Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на гриф


Recommended Posts

Моля за туториал как се прави гриф за бас. Явно никой не иска/няма какво да продаде и реших да се мъча сам.

Дървото е решено-от ясен или орех каквото излезе първо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не търсиш? Ебахти мързеливците! И преди тва имаше тема и там е писано и ти давахме сайтове с инфо! ;) Толкова ли те мързи да провериш СОБСТВЕНИТЕ си теми, че пускаш и нови?! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно надеждно е! Ако не вярваш - прегледай клипчетата в темата "Как го правят Големите?" и ще видиш, че фирми като Гибсън и Фендер правят грифовете по доста сходен начин, с изключение на частта, че neck angle-a става директно от монолитно парче, а не лепят парчетии. Ако нямаш материал за монолитен гриф ще кълцаш като мен парчетии - тва е - друго решение просто няма!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми е чудно как да сложа тръс рода и да е надежден грифа

 

другото е по-лесно

 

п.п все още търся става и фендерски за лява ръка за да го обърна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли някакъв, поне малък опит с дялкането и ремонтите, та искаш да правиш гриф.

 

Ако нямаш - вземи си един добре запазен пълдин, който ти харесва, или запазена кремонка, и действай по нея.

Всичко с времето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич,тука в Пловдив при коча продовохо гриф за бас за 15 лв...Ако беше от тука дося да нямаше тоя проблем...

ъм аз СЪМ от пловдив и го знам грифа при стария пангел къв беше

 

ама IT STINKS!

не искам да свиря по някъв пълен шит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.