Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с процесор на Line6


parabol

Recommended Posts

значи мой приятел има следният проблем - купи си процесор LINE 6 от САЩ и все още не си е купил адаптер на 220 В.

на входа за адаптера на процесора са изписани изискванията - 9 V 2000 mA.

взехме назаем един адаптер от друг познат и включихме процесора и всичко изглеждаше добре - светят лампички и дисплей но така и не можахме да изкараме звук от него.

кабелите са си наред.

китарата също

може ли да се дължи на факта че адаптера не е бил на 2000 mA (каквото и да значи това.не съм никак вещ в тези работи а просто налучквам)???

някой да има идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-вероятно е да има проблем извън процесора - провери кабелите.

Адаптер 2000mA, 9 волта може да се намери почти навсякъде - мисля че можеш да използваш и нестабилизиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Първо, това което го пише 9V , 2000mA - AC ли е или DC ? (т.е. променливо или постоянно напрежение се изисква на входа на процесора)

Второ, това 2000mA ( 2 А) е големината на тока който е необходим за процесора.Адаптера, който ползвате трябва да е за 2А или повече.

Трето, важен е и поляритета - съответно + и - .Трябва да има знак кой полюс е вътре6ен и кои външен за уреда. Трябва да пише същото и на адаптера.

 

В заключение - трябва ви адаптер 9V DC (или АС,вижте какво пише) на 2 А (2000mA) или повече (2.5А примерно) със съответния поляритет (знаците за +и- схемичката от корпуса на процесора трябва да съвпада с тази която е на адаптера.

 

Ако процесора си има оригиналнен адаптер на 110V просто си купете преходник (трансформатор) 220V - 110V

 

Дано да съм помогнал

Поздрави и успех

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това проблема. И аз имах такъв купен от щатите. Оригиналното захранване още стои в мен и ползвах друго което беше по малко от 2000 мА. Поляритета може да е причина наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам такъв от щатите и докато не му направих захранване с голям траф, който държи спокойно до 2А или не работеше, или се рестартираше по концерти. Вече 4та година нямам проблем :hysterical:

А м/у другото, в Динакорд се продават оригинални захранвания за Лайн6 за 220волта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да кажеш кой модел е процесора. Моя е със 16 волта променлив ток (стига да не съм се заблудил, но мисля че беше толкова.) По принцип на тях техниката им е много деликатна откъм захранване, или аз съм останал с такова впечатление :thumbs_up:

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранването на line 6 POD XT live е 9V AC, това е прав ток, доколкото знам е на 2 ампера. Потърси такова в Динакорд, предполагам че там трябва да има. Те са официалните вносители на Line6 за България. Ако нямат - намери някой който прави захранвания и да ти направи едно :)

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AC е променлив ток!!

едит: може да се ползва траф 220/9в 2.5А примерно (да има запас) - директно се връзва - не е нужно специално захранване на лайн6

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отново благодаря на всичко които се включиха с предложения.

проблемът беше решен с един трансформатор 110-220 В и с оригиналният адаптер.

процесорът доколкото разбрах е тръгнал нормално и е изкарал звук.

мерси за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.