Jump to content
Българският форум за музиканти

Една идея


Recommended Posts

Аве, роди ми се една идейка. и я записах. Качих я в Gmail-ския акаунт, щото не можах да си вляза в юзъра във фрии.датаком.

 

Ако някой я хареса, ще взема да се занимая с нея.

 

Кажете какво мислите за нея. Предварително се извинявам за:

-куцото свирене (окапаха ми ръцете от 30-40 опита не можах да изкарам нито един, наистина добър. Все пак е на средно ниво)

-ужасния звук. Ами китарата ми има асдки трашърско звучене. Абе то и траш не е. Ама трябваше да го направя така с еквалайзера накрая, че иначе звучеше мнооого кофти. Може би трябваше да я дублирам или запиша втори път...

-пак за ужасния звук. Излизах от метронома на места, ама на 40тия път яко писва....

-ами то пак за ужасния звук треа, щото е кофти..... :P Ама в момента толкова докарах.

Интересно ми е само струва ли си да я развивам?

 

Та ако се заслушата в самата идея и мелодия, кажете струва ли си според вас...

:P

 

 

Забраих. Много се кефя на контраст в песента. 2 части дето привидно нямат нищо общо, но всъщност да са свързани. В случая по тукашния контраст трябва да се поработи малко, щото първия акорд след Митата ми бяга. Т.е. единствения дето адски ме кефи праи песента да звучи като една на Iced Earth дето вече втори път я измислям.... :D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...Ами китарата ми има адски трашърско звучене...

Що не го метна в папката Trash тогава? :D

 

Колкото до коментар...просто нищо не можах да чуя от шум и мазане. По принцип избягвам да се изказвам негативно, понеже хич ме няма и съм некадърник, ама това ме потресе. С микрофонка за 2$ пак по-добре звучи. Директно в РС-то без ДИ БОХ - пак. Не знам как си го записвал... :D

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

трябвамъъничко поне да свалиш резачката .По отчетливо ще стане и малко тъпани и товае.Кви метрнономи кви полиции кви пет лива ;).Ти метал ли си или пианист :D

така де... нисме от порода дету под дефаулт със ритъм секция движим ;)

Няма значение дали му харесва на някой, довърши го и пак ще го сваля :D

 

Махни всякви ефекти остави един чист дист и запиши няколко китари по добре ще звучи определено.

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми то няма нищо друго. От ктиарта, през ефекта, и накрая му сложих един Еквалайзер...

 

 

Въх, може би факта че са го видяли 37 души, и имам 3 мнения (едно от които моето), трябваше да ме наведе на тази мисъл. Тоя еквалайзер май наистина е дошъл в повечко. Иначе мазало, мазало, ами то всъщност главния риф е тремоло, в смиъсл не ръчката, и оттам идва цялата работа че звучи като мазало. Ама то в крайна сметка е важно как звучи, а ме каква е била идеята. :D

Нищо ако наистина е толкова гадно кажете да го махна, пък да го пооправя и тогава да го пусна пак.

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюде, мазало имах предвид като саунд, а не като идея/свирня/ноти. Коментирах звука и по-точно това, което се чува на МР3-то. То е ясно, че на живо ще звучи 40 пъти по-добре. Аз също не мога да запиша нищо читаво, но все ми се струва, че има какво да направиш в тази насока.

 

Keep On Rocking!!! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.