Jump to content
Българският форум за музиканти

Първата ви китара?


Stresa

Recommended Posts

Абе нали всеки е почнал от някъде..... та в такъв смисъл ква беше първата ви китара??? Мойта беше СТРАШНО ДЪРВО (без марка и модел)! Обаче страшно си я уважавам. Ако някой има повечко китарки може да си направи класация по години. В моя случай:

1.) "Дървото" (някъде в далечните 90-те)

2.) Yamaha Pacifica (Декември 2003)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3111

 

моята първата беше една изкормена ел китара орфеи с нечовешки прецакан гриф и прагове, цялата беше в трески......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Орфеи - Стрела- 93

2. Кремона - червена като гибсън - 93

3. Кремона - черна като фендер форма - 94

4. Пълдин - като Джо Сатриани в тялото 94

5. Маратон - японска с флоид роуз -94- 95

6. Ибанез RBM10 - Реб Бийч модел -95

7. Ибанез РГ450 - 98

8. НоНейм - като фендер - 99

 

 

 

4-5 акустични кремони 93 до 2005 :band1:

1 полуакустична СТАГ 2005

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Кремона - червена като гибсън - 93

:band1: И аз съм имал същата '91, '92 :lol: Култова просто...

След тва некъв Samick, single locking Floyd, с форма на Телекастър, single coil neck, humbucker bridge. Дървото не го знам какъв талашит беше - ама беше много тежка. Като я продадох, прагчетата едва се подаваха над грифа вече. Голямо стъргане падаше.

След тва Washburn Nuno Bettencourt (N2) - eдна от най-удобните китари в света според мен. Некаде '99 или '00 беше.

Нататък вече не ги помня по години. :blink:

Аре хеви-метъл :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'00 кремона акустична

'00 орфей - бая окаян, чак адапторите му пренавивах B)

'02 squier Strat

'03 бас Кремона. кътри бойлери

'04 jackson JS30 Dinky

'05 очаквам след 2 дена един Ibanez RG 7321 - 7 струнен :metalist::metalist:

:metalist::pray::pray::pray::pray::pray:

 

за друго не се сещам..........така и не се научих да свиря като хората :twisted: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'91 - синя Кремона (стратокастер тяло), горката жидиа баиа модификации а след това като отиде при братовчед ми е съвсем пострада.... Много много високи струни (на 22-ро отнемаше "минути" и усилия за да се натисне)

'94 - B.C. Rich U.S. Custom (The RichBitch) (един от последните модели преди да купиат цомпаниата и да и изкарат производството извън щатите. H-H, Licensed Floyd Rose, Strat Body , Rosewood fingerboard. Наложи ми се да го заложа за да си платя наема иначе щях да остана на улицата и след това се сдухах и заебах изцяло китарата......

'05 - Ibanez RGTHRG1 (prestige limited), уж трябва скоро да ми го шип-нат ама ще видим.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

1. Кремона - 99

(Strat type, черна преливка в огнено червено :inlove: )

 

2. Univox - 01

(има я на снимка в представянето ми, къстъм мейд от някакъв майстор в Шумен, китара с история :metalist:

 

3. Factor SIL 51 - 03

(и нея я има там, много яка китара :inlove: )

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Jackson RR5 - 06 :metalist: :green:

 

...

 

ХХ. ESP AXE Custom Model :pray::pray::metalist::pray: :green: :pray:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:pray: хаха-първата ми китара беше акустична някаква от пловдивски магазин през 94-та (малее преди 11 години :wall: :wall: :pray: ), нищо не пише на нея B) Звука и е супер зле и е неудобна за свирене, обаче не знам защо- винаги като я пипна и все ми идват супер готини идеи :pray: Може би щото тогава бях адски надъхан и музикалното ми мислене беше необременено не знам.

