Jump to content
Българският форум за музиканти

С малко по-специфични претенции.


merkilez

Recommended Posts

в микрофонния вход - НИКОГА - там се подава напрежение за захранване на ония малките компютърни микрофончета което скапва звука, освен това микр. вход обикнорено е скапан моно преамп, закачен към лайн ин вътрешно
Е, да ама аз само в микрофонния го включвам. Пробвал съм на три звукови карти-и трите не иска и не иска да даде някакъв сигнал през Line In. Как става тоя филм не знам и аз. Върта настройки, глупости... и все не става. А много кофти шумове, дге
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@axxess Това http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=284913 малко по-нагоре в тази тема прочете ли го?

А това: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1613&hl= малко по-нагоре от предишното?

 

На тези две места има отговори на всичките ти въпроси.

 

Не виждам с какво друго можем да ти помогнем, освен някой да дойде да го направи вместо тебе.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема е за боклука. Много ясно има една тема във ВАЖНИ за начинаещите - обяснено е всичко с подробности - какъв кабел ти трябва, какъв софтуер, каква китара да си земеш и прочие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам тука един-двама души, дето се правят на по-големи светци от папата и раздават яко правосъдие на бедния начинаещ, а до преди 1-2 месеца/дена са пускали подобни теми. Айде по-спокойно барабар Петко с мъжете, щото хора като @metalhammer и @Baby Thomas са си заслужили правото да се дразнят, ама това не означава, че всеки може да се прави на велик, като им приглася.

 

Сори за офтопика, ама се издразних!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най тънкия вариант според мен е да намериш няква джаджа която да служи като предусилвател. Китарен процесор би свършил работа, но тъй като нямаш много кинти си намери някой усилвател Респром, ръгни дъската вътре, изкарай звука от Line Out-а и бохай в Line In-а на компа. Няма да е връх в звукозаписа, но пак е нещо. А Респромче можеш да си намериш направо без пари (на мен например ми подариха такова преди време, както и аз го подарих после...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които ми отговориха, много ми помогнахте! Останалите (свръх опитни музиканти) да не надценяват форума, в него не се намира нищо съществено, освен ако не се ровиш часове из постовете на разни ламери. Ако си мислите, че това за начинаещите при важните теми помага се лъжете много дълбоко. Трябава спешно да пренаредите всичко и чааак тогава може да се дразните на постове като този. А що се отнася до другите (ламери, които са научили 5-6песнички и вече се "дразнят" от тия въпроси) за тях нямам коментар...

 

Значи, аз ще си взимам нещо втора ръка и не мога да питам как да вържа, защот отя, от който има вероятност да купя китарата не разбира нищо от тия работи. Той няма да ми даде кабели и всякакви такива. В краен случай ще си взема процесорче с дисторшън ефект втора ръка и тва е.

Редактирано от merkilez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да изкажа малко оф-топик: Всеки път, когато рядко вече влизам тук, виждам по една такава тема. И всеки път е едно и също. В момента ей така за теста търсих информацията по въпроса на човека с търсачката и О! познайте- една цяла страница с теми, оспамени с гневни съобщения да използваш търсачката, и, че темата е задавана хиляди пъти. Така, че за съжаление търсачката на форума не е решение. В същия момент обаче Гугъл на въпроса свързване на китара с компютър, прави перфектно попадение в едно описание кое как става. Така, че и автора на темата е прав за себе си, и вие сте прави. Истината е, че ако във форума има такава тема, тя е заровена много дълбоко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще пооспамя малко темата(която си е сериозно безмислена и без това).Просто не виждам защо трябва да помагаме на някакви хорица,които си мислят ,че тука някои им дължи някаква информация.Ако форума ти е недостатъчен ,зле организиран и надценен(от нас),то интернет е широк и си свободен да търсиш каквото си поискаш в него,тук няма да липсваш на никого.По мои наблюдения,докато въпросите се задават с правилния тон,обикновенно им бива отговаряно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ей така за теста търсих информацията по въпроса на човека с търсачката и О! познайте- една цяла страница с теми, оспамени с гневни съобщения да използваш търсачката, и, че темата е задавана хиляди пъти.

Защо ли не се учудвам ...

 

Добре де, аз не разбирам от форумен мениджмънт, ама не би ли трябвало да има някаква намеса от страна на модераторите за разчистването на тази колосална плява??? Триене на коментари, триене на теми, ако трябва (ама не затваряне, а наистина изтриване) ... вярвам, че никой няма да се разсърди ... самият аз имам коментари, които бих си изтрил, ако можех :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.