Jump to content
Българският форум за музиканти

Pink Floyd - Time


Dilian Nedev

Recommended Posts

 

Здравей младеж!

 

Не съм музикант и затова няма да изказвам мнение по това което си сътворил - просто ми харесва. Може би ако се мъчиш да го докараш или не дай си боже го докараш до оригинала, то тогава как ще разберем, че си го правил?

 

Искам да те поздравя за няколко неща: Че слушаш и дръзваш да слушаш и правиш група която е далеч от възраста ти и, че пишеш що годе на добър български което пак е далеч от връстниците ти. Разбира се поздравявам те най-вече за това, че си предал атмосферата на песента - нещо трудно постижимо за професионални музиканти, камо ли за младеж.

 

Дерзай - ще следя с интерес резултатите ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мненията за атмосферата на песента и в крайна сметка за мен това е най-важното.

Хора,рубриката е Кавъри,а не 1:1 по канал3 на Сашо Диков.

Въпреки това браво на другите колеги за профи мненията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей младеж!

 

Не съм музикант и затова няма да изказвам мнение по това което си сътворил - просто ми харесва. Може би ако се мъчиш да го докараш или не дай си боже го докараш до оригинала, то тогава как ще разберем, че си го правил?

 

Искам да те поздравя за няколко неща: Че слушаш и дръзваш да слушаш и правиш група която е далеч от възраста ти и, че пишеш що годе на добър български което пак е далеч от връстниците ти. Разбира се поздравявам те най-вече за това, че си предал атмосферата на песента - нещо трудно постижимо за професионални музиканти, камо ли за младеж.

 

Дерзай - ще следя с интерес резултатите ти!

 

 

Благодаря много за този коментар , накара ме наистина да се почувствам добре . При повечето песни се опитвам да правя нещо различно от оригинала , да приложа "творческо мислене" , но при групи като Пинк Флойд няма просто как . Затова се мъча да го докарам до оригинала . То все по нещо ще се разбере , че аз съм го правил :thumbs_up:

 

Тази музика слушам от малък , затова ми доставя удоволствие и душевно удовлетворение , когато я изпълнявам .

 

Благодаря и на всички останали , дали своето мнение и градивна критика . Оценявам го !

 

пс. за българския език - Не мога да си позволя когато разговарям , макар и непряко , с наистина интелигентни хора като Вас , да правя грешки , били те граматически или други . Просто и за мен , и за Вас , ще е убидно когато разговаряте с мен , да виждате моята неграмотност , силно изразена в грешки , грешки , грешки ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Ето и какво правя днес цял ден - Pink Floyd - Time . Да не повярва човек колко трудно се прави бейкинг на тази песен . То не беше семплиране на часовникови механизми , превръщане на къси семпли в луупове , синтезиране на звуци с два тона VST инструменти , игра с китарата ...

 

Използвани са :

Cakewalk Sonar 7 , Cakewalk TTS-1 , Korg Legacy M1 , Steinberg HyperSonic 2 , Reason 4 + Triton Refill , Addictive Drums , Linplug Albino .

Китара (mid singlecoil + bridge hb pickup) -> Behringer V-Amp2 (Fender Black Face '52) + Delay + Reverb -> Behringer Modulizer (CabSim , Chorus) -> Behringer Active DI Box -> EMU 0404 PCI

 

Ето го и резултата

 

Засега е само интро , но се надявам да стигна и по-нататък .

Приятно слушане .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като недостатъци мога да посоча същите неща, които вече казаха, няма да ги повтарям.

 

Искам обаче да кажа, че много добре се е получило и съм сигурен, че след толкова позитивни мнения и похвали ще се надъхаш да го направиш още по-яко, а защо не и цялото.

 

Хвала на такъви юзъри!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Диляне!

 

Много добре се е получило. Аз съм маняк на тема Флойд, направо се разцепих. Когато имаш време направи го цялото!

 

Ако трябва...Ще помагаме! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще трябва помощ в някои неща , щото работата нататък в песента много загрубя :) Ще видим какво ще сторя , може скоро да пусна докъде съм стигнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.