Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложения за песни


little_singer

Recommended Posts

Здравейте...аз съм от гр.Г.Оряховица и може би съм най-малкият човек регистриран тук...ето и защо съм тук..значи аз съм певица и съм в музикално училище,но има един проблем...тебърат на гласа ми е нисък в сравнение а гласовете на другите..ии тове е еднин вид проблем когато се налага да избирам песен по която да работя..по принцип пея мн джаз песни ..ноо според мен трябва да има и една хубава песен в репертоара ми(не че джаз песните са лоши) мисълта ми е ако знаете някоя хубава песен на певица дори и певец..да споделите :punk_guitar: Благодаря предварително :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка песен, пречупена през призмата на личния поглед и поднесена с голяма доза вкус, талант и откровеност, би могла да звучи прекрасно. Не мисля, че трябва да се хвърляш на определена песен, само защото в оригинал е изпята от човек от твоя пол, или с тип глас като твоя. Просто я направи като себе си и ще видиш. Щом пееш джаз, най-вероятно имаш вече развит усет към това (колкото и да си малка). Така че, аз те съветвам да избереш песен, която ти харесва, независимо какъв глас я пее, и да я направиш така, както ти харесва на теб, без оглед на това да прилича на оригинала. Аз например пея много женски песни - стават коренно различно. Има една колежка тук, с която, докато пеехме в една група, често си разменяхме партиите, и се получаваше доста добре. Случва ми се редовно и да пея песни, свалени, или качени с една октава, или със съвсем различна стилистика от оригинала. Експериментирай и ще откриеш себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за савета,но проблема е че в моя град не е толкова популярно джаз пеенето..почти всички песни на Анастейша съм ги пяла а съм на 13..има наистина няколко песни които съм набелязала но са високи и се чудя ако да речем се смъкнат със 1 тон или повече дали няма цялото звучение на песента да се промени ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си съвсем права - в много случаи става кофти като се свали или вдигне песента с един тон, но пък понякога не е проблем.

Това, което те съветва пилето, е много хубав подход! Той не е само за джаз пеене - можеш да импровизираш във всеки стил. Така ако свалиш твърде много някое парче и му се промени звученето, но пък и ти промениш пеенето и му вкараш друго настроение - хоп! става си една цялостна кавър-версия :thumbs_up:

 

Предполагам, обаче, че все още търсиш песни, които, като ги пееш близко до оригинала, да ти помагат да развиваш разни техники. Затова ти отговарям на молбата за примери - чуй:

Des'ree (Gotta be, Life, Kissing you - последната е с ужасяващо вибрато на ниски тонове),

Tony Braxton (Unbreak my heart е убийствено ниска песен... и супер готина, пък и другите и са все така нисички...),

Tanita Tikaram (Twist in my sobriety),

Sade (от Smooth operator до квото се сетиш),

Joss Stone (Fell in love with a boy, Some kind of wonderful и квото намериш, особено от първия и албум "Soul Sessions"),

Cher (тука няма да изброявам :punk_guitar: ),

че даже и Garbage - ако ти харесва като стил, макар че то е лудо, но не кой знае колко развиващо, освен за сила :punk_guitar:,

Lisa Stansfield (So natural - любимата ми, Around the world, This is the right time),

Norah Jones (Don't know why, Come away with me, Turn me on, Sun doesn't like you, Sunrise..... etc. - не всичките и песни са много ниски, но тя има нисък плътен глас и определено може да ти е полезно да чуеш как се пеят по-височки тонове с такъв глас, без да се изцъкля, ами напротив, да звучи обемно и секси),

Sugababes (не, не са лигави, страшно добри са във вокално отношение, едната пее доста ниско и освен това има какво да се чуе за многогласно пеене)

Vaya Con Dios (Girls don't cry for Louie, What's a woman)...

и още всякакви тъмнокожи каки, че от тях май повечето си го могат...

 

Тва така на първо хрумване. Освен това можеш да си позволиш да пееш песни на мъже, което е яко!!! - например George Michael...

 

Ей, ако имаш как да се запишеш, дай да те чуем, може да се сетим още нещо :punk_guitar:

 

УСПЕХИ!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмх.. Ако имаш диапазона, защо не смъкнеш песен не с тон, а с октава? Определено няма да звучи зле. Разбира се това не може да стане при всяка песен...

И аз бих искал да чуя твое изпълнение :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не опиташ да транспонираш - разбира се не за всички песни става, но в случая опита не е излишен.

Пробвай да изпееш песен например вместо от фа, от тон ми...

Аз пък съм точно обратното - проблем ми са ниските, а не високите тонове - сопран съм. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.