Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара,Гриф!Помощ...


Recommended Posts

Така да ви питам тука скъпи съфорумци :greenangel: убафата ми кухарка се цепна в грифа точно къде се свързва с тялото ама не цепнала а поне по мое мнение може да се лепне... някак си как да го направя или да отида на китар-майстор...ще видя и снимка да сложа...ама нямам под ръка фото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма да изненадам останалите, ако кажа, че нищо не разбрах от написаното..!?

 

Напиши подробно, точно и ясно какъв е проблемът, защото така пак ще гадаем и нищо няма да излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, можеш да залепиш грифа с каноконлит или епоксидна смола.

Докато засъхва, трябва да е притиснат към тялото. Това е важно, защото ако засъхне разместен, става кофти. Успех!

 

Така да ви питам тука скъпи съфорумци :greenangel: убафата ми кухарка се цепна в грифа точно къде се свързва с тялото ама не цепнала а поне по мое мнение може да се лепне... някак си как да го направя или да отида на китар-майстор...ще видя и снимка да сложа...ама нямам под ръка фото...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бааа, човеко, ти си се паникьосал от случката и нищо смислено не си написал, освен че едва разбрах, че си си счупил грифа на хубавицата... Пробвай отново, ама пиши подробно, какво е станало и ще получиш отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е*ахти заглавието е*ахти поста е*ахти правописа ;) нищо не се разбира :)

значи хем се е цепнала, ама не, не се е цепнала :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа, темата е интересна и подобни случаи не са рядкост. Снощи си писахме с Аурелиано по този повод какво лепило е най-добре да се използва в случая. За жалост и двамата не сме много наясно, поради начина на изразяване на пишещия - Валнир?!, ако не се лъжа. Моля да опише по-точно повредата и, ако е възможно, да приложи една снимка. Рудолф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еЙ сега ще постна :hooray: снимки най-накрая :rocker: я снимах (darling-a) демек китареското ми :no:. Ето ги и тях:

Picture%20001.jpg

Picture%20002.jpg

Picture%20003.jpg

Picture%20005.jpg

 

и вече се надявам някой да ме разбере :yahoo: след като ги показах на един съфорумец(Fanatik Priest) той се изказа цитирам:

"Въй...Лелиии..." :) но да чуя и вас....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Въй лелиииии" я! Разлепила ти се е сглобката на грифа. Вероятно лепилото което са ползвали в завода не е било особено качествено или е било старо, негодно и т.н. Поправимо е спокойно :thumbs_up: Хубавото е, че поне от снимките не личи да са се отчупили парчета => проблемът е само и единствено в лепилото. Най-вероятно си сложил по-твърди струни от предвиденото за тази китарка ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...сега я носиш при някой да я залепи... Или може да се опиташ сам, ако смяташ, че ще се справиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепил съм подобни случай с PVA лепило BISON BOIS, както и ROSS.

Става здраво. Само стяги ще ти трябват, и трябва да си направиш постановчица за лепене.

Подпъхни лепилото с някаква спринцовка колкото се може по-навътре в сглобката, изчакай 1-2 минути, и притисни сглобката така, че лепилото да излезе, и вътре да остане само колкото е необходимо.

Ако си мераклия, може да пробваш, долколкото е възможно, да изчистиш повърхностите от старото лепило.

 

Ако това е класическа(не уестърн) китара, която е била за найлонови струни, а си и сложил метални -> не се учудвай - винаги така става. Ако пък е за метални, слагай тънки. Като лепиш, внимавай да не притиснеш грифа надолу прекалено много, и да не изкривиш фингърборда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахам мерси много :) а да питам евентуално някой да прави това за лепене или колко струва лепилото...и в Райзинг-а дали ще ме гледат като идиот ако ги питам за лепило или помощ при поправка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, човекът май ще я оплеска. Дори да лепне сглобката на грифа / макар че това е дръжката, а не е грифа/, много ме съм нява, че ще спази правилния наклон. Мисля, че и Влад имаше мерак за такъв тип ремонти, ама не му е сега времето. Какво ще го посъветвате, не знам. Можем като начало да го поразпитаме има ли някакви навици за работа с инструменти и малко сръчност. Ако ги няма - има два начина - да почва да се бори с материала, или да търси помощ.Поздрави на студенцията от Рудолф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно грифа е ти на кое викаш дръжка не разбрах в крайна сметка :greenball:

 

кво ще ги питаш в райсинг форс - да не са магазин за дърводелски материали - иди в такъв или строителен и търси въпросните лепила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.