Jump to content
Българският форум за музиканти

Звярът


Glacierise

Recommended Posts

Споко ве. Тва за сектантството го казах в смисъл че всичко, което е извън разбиранията ви (разбирай не е лампа), го отричате по подразбиране. Без дори да сте го чули.

 

А тая глава е предназначена за концерти ве - Сабат сега като се изтърсят на стадион Локомотив и 2 такива няма да им стигнат :blink:B) Ама то и колонки трябват за тва нещо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Абе, дай да си кажем истината сега -

Къде в България можеш да излезеш с такова чудо? За какво ти е таквази мо6т?

И от друга страна, къде в България 6те ви потрябва лампов усилвател повече от 40W? 3а каква сцена? Или не, за да си бича вкъ6ти? Ай, моля ти се! :blink:

 

За момента, за нашите условия най-подходя6ти са Soilid State или лампа до 30 W, това е положението, Минке!

 

:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен този Метьлхед е отговора от страна на Фендер на Моде Фоур на Маршал

който мод4 сьм 4увал на живо от една грька банда

W.E.B. - те свирят музикантски дет метьл - и за това зву4и ок-както и за ню-метьл.

по принцип -и според мен това са изклю4ително концертни усилватели - а не за свирене вкьщи

макар 4е транзисторна мощ от 400 - 500 вата

като акусти4но усещане ще бьде горе долу сьщата работа като 100 изцяло лампова глава

 

 

колкото до спора лампи - транзистори

аз се кефя на и на лампови и на транзисторни и на хибридни усилватели

а всеки си има характерен звук

по важното е да са добре проектирани и да ви кефят песонално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, дай да си кажем истината сега -

Къде в България можеш да излезеш с такова чудо?

Каня те на гости вкъщи :green:

Аз също като Fender предлагам полиуретанпви тапи за уши. :godbless:

Има къде да се врътнат 500 вата, не са кой знае какво за открити площи, особено ако свирят дет банди :)

Разбира се, дори в къщи може да намери приложение - просто не е задължително да усилваш на 10 (макар, че тогава няма да е толкова наситен звука)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкъщи съм с един Hi-Fi Техникс.

50 вата.

Към 6-7 вече не се живее :godbless:

Това не пречи да се вземе нещо 10 пъти по-мощно. Аз съм щедър човек, нека слушат и други хора, освен съседите. Ако оцелея сред шумотевицата, линча със сигурност няма да мога да го избегна...

На открито, обаче, 500 вата все едно ги няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах видео-то от НАММ2005 където демонстрираха това чудо и никой не беше с тапи на ушите ... :godbless:

 

Не ми хареса обаче как звучи, иначе с неговият ноиз гейт се получават готини ефекти - примерно яко накъсване при заглушаване (start - stop) - много брутално звучи - ала пантера. Звука е един такъв ...хммм странен най-общо казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора пак се почва един спор ....... , но едно е ясно лампа и транзистора са на светлинни години едно от друго .... вервайте ми ..... за китара ... транзистора не става ........ имал съм всякакви ефекти и дефекти , дитстожъни и драйвове и други такива там, притежавал съм дузина процесори , а колко други съм пробвал не си спомням вече ..... за мен звука на електрическата китара е истински само с лампов амп .... тва е ........ всичко друго е чиста клизма .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не само за китара, микрофони, всичко дет минава през лампа има по-..... да не изреждам звук. истината за мен е лампа и запис на лента :think:, де да знам за повече джангър обаче май транзистора води. тежкия звук май се изкарва с транзистор по-добре аре наздраве :godbless::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сори за оффтопика ,ама на Dimebag новият Warhead (че и старият също) няма кьорава лампа доколкото знам! И ся някой пак ако ми се изцепи ,че видиш ли без лампа звук и по-точно "як драйв" не можеш да направиш ,направо ще му се изсмея в лицето :) Много ми е интересно как така смело ги коментирате тия неща ,като половината усилватели ,за които стана дума не сте ги чували на живо... :godbless: Особено за новото кубе на Фендър вече се изписаха две страници критики и въпреки това не се намери един ,дето да каже ,че го е чул наживо и не се е изкефил .Ма иначе всички сме разбирачи ,нали? :P

Аз и мойта банда се сдобихме с активни колони Mackie (500W парчето ) миналата година и трябва да ви кажа ,че всичко си е перфектно - не съм оглушал още ,звукът е супер здрав и за наживо ги ползваме + наемаме допълнително колонки (когато свирим на открито),защото не стигат ... Това е ако искате як и динамичен звук ,иначе тия приказки ,че и 40W кубе ти е много ... :):)

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега вече се чудя на кой фронт да воювам :godbless: ..... извинявам се ако съм засегнал някой с мнението си , беше спонтанно написано ..... спора може да продължи до безкрай .... но аз не виждам спор тук ........ защото транзистора като елемент емулира вакуумна лампа , но разликата е огромна ......

