Jump to content
Българският форум за музиканти

Rock Jam 8 .... Slow One


zanev 70

Recommended Posts

.... Здравей приятелю .... ами аз в началото на джема бях написал един от начините за сваляне на файлове от путфайла - кликваш с десен бутон на мишката върху плеъра който се отваря като активираш линка на путфайла и от излязлото меню намираш къде е отметката за Location - като я намериш копирай всичко което е след двете точки - започва с http и завършва с mp3 и много цифри помежду , след това пействай копираното в нов интернет експлорър и като го активираш сейфваш парчето - между другото понякога не става от първия път в смисъл че менюто за сейфване не излиза винаги от първия път , но ти пробвай и втори път - все ще стане . :offtopic-001: ....надявам се да нямаш проблеми ... живи здрав и чакам с нетърпение твоето включване . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да добавя един вариант за мак-юзърите - цъкате стрелката вдясно на плеъра и избирате "Save as QuickTime Movie".

 

После си го отваряте с QuickTime и експорт в какъвто щете формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички до тук ударихте неприлично здраво,направо нямам думи.

:):thumbs_up:;)

 

 

Ето го и моя скромен принос тук

поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Ми така реших, простичко да е,баладично и меланхолично.

Ползвал съм съвсем обикновен гиър:китара Squier 20 anniversary strat със сменени адаптери Dimarzzio на нек и бридж позиции с обърнати фази спрямо оригиналния мидъл(с едни скапани струни за практис(маде ин БГ),че са по твърди,вероятно с по хубави би станало по добре) .процесор Digitech rp200A боцнат директно в компа.Cubase sx3 с дилей на чистата и мръсната партии,с EQ съм бостнал чистата партия леко при 500hz,а мръсната съм кътнал може би малко грубо на 1Khz.

надявам се да ни стане практика,да си разказваме кой как си е правил микса.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в тая връзка моя запис е с Ibanez RG350, ръгнат в DigiTech GNX1, оттам в миксера и директно в M-Audio FireWire Audiophile -> компютър.

 

Не ме кефи особено как става, ама луупа на Marshall-a нещо се скапа и сега или чист саунд само от кубето или ако трябва по-мязнарски звук - процесора.

 

Иначе определено предпочитам кривоча на Marshall-a, пък DigiTech-a да го ползвам само за разни ефекти, ама ей на - пуст късмет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Wolfheart :surprise::) >хубаво свирене и готин саунд.

 

Моят вариант е записан с къстам страт(Диката),драйв от Меса Буги Студио 22,мик,саунд карта и два дилея от компа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ммм да ... и аз се присъединявам към мнението на колегите преди мен - Wolfheart добре се е получило , даже много добре ... определено мога да кажа че от всички неща които си поствал и аз съм чувал , в джема китарата най ми допада и се доближава до нещото което аз си представям като резултат за домашен запис .... даже мисля че е с нива по добра като саунд за което те поздравявам ..... въобше едно браво за представянето ти ;) .... добре вървят досега нещата браво на всички включили се :recourse: ... желая успех на следващите ..... Цеко :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да напиша с какво съм записвал. Ibanez S2170->Vox Tnelab LE->Audigy->Cubase . Само съм смесил записа без да прибавям допълнителни ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zanev браво!!! Парчето е невероятно, просто нямам думи, направо ти взима китарата от стойката и ти я слага във ръцете да свириш ;) Адмирации !!!

Поздравления към колегите които се включиха във джема, страхотни идеи и звук, направо ми се откърти главата от саунд ;) ... всичките парчета ще си ги запазя във личната колекция !!! Все пак ще се престраша да пусна и моята импровизация върху песента, при първоначално слушане на песните на колегите почти се бях отказал ... но апетита идва с яденето :punk_guitar:Рок Джем 8 импровизация

Ibanez Universe => Zoom 9150=> Marshall JCM 600 (D.I output)=> Audigy II zs=> Sonar 4

Поради късният час звукът съм го правил на слушалки така че може и да не е изравнен добре!!!

 

Поздрави!!!

 

;) Марио ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zanev 70,радвам се че мислиш така,благодаря.Благодаря и на всички останали,на които им е допаднало.

Fashion,яко е станало.Процесора обажда здраво.Със здраве да си го ползваш.

Марио,поздравлеия интересно е станало.

 

 

Занев :punk_guitar::):recourse: за трака.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel::):bravo: Супер сте пичове!Аз се включвам с фалшивини,ама кво да се праи-неможене+незнаене+мускулна треска от цепене на дърва+дългогодишна пауза в свиренето =УЖАС!!

Може да го повторя в по-добра кондиция.

 

Шектър+джем лаб+санс амп+ибанец дилей+амплитюб+кубейс

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.