Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ


Recommended Posts

та колеги незнам за колежки!имам нужда от съвет КВО ДА ПРАВЯ!от доста време когато свиря бързи неща с краката си и минава няква много гадна болка в глезена!а принципно винаги започвам с нещо бавно да ми се раздвижът краката и най вече глезените.ето например по миналия ден бях седнъл да вадя една песен на Anthrax-What Doesn't Die.във преработената версия щото там има по бързи каси.и във един момент БЛОКАЖ ПЪЛЕН.не мога да си мръдна краката от болка.кво да правя.някои ако ми цъкне някъв съвет ще съм благодарен много!благодаря ви! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братко,аз също имах преди доста години проблеми с десния крак!тогава ходих на ортопед и той ми каза ,че съм си ОК,но ми трябва 2-3 седмици почивка!след тази почивка останових,че проблема с крака ми е бил от столчето,много ниско ми беше и в последствие го вдигнах и крака се поуспокои,ама не и аз!Малко след това поразпитах един приятел,студент по медицина и той ми разясни ,според мен най-важното нещо,което пропускат почти всички преподаватели в музикалните училища,а то е СПОРТА!

Всеки инструмен изисква малко или много физическо натоварване и приятеля ми каза,че при барабаните както се ползват всичките крайници,трябва да почна да правя една сериозна гимнастика всяка сутрин и също да разгрявам пръстите,китките,лактите,рамото,коляното и глезените преди да почвам да свиря,защото я си представи,че един професионален спортист не се разгрява преди тренировка или мач,той ще си износи цялото тяло доста бързо.

след няколко години,случайно една рехабилитаторка ми показа и как да си разтягам крайниците след като спра да свиря и това също вече присъства в ежедневните ми занимания от 7 гидини вече!

Моя съвет е:

иди на лекар,незабавно,защото физическите дефекти които причиняват барабаните не се лекуват,или поне голяма част от тях!!

Почни да правиш гимнастика,сутрин преди закуска,поне аз тогава правя и ми действа отлично!!

Преди свирене загрявай крайниците,с леки въртеливи движения!

след свирене разтягай крайниците ,как , може да ти каже всеки добър фитнес инструктор или рехабилитатор!!

Ако не свириш правилно обаче,може и изброените неща да не ти помогнат,така че след лекаря виж се посъветвай с някой за постановката на ръцете и краката,или погледай малко видео да видиш как свирят големите барабанисти,аз ти препоръчвам VIRGIL DONATI!

Това с цигарите не е препоръчително :greenball:

ако имаш други проблеми след това пиши Л.С.и ако мога да помогна ще е удоволствие за мен!!

ЗАПОМНЕТЕ!!!!!

БАРАБАНИТЕ СА СИ ЕДИН ДОСТА СЕРИОЗЕН СПОРТ,НЕ ПОДЦЕНЯВАЙТЕ БОЛКАТА,ЗА ДА НЕ СЕ ОТКАЖЕТЕ ПОРАДИ ФИЗИЧЕСКИ ЗАБОЛЯВАНИЯ!!!!!

 

НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EDIT: ^ +1 Разтягай се преди свирене... ако ти е студено (на краката например) отиди и ги тури в топла вода. :greenball:

 

Много се стягаш явно или използваш "ненужна" част на крака ти за темпото, в което свириш! Heel up ли свириш и колко високо седиш и при какво темпо получаваш болките? Виж упражненията, които съм дал в темата Double Bass!!!!! Те са истината и като ги свириш сам ще откриеш, какво не ти е наред... гаранция! :cheers2: Работи всеки крак отделно, за да анализираш, защо става така. Ето ти линк към упражненията - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=29503

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Да те питам глезените ти пукат ли?

 

за пукането - неговите не знам ама моите по едно време тракаха като железница особено сутрин ... откак почнах всяка сутрин разтягане както и разгряване преди свирене се пооправих ама има и друг фактор - за спортове които товарят краката задължитрлно разгрявка - ски, ролери, футбол също скапват краката ако не разгряваш, аз ги практикувам всичките и съм брал ядове когато не загрявам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в никакъв случай не бих направил паралел между свиренето на барабани и спорта !