Гейна ...... мдаааа ето тука явно някой ще каже ...... транзистора е по добър ..... .... еми може би в някой частни случаи , като например толкова много гейн че в крайна сметка от изходния звук да не може да се разбере дали китарата която свири е акустична , ел. акустична, електричка тип Кремона модел Здравокастрена, дали е с еденичен или с двоен адаптер , или пък някой супер скъп Гибсън .... става така че дори и кавал да пуснеш през транзисторен амп с гейна на мах, в стил траш от 90-те пак ще звучи по един и същи начин. Хармоници дал господ ..... за целия китайски народ ...... да ама аз тва не му викам як ефект , а обикновен дефект ... за динамика пък избощо да не говорим.

Един лампов амп , работещ да кажем в клас Б има 4-5 предусилвателни и 2 или 4 крайни лампи .... начи общо 7-8.Един транзистрорен амп (на който целта му естествено е да емулира лампов звук) има хиляди транзистори.Хиляди защото в мерака си да емулират истински звук фирмите измислят всевъзможни завъртяни схемни решения , то не са обратни активни връзки , то не са шумоподтискащи ситеми , честотно коригиращи вериги и т.н. т.н. ..... като набухат по 10-15 операционни усилвателя ... ела гледай чудо .......за крайните стъпала да кажем може да се направи компромис

Ако попитате някой маняк на звукова схемотехника , той ще ви каже ,че подобни акробатики омазват крайния звук до неузнаваемост.Колкото по малко обратни връзки и честотно зависими елементи има в схемата толкова звука се възпроизвежда по адекватно и реално ....... абе тука може много да се изпише , само ще добавя че да кажем китарата като инаструмент има специфичен спектър , който може да се опише математически в наякакви приближения рабира се.Но по важното тук е да се разбере че този сектър е сума от елементарни косиносоидалини и синосоидални систавни , с различна амплитуда и фаза.Представете си, такъв сигнал трябва да бъде обработен и усилен от хиляди активни елемента (транзистори) и пасивни (реактивности , капацитети и съпротивления) ..... Всеки реактивен елемент влияе различно на различните съставни на китарния звук (поне в този случай) .... така че в края на веригата (говорителя) различните съствани пристигат с различно закъснение и с различна амплитуда ...... При ламповите усилватели схемата е проста , и беоя на елементите е нищожен в сравнение с транзисторните такива ..... така че в крайна сметка звука който се чува от говорителя е по реален и истински , дори когато ампа е в режим на кривене ....

Ако свирите на лампов амп веднага прави впечатление че всеки нюанс и динамика се възпроизвеждат ..... това дава много по голям контрол върху инструмента .... не се губи характерния му тембър .... И дори когато схемата е по сложна с цел повече гейн не се губи инструмента, има атака , усеща се кое как е изсвирено дали хамър он , дали с перце ..... Няма транзисторно схемно решение което да се справи по същия начин както лампата

 

 

В техниката има едно елементарно правило .... и не само там а то е "Гениалните неща са прости" , който си мисли че с хиляди активни елемента емулиращи някакъв четириполюсник (в случая лампов амп) ще постигне същия резултат както с 8 вакуумни лампи дълбоко се лъже ....

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евалата, ти си от мойта партия, не че свиря с лампов усилвател, но смятам да си взимам именно поради тая причина, че звука е по-реален. Като смениш китарата разликата е огромна в сравнение транзисторните и тн и тн. И аз зафанах офтопик амааааа. Тука става дума чисто какъв е принципа, а човека го е обяснил ......... абе без коментар :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз - доволен :godbless: Целата агитация, която съм дръпнал досега (и не само аз) не е била напразна явно....:)

 

@ДеатЗоун ше го черпя бира :)

 

Само не мога да разбера що требва да се пускат ампове над 50-100 вата все таки? Нали има озвучителни уредби. Ако искаш да озвучаваш стадион какъвто и амп (китарен) да вземеш все тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но се вметнаха тука някой неща за секти, ирационалност и така нататък... Все пак жицарите обичате да ви е шумно, а не топло, така че не случайно са го кръстили МетълХед, но ми се струва малко прекалено силничко за здравия разум... :)

ЛОЛ! абцилЮтно! съм съгласен с твоя ъпиниън :):P:godbless::)

 

П.С. Липсвах ли ви? муахах

както и да е.

 

ама кви 500 хиляди марки хм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.