Jump to content
Българският форум за музиканти

Само за собственици на Ibanez Jem


Jordan_J

Recommended Posts

Здравейте!

 

Само за собственици на Ibanez Jem!!

Постнете снимка на китарата си и кратко описание - откъде я имате, от колко време и каквото друго се сетите!

А ако някой знае да има български сайт за Ibanez Jem - ще се радвам да го науча!

 

Ето го моя сладур!

 

My IBANEZ JEM

 

Имам IBANEZ JEM7VWh с DiMarzio Evolution адаптери (естествено :godbless:.

Купих го 2001 - Януари от Sweden (скандинавския дистрибутор на Ibanez). Никога няма да забравя момента, в който му отворих кейса и го видях за първи път!

Тогава колегата ми възкликна - "Тази китара не е направена за свирене, а само за гледане!!".

Оттогава ми е основна китара за сцена (което е почти всеки божи ден). Само който има или е пробвал такова нещо, знае за какво става дума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм горд притежател на 7VWH :bravo: Купен е януари-февруари (не си спомням точно) 2001 от US.

 

Стандартните екстри - абаносов фингърборд, и Ло-Про т.е '01 модел + преди година й инсталирах и редизайнатите "стъдове" понеже е известно, че произведените в промеждутака '00-'01 са с не толкова добри "стъдове".

 

Интересно е, че явно всеки има такава история от купуването на 7V. При мен продавача също възкликна колко е красива и прочие... блах... блах ... :blink:

 

Китарата е много, много добра и беше моя мечта години.... а сега съм готов и за останалите jem-ове... някой случайно да подарява ? :godbless:

 

Ето две снимки едната е още като нова, даже се вижда и найлона на пикгарда, другата е от преди няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм горд притежател на 7VWH :blink: Купен е януари-февруари (не си спомням точно) 2001 от US.

 

Стандартните екстри - абаносов фингърборд, и Ло-Про т.е '01 модел + преди година й инсталирах и редизайнатите "стъдове" понеже е известно, че произведените в промеждутака '00-'01 са с не толкова добри "стъдове".

 

Интересно е, че явно всеки има такава история от купуването на 7V. При мен продавача също възкликна колко е красива и прочие... блах... блах ... :D

 

Китарата е много, много добра и беше моя мечта години.... а сега съм готов и за останалите jem-ове... някой случайно да подарява ? :godbless:

 

Ето две снимки едната е още като нова, даже се вижда и найлона на пикгарда, другата е от преди няколко месеца.

Sorry за невежеството, ама какво е "стъд"? :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм горд притежател на 7VWH :blink: Купен е януари-февруари (не си спомням точно) 2001 от US.

 

Стандартните екстри - абаносов фингърборд, и Ло-Про т.е '01 модел + преди година й инсталирах и редизайнатите "стъдове" понеже е известно, че произведените в  промеждутака '00-'01 са с не толкова добри "стъдове".

 

Интересно е, че явно всеки има такава история от купуването на 7V. При мен продавача също възкликна колко е красива и прочие... блах... блах ... ;)

 

Китарата е много, много добра и беше моя мечта години.... а сега съм готов и за останалите jem-ове... някой случайно да подарява ?  :godbless:

 

Ето две снимки едната е още като нова, даже се вижда и найлона на пикгарда, другата е от преди няколко месеца.

Sorry за невежеството, ама какво е "стъд"? :bravo:

ей тва studs.jpg

т.е. болта дето държи флойда :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реално го поръчах оттук (Гренландия) Ноември 2000, но пристигна чак Януари 2001. За щастие не съм имал никакви проблеми със стъдовете и не съм чувал и не знам за какво точно става дума.

Даже мислех да си купя и новия Lo-Pro Edge II с пиезо (Double Edge) и да заменя оригиналния, но се отказах в последствие.

 

Винаги ми е било интересно приблизително колко JEM-a 7VWh има в БГ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз реално го поръчах оттук (Гренландия) Ноември 2000, но пристигна чак Януари 2001. За щастие не съм имал никакви проблеми със стъдовете и не съм чувал и не знам за какво точно става дума.

Даже мислех да си купя и новия Lo-Pro Edge II с пиезо (Double Edge) и да заменя оригиналния, но се отказах в последствие.

 

Винаги ми е било интересно приблизително колко JEM-a 7VWh има в БГ ?

моята също е поръчвана по това време :bravo: но вече не си спомням точно дали беше ноември или декември

 

По въпроса със стъдовете хвърли едно око тук, ако случайно не си го виждал де или един search на jemsite-a

Аз също нямах особенни проблеми, но реших за всеки случай да ги сменя, леко параноясвам отвреме на време ама няма страшно, ще се оправя :blink:

 

Относно бройката нямам никва идея колко са :godbless:

Редактирано от JEMer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих линка, който ми прати. Там никъде не пише че е за Джем-а, може би става дума за някой от другите модели. Все пак Джем7 им е флаг-шип и едва ли ще си позволят да го направят лошо. Не знам, но се надявам да не е за Джем7 :happy: Какво мислиш??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих линка, който ми прати. Там никъде не пише че е за Джем-а, може би става дума за някой от другите модели. Все пак Джем7 им е флаг-шип и едва ли ще си позволят да го направят лошо. Не знам, но се надявам да не е за Джем7 :pray: Какво мислиш??

