Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко глезотиики :d


Azwraith

Recommended Posts

Значи искам да напрая малко ъпгреид на китарката ми.Примерно да сложо вместо точките на грифа ми нещо като черепчета :dance: и ако някои знае дали се продават потенциометри смисал не обикновени ами некви яки примерно черни с няква емблемка ... мисля че ми разбрахте мисълта.Та някои ако знае как може да си поокрася китарата да каже ... само че не да я уништожа :):rocker::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...знае дали се продават потенциометри смисал не обикновени ами некви яки примерно черни с няква емблемка ... мисля че ми разбрахте мисълта.Та някои ако знае как може да си поокрася китарата да каже ... само че не да я уништожа :dance::) :)

 

 

Такива потенциометри няма, а й да има няма да се виждат, по скоро ти трябват кнобове(капачката, която се вижда и спомага за въртене на потенциометъра), а в България по принцип трудно се намират китарни аксесоари, та кво остава и с картинки :rocker: Относно това как можеш да си окрасиш китарата - използвай фантазията си. Аз примерно в момента се занимавам точно с това - правя извращения с едната ми китарка и имам толкова много идей, че се чудя н коя да се спра, но избора ще е 1 . Поразгледай какви идей има в нета, току вий ти хрумнала някоя оригинална идея - китарата ти става уникална :)

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като ти се намират излишни пари за "глезотийки" защо не вземеш да ги вложиш за да решиш проблема с тремолото по някой от следните начини:

 

1. купуваш и слагаш на китарата: а. заключващи се ключове

б. ново качествено горно мостче...или графитено или "ролер нът" на фендер

в. ново качествено стандартно тремоло на мястото на старото

 

2.още по-радикално...продаваш си китарата...събираш още малко и си вземаш нещо качествено за да ти останат проблемите с разстройването в историята

 

 

ПС: не се сърди...това е практичен...добронамерен и приятелски съвет...според мен не си струва да я поудриш тази китарка...понеже вероятно не след дълго ти предстои раздяла с нея в името на нещо по-добро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш право не се сърдя спокоино ... дбре че има такива хора тук :greenball: вариант 1 ми допада доста повече от да си зема нова китара :cheers2: само да ми обесниш какво точно да сменя на тремолото че не съм запознат :Dи може ли да мине без това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами цялото тремоло с модел по избор...като докато ги избираш най-добре е да се съобразяваш с това кое тремоло може да се постави на китарата ти с минимум модификации...обаче за да има наистина ефект тябва да се сменят и ключовете с заключващи...има няколко вида такива в xxxx...както и "нъта"...него можа да го смениш с гореспоменатия "ролер нът" въпреки че се губи от състейна...но за сметка на това може да си ползваш тремолото по-доволно...не знам за теб ама аз съм пристрастен по използването на тремоло в умерени количества....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и със заключващи ключове пак го има гадния ефект на разместване на навивките върху ключа при яко малтретиране на тремолото :greenball:

ако си вземеш тремоло със голямо масивно стоманено блокче (или някой ти направи) звука ще се подобри много имам в предвид това

block_c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не мога да не се съглася с мнението ти...въпреки че имаше един пич от жемсайта дето твърдеше че ПРС-а му бил железен откъм тремоло и никога не разстройвал...но ако човек не иска хич да му разстройва най-добре е да си взема двойнозаключващо се тремоло при това от скъпите....за моето "едге про" гарантирам че няма ядове...както и за останалите от семейство "едге" на Ибанез...ама за да се сложи на стратокастарска китара яко трябва да се фрезова...а и не си струва толкова солен ъпгрейд за китара от нисък клас според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина, може да се сложи евтин флойд за 100-150 но те са пълна мизерия, така че няма начин да не разтройва, освен ако се сложи заключващ нът примерно като на китара с флойд, но да е със сток тремолото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в момента бистрим и нищим една почти патова ситуация...ако искаш неразстройващо се тремоло СПОРЕД МЕН е най-добре да си вземеш или някое от "едге" серията (орижинал, ло про , едге про) или "ЗР" тремолата на Ибанез...както се случвало да спомена неведнъж в този форум тези тремола работят наи-оптимално прикачени към съответните китари...според мен не си струва да ъпгреидваш настоящата си китара...защото за да се получи що годе добре като стабилност и звучене ще трябва да отделиш много пари...които може да вложиш в нова китара....така че моя съвет към теб е да си свириш на настоящата въпреки проблемите с настройването и да заделяш по някой лев за нова...а ако не ти се чака има изгодни кредити...но недей да погребваш пари в китара която мога да ти гарантирам че ще смениш преди да е изтекла и година от днешния ден...защото след като се чудиш как да я ъпгрейднеш значи нещо в нея те дразни...а ако ти се свири на наистина качествена и вечно неразстройваща китара...която се настройва само при смяната на струни за около 1100лв. се продават Ибанез С серия с едно от най-добрите...ако не и най-добрата тремоло системи..."ЗР"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.