Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за синтезатор


BPEMETO

Recommended Posts

Здравейте!Дайте съвет моля ви се относно Korg X50 и Yamaha DGX 520.Yamaha-та е по голяма и с по- хубав дизайн,но според мен KOrg X 50 има повече възможности? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Дайте съвет моля ви се относно Korg X50 и Yamaha DGX 520.Yamaha-та е по голяма и с по- хубав дизайн,но според мен KOrg X 50 има повече възможности? Благодаря!

А имат ли база за сравнение 2-та модела, които посочваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи разбрах,чe korg х 50 няма секвенсер,а Yamaha DGX 520 има повече възможности за композиране,защото

има 6 пистов рекордер(секвенсер),но пък е 32 полифоничен,а korg-а 64.Не можем да сравняваме Кorg PA 50 с Yamaha DGX 520,определено Korg e по- добър,но пък и доста по-скъп,от порядъка на 300 -400 лв отгоре. Така,че се чудя кой да бъде

Yamaha DGX 520, или Korg PA ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има в предвид, че не харесвам Casio, като сравних двата модела на Yamaha, между които се колебаеш PSR-E313 има повече предимства, КОМП.връзка, Флаш, Юзър стилове... Струва си 100те лева отгоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има в предвид, че не харесвам Casio, като сравних двата модела на Yamaha, между които се колебаеш PSR-E313 има повече предимства, КОМП.връзка, Флаш, Юзър стилове... Струва си 100те лева отгоре

 

 

И аз така си мисля и почти съм събрал парите за Yamaha-та :) Днес се запознах с уникалната програма Sibelius 5 ( по-добра ли е от Finale 2008 ? ) и разбрах, че има възможност за вкарване на ноти в реално време от MIDI клавиатура. Yamaha PSR E313 има MIDI in/out и може ( с един доста скъп кабел ) да се свърже с PC през USB. Нали ще мога да я ползвам със Sibelius 5 ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Значи ще бъде Korg PA 50.Но най тънката цена е през Visiarts-1540лв,а официалният представител за България Благоевград,а именно Икономов я продава за 1740.Чувал съм за Visiarts,че са коректни,с доставката ми идва с 20 лв.отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И други предложения получих на ЛС, но просто не купувам нищо 2-ра ръка по принцип. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Този Roland е над ценовия клас на Yamaha-та ... освен това вчера най-накрая имах удоволствието да си купя Yamaha PSR E313 :))))) Много му се радвам. Миналата нощ дрънках до 2:30 :))) Сега си търся кабел , с който да мога да я свържа с PC-то =) Някои може ли да ме насочи къде в Пловдив има кабел от тип MIDI към USB ? =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех, честито колега да си го ползваш със здраве:) аз в момента спестявам за същия модел:) ще ми е интересно да споделиш кое ти харесва кое не в него и за каква сума си го взел;) и какво включваше цената.. адаптери и други необходими неща:) ии това е, а и пак да ти пожелая да му се кефиш много:) особено сега покрай празниците!:)

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я от магазина на Yamaha зад Нева в Пловдив за 460лв ( комплекта включва само нея, поставка за ноти и упътване ) адаптера си го купих отделно за 30лв =) За впечатления ... много ми харесва, звука на пианото наистина е много добър. Не мога да кажа нещо по-конкретно, защото това ми е 1вия истински инструмент и нямам наблюдения върху други =) Сега проблема ми е само да си намеря кабел, с който да я свържа към PC-то, но вече на 4 места питах и никъде нямат MIDI към USB =(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.