Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Gt8 в Fx Loop? помощ!


preIbanez

Recommended Posts

^Рафо, и си прав и не си прав.

 

има няколко начина на свързване и те вече са споменати. Аз просто давам още една идея която е малко по далечна от първоначалното питане, но не се отдалечава по същество. Пича търси начин да вкара добри ефекти към ламповия си саунд а в тая област G-Major е едно от най-добреите решение и си заслужава да се спомене. На същата цена горе долу колко Бос ГТ8 е а и има оферта от доста време за него от Тони на които "бартера е в кръвта му" както сам обича да казва .... та аз просто направих връзката.

 

не смятам че е офтопик, но ако все пак е така сори за боклука и можеш да разгънеш метлата и да го зачистиш

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...благодаря ви за предложенията колеги...обаче за хорус и дилей ГТ8 е достатъчно добър...а и в екстремни случаи ме подсигурява със симулациите които мога да ги мина през централно ако: 1.ненадейно изгоря лампа 2.не мога да мъкна ГАРЛАНД-а по обективни причини...а далеч не всеки път ще имам възможност да го вземам...тези две причини правят БОСС-а незаменим на този етап...що се отнася до свързването вероятно 4кабелния метод е много добър...но при мен не се получава не знам поради що...за сметка на това с простия трикабелен метод след като настройх нивата от процесора работи ПЕРФЕКТНО...затова аз лично броя проблема за решен...не ми е нужно да си блъскам главата защо не се получава с четири кабела щом ми се получава с три...и изобщо колкото по-малко кабели толкова по добре...аз съм фен на простите работи...и поради това изобщо ползвам за ефекти процесор а отказах камиончета...многото кабели ме разболяват...освен това Галин ми е написал следното...а той би трябвало да разбира от усилвателите ГАРЛАНД:

 

 

"...С две думи ако ще ползваш процесора само за модулации и други ефекти без драйв, го свързваш така: Китара - Амп - Send - GT8 – Return

 

 

Ако ще ползваш GT8 с драйв, тогава: Китара - GT8 - Return. Възможни са и други варианти, но това според мен са най-удачните.

..."

 

 

...а след като няма да ползвам гадните изкуственяшки драйвове на процесора повече от ясно е че схемата: Китара - Амп - Send - GT8 – Return ме урежда идеално...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как така "ненадейно" да изгориш ламба? тва да не става ей така - свириш и хоп изгаря - аз от 2-3 години ползвам едни и същи, а съм виждал и 30 годишни ампове с оригинални ламби (друг въпрос че емисията е заминала отдавна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами те лампите понякога се случва да изгарят...както и струните да се късат...дори понякога чисто нови като ги напъне човек(струните де)...иначе представете си следните реалистични ситуации:

 

1. имам 4-5 концертни дати в различни градове навързани една след друга...пътуваме с микробус...на втория ден обачеизпускаме главата при пренасянето и лампите стават на сол...ако нямам процесор или трябва да отменя останалите концерти или да прося неподходяща техника от местните банди с която да звуча отвратително...

 

2.обажда се менаджера на групата ми и казва..."пичове уредил съм ви страшно турне в русия...на отиване сме със самолет...на връщане пускаме с влака град по град....ГАРЛАНДА отпада автоматично...с менаджера сме се уговорили винаги да имам под ръка процесор за да може да ни урежда концерти в които пътуването с микробус е проблем....

 

3.искам да ходя на репетии и да звуча добре...а гарланда да си седи в къщи...не искам да го оставям в репетиционната...и логично че не мога да го нося всеки път...

 

ИЗВОД: поради това искам да си имам всичо де що има в един процесор с всичките му там симулации...освен това наистина НЕ съм съгласен че Хоруса и дилея му не важат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...даже двама мениджъри...

 

 

:thumbs_up: между другото последмо се спрях на комбинацията Хорус & Ривърб за солата че дилея нещо маже на неравноделните пасажи... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.