Jump to content
Българският форум за музиканти

любими аранжименти


Recommended Posts

ето и друго дето е много яко. Има всякакви кавъри, рядко са по-добри от оригиналите, но има и такива. Споделете!!! Джаз, класика, от класика на метъл или поп, рап, рок, джаз или някакво такова неопределено. Използвани мотиви от класика или др парчета. Комбинации всякакви, но кои са Ви направили впечатление :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуйте INCUBUS, парчето "Just a phase" oт aлбума "Мorning view", 'баси аранжимента! :)

 

Чуй аранжимента също на :

 

"Аll along the watchtower" - Jimi

"Stairway to haven" - Zepelin

"Lone gone day" - Mad season

"Bad Habit" - Trigger's Trip... :)

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един кавър - In Flames свирят Everything Counts на Depeche Mode!!

 

Е тва триаа да се чуе - мнооооого добра трансформация! Парчето е в Whoracle.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз смятам, че АББА търпят много добре пънк-рок аранжименти, ма с мярка. ЪЪЪ, не говоря за Metal tribute to ABBA...

Некви братушки - Бони нем или нещо подобно - дивотия...

Хей, Джо не е на Джими, това е кавър, ма какъв...

Със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Helloween имат едно албумче Metal Jubox - там почти няма глупава песен

To die for имат някои кавъри вкючително един на СС Кеч - мноо як

Running имат кавър на Битълс във Victory

Bruce Dickinson има добри преработки

А за групи дето ползват фигури от класическата музика или специфични фолклорни елементи няма да ми стигне мястото.

А пък маняците могат да чуят една песен на Самаел от 1999 Being (смесица между зверски метал и джаз фигури)

За кавър от метал група на метал група се сещам за преработката на Iced Earth върху Tansilvania

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Helloween имат едно албумче Metal Jubox - там почти няма глупава песен

To die for имат някои кавъри вкючително един на СС Кеч - мноо як

Running имат кавър на Битълс във Victory

Bruce Dickinson има добри преработки

А за групи дето ползват фигури от класическата музика или специфични фолклорни елементи няма да ми стигне мястото.

А пък маняците могат да чуят една песен на Самаел от 1999 Being (смесица между зверски метал и джаз фигури)

За кавър от метал група на метал група се сещам за преработката на Iced Earth върху Tansilvania

Кво на Бийтълс; и Дикинсън, и той, кво?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадоха ми да слушам "Dreams of Freedom" (така и не разбрах - на изпълнител или група е това заглавие) - ambient кавъри на Джими Хендрикс. Аз по принцип (не мога да разбера защо) Хендрикс нещо не ме впечатлява, нито със саунд, нито със композиции, обаче тези кавъри ме разбиха просто като идея. Няк'ви птички, инструментите са много приглушени и с много ривърб (абе, направено да звучи все едно го сънуваш, не слушаш), и тук таме (не постоянно, просто като "случайности" сложено) - женски гласове (пак с ужасно много ривърб) припяват "No woman, no cry"... Просто трябва да се чуе това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Malevolent Creation - "Raining Blood" (Slayer)

Mortician - "Fuck the Middle East" (S.O.D.)

Secator - "Zombie Apocalypse" (Mortician)

Hypocrisy- "Black Magic" (Slayer)

Anal Cunt - "Gloves of Metal" (Manowar)

 

No Doubt - "It's my Life" на Talk Talk. Tова е тоталнa лигня и комерс, но някак си ме кефи... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия албум на Джон Скофийлд "What'd I say" е трибют към Рей Чарлз,тоест асмо кавъри на парчета на Чарлз.Аранжиментите и груува са смазващи на тези кавъри,които Скофийлд и компания правят.Ако някой си пада по такава музика горещо го препоръчвам тоя албум.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.