Jump to content
Българският форум за музиканти

What The Hell Is Going On?


Recommended Posts

myspace.com/eternalscene

 

На този линк може да чуете една луда импровизация, която направихме по време на репетиция. И аз не знам как се получи. Смятам, че е интересна и ще се радвам ако я чуете и дадете мнението си за нея. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

myspace.com/eternalscene

 

На този линк може да чуете една луда импровизация, която направихме по време на репетиция. И аз не знам как се получи. Смятам, че е интересна и ще се радвам ако я чуете и дадете мнението си за нея. :thumbs_up:

 

 

добре,но това не е линк...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На барабаниста ви Росинант ли му е прякора?

Много спънат някак си...

 

И да ти се иска това не му е прякора. Ако можеш да си дадеш мнението като цяло за изпълнението ще бъде по-добре, отколкото да се интересуваш от прякора на барабаниста ни. Аз лично ще се радвам ако можеш да импровизираш по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

myspace.com/eternalscene

 

На този линк може да чуете една луда импровизация, която направихме по време на репетиция. И аз не знам как се получи. Смятам, че е интересна и ще се радвам ако я чуете и дадете мнението си за нея. :)

 

 

добре,но това не е линк...

Съжалявам за незнанието.

http://www.myspace.com/eternalscene

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На барабаниста ви Росинант ли му е прякора?

Много спънат някак си...

 

Аз лично ще се радвам ако можеш да импровизираш по-добре.

 

Здравей:bravo:

Не искам да ви се бъркам в свиренето на бандата, но вие сте импровизирали всички едновременно. Чувал съм че в джаза това се прави и дори звучало доста добре, но пак си има предварителна уговорка предполагам, за тоналност, темпо и т.н(Може и да няма, не съм сигурен, но там обикновено музикантите са с много опит и се разбират бързо).

Може би е добре например барабаниста и басиста да хванат някаква тема, а китариста да импровизира върху нея, после басиста а после да има местенце и барабаниста да се изяви.

Така като сте импровизирали всички едновременно има и трудно слушаеми моменти , а и микрофонията допринася още повече за това.

 

Надявам се, не се сърдиш за мнението ми. Все пак най важното е музиката да дава удоволствие и ако го получавате значи всичко е наред :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с това, което казва ultramega, но точно в този случай точно това му е якото, че не са се разбирали предварително за нищо - аз мисля, че готино се е получило!!

айде и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ми, може би, бихте могли и да бъдете, но това изобщо не е лудо. Някак си, скучно е, по-скоро.

Не ми звучи и като импровизация, а като (както ние тук казваме) "циклеж".

Но видех неква надежда?!

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На барабаниста ви Росинант ли му е прякора?

Много спънат някак си...

 

Има нещо вярно във това твърдение...Ники, Не съм специалист по рок, но по принцип човешкото съзнание се нуждае от опорни точки, които ние, музикантите обикновено наричаме "структура". Ако структурата е прекалено очебийна, едно произведение или "парче" става нещо досадно, поради простата причина, че се получава нещо прекалено предсказуемо. Нещо като скелет без плът...Ако пък структурата е прекалено неясна, тогава дори да напишеш нещо гениално, то става прекалено трудно за асимилиране. Твоето "парче попада в последната категория. По-скоро прилича на някакъв неуспешен експеримент (поне такова е моето лично мнение). Както вече някой спомена, в джаза има нещо като свободна импровизация виждал съм го и при групи изпълняващи съвременна "класическа" музика (имам предвид групи използващи оркестрови инструменти като цигулка, флейта, пиано, тромпет, тромбон итн) но при тях винаги има някаква структура. Често това е процес на модифициране на дадена тема (не знам дали по-уместния термин няма да е вариация, но след като често самата тема мутира в процеса на изпълнението, предполагам, че импровизация остава по-правилния термин). Експериментите са хубаво нещо, но малко ред и структура няма да ви навреди...

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за дадените мнения! :greenangel: Смятам, че сте прави за много от нещата. За съжаление това ни е една от малкото импровизаци, които сме правили. Нямахме идея какво ще свирим и не сме целяли да се получи това. Започнахме една 20 минутна импровизация и просто всичко идваше спонтанно и на момента, без да сме се уточнявали предварително за нещо. Всички от бандата много го харесахме и затова го качихме в профила ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз отдавна си твърдя като развален грамофон, че един музикант можеш да го наречеш именно така - музикант - когато чуеш авторската му музика.

 

В случая тази зиготна импровизация може да мине по принцип за авторска музика, макар че нищо авторско не видях в нея... а само циклаж, както се изрази колегата. Сякаш през цялото време свирите някакъв фон.

 

Найш колко е трудно всеки да свири с кеф за себе си и някак подсъзнателно да усеща и да е в усет с музикалното мнение на всеки един от останалите в импровизацията.

Струва ми се вие просто свирихте някакви позапомнени фрази, ритмики и т.н. от някои парчета.

 

И за жалост не мога да те зарадвам, щото аз изобщо не мога да импровизирам.

Но... винаги когато правя авторска музика, най често хармонизация на това което ми излиза като

мелодия от "пиперливата" уста, ич не мисля кво фащам. Само слушам дали ме кефи или не!

Ако ме кефи... оставям го, ако не... на преслушването след като спра резвам го, трия го от харда и пак слушам.

 

Обикновено издавам нечленоразделни звуци, които после преминават в текста, които да отрази

словестно впечатленията и образите, които са ми били в главата или квот ми е тегаво или ме е накефило...

 

Бе музика да има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.