Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с томовете и флора


Recommended Posts

Много ги ненавиждам тия демфери....и най-хубавите барабани зазвучават като кашони с тях :greenangel:

 

 

подкрепям напълно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ходете да си купите нойз-гейтове ...

tupoto kopele , ти как се справяш с кънтенето на кожите при томовете и касата , щом не ползваш дампфери ? Дай малко акъл и на нас ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С добре настроени кожи и кънтене няма :thumbs_up: За касата - една възглавница вътре и няма проблем :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С добре настроени кожи кънтене няма. Свиря с Pearl Export, където томовете са си големички, но въпреки това с добра настройка на кожите кънтене няма. Сложил съм бойни кожи Remo Pinstripe и съм ги оставил доста отпуснати и без никакви заглушители, но въпреки това кънтене няма. Напротив - резонансът, който се получава придава допълнителен гръмотевичен ефект на звука на томовете. :thumbs_up: Бастимпана (за любителите на английския - дъ флортом) съм му махнал резонаторната кожа нарочно, защото там вече се искат повече нерви при баланса на резонанс и кънтене (но отново може да се премахне с добра настройка и без заглушители). За касата ползвам стария метод - една възглавница вътре и готово - получваме басов и изчистен звук.

 

И аз съм на мнение, че кънтенето на томовете може да се премахне с добре настроени кожи, просто трябва човек малко да си поиграе. Моите томове си имат вътрешни сурдини, които обират кънтенето, но заедно с това премахват и резонанса на барабана и правят звука много сух, което не ме кефи.

 

Sonor например прилагат към държачите на томовете на Force серията си така наречената TAR (total acoustic resonance) система, целяща допълнително да увеличи резонанса на барабана. :hysterical:

 

Така че - без сурдини, с правилна настройка и джангърът е на макс - хем е по-весело. :recourse:

 

П.П. Това трябваше да е едит на горния пост, ама май пиша бавно и не стана номера... Ако може някой модератор да го изтрие :recourse: (заедно с този ПП) :) Мерси.

Редактирано от marin_zhelezov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че кънтенето на томовете може да се премахне с добре настроени кожи, просто трябва човек малко да си поиграе.

 

И тези кожи да не са фабричните ако може ,даже и резонансните ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричните кожи са отврат верно, а резонаторните ако са хубави (да се разбира Ремо или Еванс) пак се настройват със сравнително малко усилия. Въпросът е как ще се настроят бойната и резонаторната кожа една спрямо друга. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как не се получава кънтене ? хм.... да видим...добри барабани... правилно подбрани според нуждите кожи .... изолиране и моделиране на помещението.... а и да не забравя най важното УШИ !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кънтене има, но с много фина настройка на кожите се превръща в много красиво резониране :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съвсем скоро ще си махна фабричните кожи.. и тогава ще пробвам настройка без дамферите, да видим..

Моята каса я взех с пласт дунапрен вътре и си мисля, че фабрично е така, но не съм сигурен.. иначе звука и е перфектен, задоволява ме :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мисля, че причината за кънтенето не трябва да се търси в кожите на барабаните, а в неизолираната репетицонна на първо място, а после да се мисли за кожите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо подобно, при всяка акустична ситуация се почва от самия инструмент

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.