Jump to content
Българският форум за музиканти

абе интересно ми е?!


Recommended Posts

За потенето - миеш си ръцете със сапун преди всяко свирене и няма да ти се изплъзва перцето .Ако пък толкова много се потиш ,просто отвори широко прозореца :D

Перцата нямат значение ,виждал съм много добри китаристи да ползват различни видове .Аз свиря с Dunlop Jazz III - черните .

А тия перца имат ли различни дебелини или са едни и същи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също много ми се потят ръцете и наистина това е много неприятно.

По време на свирене (все пак аз свиря само в къщи) си мия ръцете няколко пъти със студена вода и сапун и забърсвам грифа и струните със суха кърпа и така до следващото гадно изпотяване.

За перца аз също използвам черните Dunlop Jazz III, които са малко

по-грапави от червените.

Четох старо интервю с покойния Даймбег Даръл, в което той разказваше, че на сцената се потял като прасе и за да не му се изплъзнело перото по време на солото например, предварително си го набраздявал с нещо остро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох старо интервю с покойния Даймбег Даръл, в което той разказваше, че на сцената се потял като прасе и за да не му се изплъзнело перото по време на солото например, предварително си го набраздявал с нещо остро.

И аз тва имах предвид, понеже и аз съм го чел :P Ето го:

GET A GRIP

 

When I play live, I jump around like an idiot for an hour-and-a-half or more under a lighting rig that's hotter than hell. This makes me sweat like a pig, and makes it real tough for me to keep a firm grip on my picks, even those that are supposed to be non-slip. Losing control of your pick on stage sucks, so I scratch some deep X's into both sides of my pick with something sharp, like a dart. Doing this makes your picks look like shit-but at least you won't look like an asshole because you dropped one in the middle of a solo!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тия перца имат ли различни дебелини или са едни и същи?

Перцата от серията "Jazz" са с една и съща дебелина доколкото знам (не пише колко мм) .Червените и Черните Джаз тройки са от различна материя и изкарват различен звук .Червените са доста твърди и прекалено гладки и се изплъзват лесно .Иначе съм попадал и на Jazz II ,които са със същата големина ,но връхчето им е много заоблено и не стават за пикинг .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.