Това което мога да кажа е, че може би опитвате да надскочите себеси за твърде кратко време ! Всички големи които гледаме и свирят в темпа над 200 свирят повече от 20 години ! Тоест това което дава времето нищо не може да го компенсира ! Свирете по-бавно ! И най-вече с правилна постановка и без стягане ! Бързината ще доиде сама с времето !

Това е мойто мнение ! Естествено всякакви леки упражнения за разсвирване са препоръчителни ! Но не и фитнес , щанги, бокс и т.н !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те питам глезените ти пукат ли?

 

за пукането - неговите не знам ама моите по едно време тракаха като железница особено сутрин ... откак почнах всяка сутрин разтягане както и разгряване преди свирене се пооправих ама има и друг фактор - за спортове които товарят краката задължитрлно разгрявка - ски, ролери, футбол също скапват краката ако не разгряваш, аз ги практикувам всичките и съм брал ядове когато не загрявам ...

 

Щом пукат, трябва да загряваш БАВНО! Трябва преди да свириш да правиш първо бавни въртеливи дрижения в глезените, после постепено забързваш.

 

И единствено в този случай е правилно ставата да се стегне! А стягането при всеки друг вид болка е НЕПРАВИЛНО! Когато ставата пука значи се разхлагват връзките и, а това е много опасно. След време започва лека пареща болка (която не е тендовагенит) и постепено се засилва. И тогава трябва да се спре свиренето!

 

Има хора които си мислят, че като си стегнат китките, или която и да е става, загряват по бързо. Това е пълна заблуда! За да се сгрее на ставата и е нужна кръв, а не превръзка, която спира притока на кръв

 

И последно да допълня. През зимата, за да си запазим глезените тряабва да ходим с високи и дебели чорапи, защото студът е другата причина, поради която ставите пукат.

Редактирано от Man0waR Scott Culumbus#1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се занимавах със спорт много активно и за дълъг период от време. Никога, ама никога не бива да се разтяга каквото и да било преди загрявка. Най-малкото една лека гимнастика или нещо подобно се прави преди разтягащи упражнения!!! В противен случай има много голям риск да се получи травма на някое сухожилие или връзка. А те са много неприятни и болят много. Моят съвет е да не се пропуска загрявка никога. Всеки сам решава за себе си:wacko: Успехи на всички и без травми!!!!:rolleyes::):bravo::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какъв е спорта :rolleyes: . Във фитнеса разтягането е много важно. Баща ми е лекоатлет ше го питам за разтягането в спортовете и засега не оспорвам :bravo: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в никакъв случай не бих направил паралел между свиренето на барабани и спорта !

Това което мога да кажа е, че може би опитвате да надскочите себеси за твърде кратко време ! Всички големи които гледаме и свирят в темпа над 200 свирят повече от 20 години ! Тоест това което дава времето нищо не може да го компенсира ! Свирете по-бавно ! И най-вече с правилна постановка и без стягане ! Бързината ще доиде сама с времето !

Това е мойто мнение ! Естествено всякакви леки упражнения за разсвирване са препоръчителни ! Но не и фитнес , щанги, бокс и т.н !

 

Не съм съгласен за това, че хората дет свирят над 200 свирят над 20 години. :surprise: Моята теза по въпроса е, че на всеки човек му е заложена подобна бързина, която за да се достигне просто трябва да овладее свиренето от глезени. Това естествено не става (както ти отбеляза) със стягане. Трябва максимална релаксация и като седнем зад барабаните много постепено да вдигаме летвата по време на загрявката. Попринцип, ако свирим всичко в бавно темпо няма да се научим да свирим бързо, но при всички положения стягането и болките са добър знак, че трябва да забавим. :icon_shithappens: На мен лично ми е необходимо много време, за да си отпусна глезените, ако седна и се разсвиря само 15 минути нищо няма да стане. Иначе и аз съм на мнението, че спорта и барабаните не трябва да се свързват много... освен, че със спорт ще се чувстваме по-добре като цяло + в свиренето. :hysterical:

 

P.S. Аз да не се обяснявам много, че от 3 седмици се "уговарям" с теб за една моя визитация. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аре де !

Вярно, че от три седмици те чакам да се накумиш !

Иначе всеки има право на мнение, и аз уважавам всяко мнение на колега та дори и да не е като мойто !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.