Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся заклети ямаха фенове


Алис

Recommended Posts

Търся упътване на български език на YAMAHA PSR 2100 кийборд или някой който е работил с този инструмент за да ме насочи как да го прикача към компютъра си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся упътване на български език на YAMAHA PSR 2100 кийборд или някой който е работил с този инструмент за да ме насочи как да го прикача към компютъра си.

Няма ли един човек да отговори как се прави тоя номер с кабела между кийборда и компютъра че се измъчих дни и нощи с това английско упътване и ще взема да гръмна нещо накрая :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ще взема да гръмна нещо накрая :greenball:

Преди да се гръмнеш, кажи какъв е проблемът - по USB или по MIDI?

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIDI кабел ли се опитваш да свържеш ?

не знам какъв кабел ми е нужен

Само това ли?? Аз си мислех, че ще разрешаваме някакъв световен проблем. :topicsux:

 

Ако го включваш през USB...ти трябва стандартен кабел USB<->USB, като ще направя забележката, че USB куплунзи има най-различни - от "стандартните", дето влизат в компютъра...до мъничките, които са за фотоапарати например. Значи, виж си USB входа отзад на клавира и търси кабел, дето от едната страна е с такъв куплунг. След това си изтегли USB драйвера за Ямаха-та от сайта им и си готов.

 

Ако пък решиш да използваш миди интерфейса ти трябват две неща - аудиокарта с геймпорт/мидипорт и съответния кабел, който изглежда така:

 

CC2250-04_LR.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм фен само на Yamaha клавиатурите, които са във Korg синтезатори... ;)

Така, че пак съм фен на вид Я-маха, я-не!

Поздрави! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен само на Yamaha клавиатурите, които са във Korg синтезатори... :P

Така, че пак съм фен на вид Я-маха, я-не!

Поздрави! :)

Ако считаш че korg може да да извади прекрастният звук на акустично пиано ( до колкото е възможно разбира се от една ел свирка) както прави това Ямахата , добре. Но не си спомням освен това да има гранд пиано - роял от тази фирма на Yamaha обаче е един от най-добрите инструменти на пазара а и погледни цени ! А и зависи какво свириш, мисля че звукът на Yamaha е по естествен, натурален и е по- подходящ за моят стил музика, :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако считаш че korg може да да извади прекрастният звук на акустично пиано ( до колкото е възможно разбира се от една ел свирка) както прави това Ямахата , добре. Но не си спомням освен това да има гранд пиано - роял от тази фирма на Yamaha обаче е един от най-добрите инструменти на пазара а и погледни цени ! А и зависи какво свириш, мисля че звукът на Yamaha е по естествен, натурален и е по- подходящ за моят стил музика, :rolleyes:

Така е, няма 2 мнения по въпроса, но аз съм фен на Korg от 1994г.

И нека добавя - Korg е Korg, Yamaha - Yamaha...

Относно цените - това явление го има на много места - сега се сещам за BMW и Mercedes...

Ако са от една и съща класа Mercedes ще е по-скъп от BMW

Същата работа при: Krog > Yamaha !

 

п.п. някой беше казал за колите:

-Не ми хвалете държави, в които правят свирки и спагети...
(Рено. Пежо и т.н., макар и да не е точно така според мен - има и Ламборджини :) ),

но аз ще го перефразирам така:

Не ми хвали марка, която прави мотори - бръм бръм бръм :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карал съм кола от "спагетите" и съм съгласен на 100%. а за Yamaha-KORG "проблемацията". Джон Лорд каза на един концерт:"харесвам пианата на ROLAND, звучат като камбани...", така че

 

"ВЪПРОС НА ВКУС..."

 

колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.