Jump to content
Българският форум за музиканти

Ваши семпли


Jordan_J

Recommended Posts

Темата е достатъчно ясна. Искам да чуя семпли на хората, които харесват и работят така (само китара, кабел, амп). Никакви стомп боксове, "подгряващи" ефекти, процесори и софт симулации НЕ представляват интерес за мен в тази тема (delay и reverb може, но други мазгии - не :)

 

Интересува ме кой как си прави и звучи с:

 

- клийн канал;

- крънч;

- лийд

 

Всяко допълнително инфо и доуточнение е хайли апришиейтед :)

 

:thumbup:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez RG Giger+Hughes and Kettener Атакс 80

 

Китарата е в Eb, струните ДаДарио 10, кабела е Монстър.

 

Настройките на кубето са както следва (10 бална система):

 

Чист канал: Бас - 4, Среди - 3, Пищялки 8. Чистия канал има ревърб от кубето. Набичил съм го на макс.

 

Мръсен канал: Бас - 7, Среди - 3, Пищялки - 7, Дист 10.

 

Т'ва.

 

Според мен се получи интересно, но странно. Микрофона е правен, за жалост. Няма компютърна обработка.

 

CLICK!

 

Приемам критики, може и градивни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е достатъчно ясна. Искам да чуя семпли на хората, които харесват и работят така (само китара, кабел, амп). Никакви стомп боксове, "подгряващи" ефекти, процесори и софт симулации НЕ представляват интерес за мен в тази тема (delay и reverb може, но други мазгии - не :punk_guitar:

 

Интересува ме кой как си прави и звучи с:

 

- клийн канал;

- крънч;

- лийд

 

Всяко допълнително инфо и доуточнение е хайли апришиейтед :greenangel:

 

:icon_shithappens:

аз искам да знам от колко време свириш и колко си напреднал, за да подготвя подходящо видео а не да показвам прости и ясни неща с които ще загубя времето на хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми както си го нарекал ,,prostotiq,, така си е ,защо , защото ми се стори доста непоследователно и не се обиждаи , малко глупаво ! Можеш още по яко да гонаправиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми както си го нарекал ,,prostotiq,, така си е ,защо , защото ми се стори доста непоследователно и не се обиждаи , малко глупаво ! Можеш още по яко да гонаправиш!

 

 

:cheers:

 

Най-малко ще се обидя.

Това е семпъл, покзвам това, което се изисква в темата. Не виждам никъде да има някакви рамки?!

 

Не смятам, че точно в семплите трябва да се правим на рокзвезди, а напротив!

 

Просто си плейвам пасажи, които ми дойдат на акъла. Не виждам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам да знам от колко време свириш и колко си напреднал, за да подготвя подходящо видео а не да показвам прости и ясни неща с които ще загубя времето на хората

 

Приятелю, не се изхвърляй. visiondann е опитен китарист с доста стаж.

Освен това, темата има по-скоро техническа насоченост. Главната и цел е да може всеки да чуе как звучи даден усилвател, което да може да му помогне при избора на усилвател, или поне при разговори на тема усилватели.

 

Свиренето тук е на заден план.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм пропуснал нещо тук :cheers: Няма нужда от спамъри, още по-малко - от остър тон. Ако някой има готови семпли и ПО ТЕМАТА - е добре дошъл, а и както казах - допълнително инфо ще е още по добре.

 

@synyster_vengeance - малко ми е трудно да уловя смисъла на поста ти. Направи най-хубавото видео, на което си способен (щом е така поставен въпроса). Пък аз свиря отскоро, но ще разбера посланието на видеото ти, повярвай ми :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди малко си сглобих един усилвател,лампов от един стар български кино усивлател и решихд а пусна семпъл.

ЗАпсивано е с китара Vintage V100> въпросния усилвател>правена колона с 1Х12" български говорител ВКН1221/за вкъщи е идеален именно поради ниската си ефективност/.Микрофона е компютърен.

Около 30-тата секунда се включва Boss DS-2,който позлвам за буустер/с дист на 0/ и на каря на демото пак е само усивлателя.

 

Демо

 

"Донора" ми е подарък,така че на практика ми излезна почти без пари. :greenangel:

 

 

ПП. Ако някой се интересува усилвателя е по схема на Marshall 18W,но е добавен буустер който рпедставлява първите 2 стъпала от JCM800/2203/,но със разделителни кондензатори 1,5нФ,понеже ми идваха много ниските честоти.

Има 2 входа единия с буустера,другия без буустера.Махнал съм и тонкоректора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.