нов лаптоп - HP Compaq 6710b, сложих му едно ХP, и фанах да си инсталирам аудио нещата.

Обаче MIDI контролера ми, M-Audio Radium 49, упорито отказва да се инсталира като хората. Пробвах вече всичко, което можа да ми роди главата: свалих нови драйвери, пробвах на всичките USB-ta, да търся драйверите през device manager-a na XP. Почти винаги резултата е, че след като ръгна Radium-a XP-то не го разпознава и го регистрира като 'Unknown Device'. Успявам да постигна някакъв частичен успех на един от слотовете, успяват като че ли всичките драйвери да се инсталират, поне доклкото се виждат в device manager-a, но щом си пусна някоя DAW, Nuendo ili Ableton, нема никой...никва реакция, никви MIDI сигнали. :(

На два пъти виждам един прозорец, който ми казва, че не достигал USB Bandwidth-a :( ебаси..нямам и толкова неща включени...+ това на стария лаптоп, пак HP, никога не съм и си помислял за такива лимити, все с по 4 накачулени джаджи съм си джиткал без проблемно.

 

Та моля някой ако има идеи да помага, че вече съвсем се отчаях...също ако знае някой някакви хакерски трикове за увеличаване на USB Bandwidth-a да каже..малко ме съмнява че точно Bandwidth не му достига на тоя кийборд, се пак не вървят някви бесни потоци по него..ама... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, с Виста е, ама аз я разкарах, поради разните и несъвместимости главно с продуктите на компанията H20 :punk_guitar:

Но както и да е: след многобройни преинсталации стана ясно, че Радиума явно нещо се кара с дъното, защото успях съвсем безпроблемно да го инсталирам на едно ПЦ с почти идентична конфигурация. Също на моя лаптоп тръгна безпроблемно един Еволюшън...така че най веротно ще се сдобия с един МИДИ-УСБ интерфейс и дано потръгнат нещата тогава, чее ... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преинсталирай пак Win-a ако искаш . Тогава първо сложи драйверите , след това плъгни устройството . Имах подобни ексцесии с един лазерен принтер Коника и ми даваше подобни проблеми .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, и Windows-a преинсталирах и драйверите точно по тая процедура принципно ама нц...Успява да се инсталира на моя лаптоп, ама МИДИ сигнал-а хич го няма...Нуендото го открива като хардуер ама реално няма никой. Тъпа работа, кво да правиш, точно тая къръщина ли на мене...да се надяваме че поне ще успея да я подкарам системата с някое бюджетно МИДИ-УСБ, че на тоя етап финансирането на някой по читав и актуален контролер не може да ми се вмести в бюджета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.