Jump to content
Българският форум за музиканти

един въпрос имам..


JimBeam

Recommended Posts

Начи чел съм доста от форума обаче никаде не видях подобна тема или нещо подобно.Искам да питам кфо значи тфа да ти хареса китарата като я пробваш в магазина 1.Включват ти я в усилвателя и слушаш дали те кефи звука без ефекти или 2.Пробваш си я с разни ефекти и тн.Предполагам,че ще е 1 ама понеже не съм пробвал китари реших се пак да си питам. 10х предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробваш си я с ефекти, без, както се сетиш, за да се увериш че всичко и е наред и вади звука който те кефи, мен примерно за клиин ме кефят фендеро-подобни китари с единични адаптери, но като включа някакъв хай-гейн дист и положението съвсем не е розово ;)

Друг е въпроса че е от изключителна важност дали китарата ти е удобно и дали пасва на стила който искаш да свириш. Пример ако искаш да свириш дет метъл - еем с скуер ще си е чист мазохизъм :thumbs_up:

 

Дано да съм отговорил на въпросите ти, ако не - колегите ще ме допълнят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавим, че е жизнено важно да чуеш китарата как свири БЕЗ усилвател, за да придобиеш ясна представа за нея. С усилвател хавата не е толкова определяща, защото адаптери се сменят - оттам и звукът през усилвател. Освен това се гледа дали китарата е удобна и после се гледа и евентуално дали изглежда прилично, но след като си я свалил от стойката се предполага, че и ти харесва как изглежда... И да, вземи научи български!

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ти трябват ефекти, но ако вземаш някаква (подходяша)китара за да свириш метъл или други подобни работи не е зле да се пусне с дисторшън да се чуе има ли микрофонии и как се държат адаптерите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш си да те кефи според твоите си критерии и тва....пък кой знае кво щи се досвири след ден,два.Те и тия дето много разбират си купуват китари и после не са доволни все от нещо.И цвета е важен :) нали ти ще свириш-дерзай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Нещо доста важно още преди да пуснеш китарата. Просто я хвани, затвори си очите и я пипни - гриф, дизайн.. изобщо цялата китара... пипни я, прецени дали изобщо можеш да имаш нещо общо с нея.. ако не ти пасва на допир е трудно да се свири.. аз когато си търсих китара преди години, толкова красиви китари, и добре звучащи и какви ли не, но накрая взех китарата която най-много ми пасна на допир, можех и повече пари да дам в случая, но ми се стори излишно ! Просто усети инструмента как диша, как те възприема... звуча вкато изкукала баба, но.. така мисля :greenball:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто я хвани, затвори си очите и я пипни

ММмммдаа

За българския език наистина не е зле да се замислиш :greenball: , ала щом се разбираме , значи все още полужението е тип-топ.

 

Така като прочетох словоизлиянията относно проблема ти , реших , че всъщност съвсем нямаш такъв.

Щом нямаш представа какво искаш , според мен си си много добре, както са казали:"ignorance is bless".

Вземи си нещо да си го трошиш и в момента ,в който разбереш какво търсиш ,сам ще откриеш отговор.

 

Аз лично очаквам от един инструмент да ме предизвиква ,да ме кара да свиря с всеки негов тон.

Това е комбинация от добра изработка и менезавладяващ звук / в случая тебезавладяващ :virtuoz: /

Една китара,която има "посредствен" тон "unplugged", изключително рядко притежава стойностно звучене въобще.

Бих посъветвал всеки ,да не робува на "табелки" , защото има всякакви маркови боклуци,както и не по-малко на брой

страхотни попадения сред незнайните "експонати" .

важното е да се кефиш, вземай нещо и свири !

успех

Редактирано от ipo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полужението е тип-топ.

ти даваш съвети, но май важат и за теб също :)

хаха , вярно си е ,.. гУлемУ пУлИжение се е получило :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такааа...колеги как си мислите човека ще е с ушите, та да различава типове звуци и да мисли за тях поне с минимална доза обективност(щото факторите определящи добрия звук са 5 тона)

най-важното нещо е китарата да ти е удобна като инструмент. хващаш и пробваш дали седи в теб удобно, дали грифът ти е удобен, пробваш да дръннеш нещо там, много добре казаха да чуеш китарата като не е включена-тогава ще имаш по-добра преценка.... и такива работи общо взето. гледай да е удобна като форма и тежест. не се притеснявай излишно, каквото и да си вземеш съм сигурен, че ще си го обикнеш

Редактирано от lizardman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.