 

А първата електрическа беше бял Squier (stratocaster хехе) пак от Филибето - до Тунела там не знам кой пазар беше четвъртък ли вторник ли сряда :think: :pray: имаше един магазин за инструменти с един мазник вътре дето продава - купих я края на 95-та....кви времена бяха тогава готини.... :metalist::metalist::metalist: Продадох я 97-ма, но акустичката я пазя да се вдъхновявам :pray: ....действа безотказно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята първа беше един Орфей много голямо и тежко дърво..после свирих на Гибсън правен незнайно в кой банцик...свирил съм и на 2 баса Орфей...последната ми мотика е един модифициран Скуайър който става само за Ерик Клептън хави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уфф аз нещо пак не съм прочел както трябва кво се иска...:D

начи

1 - '01 - гореспоменатият Орфей

2 - '02 - скуаера(онее дет мажа на виедеото с него) чиито собственик от '03 е spotlight_kid

3 - '02 една акустична Орфейка

4 - '03 - Vester - страхотна китарка с флойдче, само сега си мечтая да й сложа едни джъмбо прагчета и ще стане страхотиика

 

 

ПС spotlight_kid де забраи култовия "Пълдин" бе :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Една кухарка, собственост на сестра ми. :D

 

Кремонка, подарена ми от първия ми даскал. Много си я обичам, макар и да е с кофти прагчета, много дебел гриф, никакъв волюм или тон контрол, никакъв пикъп суич, ужасен звук, кофти... (fading out)

 

:inlove: :inlove: :inlove: Jackson DX10D Dinky. :inlove: :inlove: :inlove: - ебати яката китара. Всичко си има, всичко и е на 6! 24 XJ Frets :inlove: Jackson Floyd :wow: адаптерите и са тези с които свири Маx Cavalera, яко тънък гриф...

Сега само и притежателят и ако се научи да свири........

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1986

акустична Кремона като на дядо Стефчо :D струните бяха на 1,5см от грифа :D купих си я с парите дадени ми за рождения ден от баба ми от единствения музикален магазин в Бургас, тогава намиращ се на Фердинандова до магазин Рила. Бях взел баща ми за кураж и като влязохме викам искам една китара :D изкараха я тази увита в найлон с една картонена гаранционна карта между струните :D

(бях 4-ти клас хлапе тогава)

Този магазин беше малък ама беше врашкан със стока. Имаше пиано, гайди, тъпани, барабани, духови и струнни. Гледам аз горе на един рафт една Зебра и ми изтекоха очите. Колко ли не се молих на баща ми, ама не ми я взе. Вика ми ти се научи да свириш пък после ще я купим.

Опитах се да дрънча на свободни струни, както не беше настроена и бързо ми мина мерака. Сетих за нея 1988

 

1989

акустична Пълдин с найлонови струни - желязна кирка е това, звука и е много готин (купих си я със собствени средства)

 

1991

ел. китара Кремона (т.н. Крава) - тази китарка я купих с помощта на баща ми - парите бяха 50 на 50 процента :D подарих я на един френд през 2005. Повечето ми музикални спомени са с нея :D бях си купил български дисторшън и български компресор и много се кефих щото държахме залата за свирене в Механотехникума, където съм учил. Там имаше добра техника за времето си:

6 канален миксер

барабани

2х100W + 1x50W тонколони Vermona

дек Финезия на който си правихме записчета

клавир Vermona

и още разни неща, които не работеха и бяха яко прашасали

 

1997

направих си по поръчка при майстор лютиер от Казанлък полуакустична китара с 24 прага, найлонови струни, пиезоадаптер, куфар

 

2005

ел. китара Washburn Wi14 - това е най-хубавата китарка, която съм притежавал

 

:headbang::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

ПС spotlight_kid де забраи култовия "Пълдин" бе  :headbang:

верно че в живота ми имаше и такоа нещо като Пълдина

още си спомням как дрънчахме на нея на пеиката пред блока ви, как отчаяно се опитвах да хвана баре за да издокарам Cemetary Gates.... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.