За съжаление няма значение ква е китарата. Проблема е че тогава просто са правели този тип болтове... незнайно защо :blink:

 

Мойта си беше с точно този тип, които са с по-V-образни V-та (как звучи само)

и оределено имаше ефект от смяната сега имам 100% връщане при натиск и около 98% при pull-off (това е понеже не искаш да си пиля много "ножовете" т.е. ръбовете на флойда, където влиза в V-тата).

 

Принципно много лесно можеш да провериш дали имаш нужда, понеже може да си свириш и никога да не усетиш, че има нещо нередно или поне почти на не усетиш ;) - всичко е до начина на употреба на флойда. Та един от начините е настройваш се (разбира се) и правиш pull-off, но оставяш ръчката сама да се върне в неутрално положение и гледаш колко се е разстроила. Същото можеш да направиш и като натиснеш до долу и пак пуснеш за да се върне сама в неутрално положение.

И ако прецениш, че не те устройва си поръчваш нови болтове + малко изпиляване на ръбовете и си готов :D

 

Другия начин е да си свалиш флойда и да видиш дали имаш нарез между резбата и V-то, но съм 99% сигурен, че няма да имаш :blink: и да погледнеш с ква форма са ти V-тата ако са наред трябва да са с по U образна форма.

 

Незнам дали добре успях да ти обясня ако имаш някви въпроси питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само който има или е пробвал такова нещо, знае за какво става дума...

И преди бях пробвал за съвсем кратко, но от вчера ( B) ) насам съм съвсем съгласен, че е много много "яка" китара :greenball:

И на вид и на пип и на звук :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само който има или е пробвал такова нещо, знае за какво става дума...

И преди бях пробвал за съвсем кратко, но от вчера ( :happy: ) насам съм съвсем съгласен, че е много много "яка" китара :happy:

И на вид и на пип и на звук :happy:

Да не би да си се сдобил с jem, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само който има или е пробвал такова нещо, знае за какво става дума...

И преди бях пробвал за съвсем кратко, но от вчера ( :) ) насам съм съвсем съгласен, че е много много "яка" китара :)

И на вид и на пип и на звук ;)

Не ми се впуска в излишни спорове... Наистина...

Щом не ти харесва - не ти харесва - в това няма нищо лошо.

Явно не свириш музиката и стила за която е направена тази китара - и в това няма нищо лошо.

Макар, че този Джем ми е основна китара, винаги покрай мен на сцената имам и един Стратокастер, който е другата крайност и е за съвсем друг саунд и стил.

Но твърденнието, че Джем 7 не изглежда добре (при положение, че е една от НАЙ-ИЗЯЩНИТЕ китари) и е некомфортен за свирене, е най-малкотото лекомислено и несериозно. Все пак - имаш право на мнение и не те осъждам за това, това ще го направят други Джем фенове от форума :)

Както казваше учителката ми по физика - "Нека да не спорим за доказани работи...".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Само който има или е пробвал такова нещо, знае за какво става дума...

И преди бях пробвал за съвсем кратко, но от вчера ( ;) ) насам съм съвсем съгласен, че е много много "яка" китара :)

И на вид и на пип и на звук ;)

Не ми се впуска в излишни спорове... Наистина...

Щом не ти харесва - не ти харесва - в това няма нищо лошо.

Явно не свириш музиката и стила за която е направена тази китара - и в това няма нищо лошо.

Макар, че този Джем ми е основна китара, винаги покрай мен на сцената имам и един Стратокастер, който е другата крайност и е за съвсем друг саунд и стил.

Но твърденнието, че Джем 7 не изглежда добре (при положение, че е една от НАЙ-ИЗЯЩНИТЕ китари) и е некомфортен за свирене, е най-малкотото лекомислено и несериозно. Все пак - имаш право на мнение и не те осъждам за това, това ще го направят други Джем фенове от форума :)

Както казваше учителката ми по физика - "Нека да не спорим за доказани работи...".

Човече, не знам дали си прочел внимателно какво съм написал. То не е дълго и не е сложно :) Може би кавичките са те подвели, но аз винаги слагам кавички, когато използвам жаргон. Това не е, за да променя значението на думата в обратното, а да подчертая, че използвам жаргон :)

 

Имам предвид точно много яка, а не "да бе да - много яка" и смятах, че става ясно, но....

Изключително добра китара подчертавам пак, за да няма объркване.

 

Демек, вкратцем казано - объркал си се :)

 

@steve - тц, за съжаление, но имах възможност да подрънкам малко по-дълго на един ;)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.