Jump to content
Българският форум за музиканти

Bobby Zasheff - With No Tears


Recommended Posts

Една съвсем леко агресивна лирика от мен:

 

Bobby Zasheff - With No Tears

 

Записвано е с Ibanez RG 350 с модификации (Kent Armstrong & Seymor Duncan адаптри и сменена механика), 12-струнен Ibanez AEL 2012, Marshall Valvestate 8080 - през Line Out, AKG D880 MS и един къстъм 5-струнен бас (екс-P.I.F.) директно в миксера.

Пулта е Soundcraft Spirit Folio, саундкартата е M-Audio FireWire Audiophile, компа е iMac G5, а софтуерите - GarageBand '08, Cubase SX 1 и Izotope Ozone 3. Барабаните са лупове от GarageBand, а хоровете и женските бекове са от библиотеки от същата програма.

 

Enjoy :thumbs_up:

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми браво:thumbs_up:

не ми харесва стила,

но тва е въпрос на вкус ...

 

звука обаче ми харесва

тихи са барабаните..

и вокала може още нагоре.

иначе китарите са ок.

малко ми се мешат мръсната с кухарката,

но е приемливо

 

малко ти играе гласа,

но пък тембъра е хубав

така че минава (на косъм) :)

 

малко е глухо цялото парче...

 

постигнал си мекота и топлина на звука

което ми харесва ;)

 

барабаните определено нагоре трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарим за отзивите.

 

Микса наистина не сред най-добрите, ама никак не ми се заиграва с неща, дето поначало за записани гадно.

 

По-нататък ще го реализирам като хората с живи барабани и дай боже истински негърки :thumbs_up:

 

 

За пеенето - напълно съм съгласен - има още доста работа, ма все някога ще се науча :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво Боби, много готина и истинска песен!!!

Според мен микса не е на ниво( разбира се това се оправя) но пък идеата трепе .

Браво !!! <_<;):thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Е, на мен стилът ми допада донякъде. Барабаните са ми слаби. Като изключим това и гласовото игране тук-там, харесва ми. Чудесно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е парчето, Боби... ама някак самият звук е "замъглен" все едно всички файлове са били мп3-ки на 128кбзс компресия и след това си го смесвал. Не знам що така е станало, но може и от микса да е.

 

Де да можех и аз така да свиря на китара ;) мноу тръпкажно свириш да му се не види! <_<

Поп-рок парче отвсякъде Пол Роджърс с Тим Донахю (ако си слушал албума им Voices In The Wind).

Ако не си, чуй го непременно... Предполагам ще ти хареса!

 

На мен ли така ми се струва или няма бас, бас китара де!?

Барабаните добре си ги наредил... какви са, програмата семплите.

 

Какво пък толкоз... Боби е китарист, за какво да трябва да изпъкват барабаните. Клавира малко силен ми идва обаче!

Жената коя е... не е негърка или!? Ех, имам и аз едно-две... май три парчета в подобен стил. Ама имат

и доста чорляви моменти, дето спаружват ушни миди отвсякъде, та за тва не мисля че стават.

 

Ти си си човек на класиката в жанра... Не е нужно да ти споменавам, че почти сяка седмица си врътвам в плейлистата

парчетот ти Sunrise... просто ме кефи дабъл-тайм-фийла в него, и свириш уникално добре... за кой път го казвам! :thumbup:

 

Пускай още!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ОНЗИ Боби Зашев ли е, дето е най-якия мега китарист, който съм виждал?

 

Преди сто години на един купон след като ми посвири на бисирича ми идеше да си го напъхам отзад:)

 

Доста е променил музикалната си насока, липсва малко тръпка. И НЯМА СОЛО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъглявостта в парчето идва от следните проблеми:

 

1. Китарите са записани по много левашки начин и това е така, защото като ги записвах, това беше просто запис на идея. Не съм ги презаписал от чист мързел :icon_shithappens:

2. Барабаните не са редени, ами са лууп и този лууп е с някаква реверберация в него, дето омазва всичко.

3. Клавири няма никакви. По скоро хорът създава това впечатление...който отново си е със собствено помещение (реверберация), различно от другите.

4. Мацките са негърки и тия отпявания са луупове също...отново със собствено помещение.

 

И в заключение - всички сте абсолютно прави :)

 

Като се сложат N-броя неща с различни реверберации в едно и също парче, по всяка вероятност става почти непоправима мазня :thumbdown:

 

 

П.П. Ако вдигна барабаните, мазнята става още по-неприятна...сам съм си виновен :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами все пак доброто парче си е добро. :icon_shithappens:

Ако се отделя твърде много време на звукозаписа кога ще се свири и пее :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си е готино парчето, мелодично и запомнящо се от първо слушане. Мисля че за една песен това е напълно достатъчно като за начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Супер е парчето слушах го 7-8 пъти един след друг :) ей такива неща искам да слушам като си пусна радиото
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за добрите отзиви :recourse:

 

Това ми дава стимул да го запиша като хората, както и ще стане скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.