Jump to content
Българският форум за музиканти

Концерта на Стенли Кларк


alxlz

Recommended Posts

Вчера ходих на концерта на този велик басист ....

и бях много разочарован :D

не от Стенли Кларк и групата му (те си бяха супер :P ), а от ужасното озвучаване

в Зала 1 на НДК.

Абе тия хора явно имат гоолям проблем с басистите (озвучаването на бас китарата)...

Човека свири някякви явно сложни и хубави неща, а се чува само як рев.

И не е за първи път това ( на Ерик Трюфа с басиста същата история беше,

и на Кафе Симпатико ...)

 

Просто нямям думи ... :D

 

Какъв е смисъла да се канят музиканти като Стенли Кларк,

като просто не можем да ги чуем?

 

Или целта е само да позяпяме и да кажем после гордо:

Ето Стенли Кларк свири в София в Зала 1 на НДК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям за звука! Озвучаването беше ужасно!!! То микрофони не пръщяха, то не бяха брумове, а като капак на всичко и инструментите им не бяха озвучени добре и понякога неможеше да се разбере какво свирят.

 

Обаче все пак се изкефих :D

Страхотни музиканти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е НДК в действие, дами и господа. С прекрасната си техника и още по-прекрасния си персонал.

 

Между другото, има си тема по въпроса, в общия форум. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,така добри мнения до тук има.Е които си може си може добре че с Фънкара аз и Дани и Ники си бяхме на точните места на 2 метра от Стенли.

Така провалите с озвучаваниата в БГ ще продължат още много години приятели.Пак повтарям моита теза че концерти се озвучават по добре от музиканти-озвучители.Мисля че знаете какви хора работят в НДК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз бях и свиренето беше божествено

а Стенли супер скромен

I AM JUST A HUMBLE MASSENGER

така отговори на някои дето викаше Стенли е наи добрия

което естествено е трудно да се каже

- преди 2 години Тони Бенет - небеше по малко добьр - както и още много други

наистина

баса беше с прекалено много реверберация -

и си мисля 4е е по скоро грешка на озву4ителите отколкото на настоиката подадена от Кларк

а ина4е каква динамика имаше този бенд - не е за вярване :D

предния ден на безплатния концерт по слу4ай 9 май вси4ки праскаха на плейбек и много добро впе4атление ми направи Сергей Манукян - руския сляп пианист - който с саксофонистка и този пат с добьр китарист/за разлика от предното му гостуване/ свириха много добре и на живо- бих казал отли4но американски jazz

но още на следващата ве4ер можах да направя разликата какво е pure jazz from the heard а не само добре зау4ено свирене по американски школи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стенли Кларк беше личноста която ме запали да хвана баса преди 12 години. Въпреки лошия звук, класата му си пролича.А баса направо беше невероятен като звук, все пак е Алембик правен за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)АМ.....като глрдам всеки се дразни от звука на тоя LIVE.наистиха беше гадно като звук,но.........аз за пръв път гледам как негър БАРАБАНИСТ свири на живо и още не мога да се съвзема!май наистина "БЕЛИТЕ НЕ МОГАТ ДА СКАЧАТ".....а?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)АМ.....като глрдам всеки се дразни от звука на тоя LIVE.наистиха беше гадно като звук,но.........аз за пръв път гледам как негър БАРАБАНИСТ свири на живо и още не мога да се съвзема!май наистина "БЕЛИТЕ НЕ МОГАТ ДА СКАЧАТ".....а?

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че озвучаването беше гадно. Особено отначало звукът от баса си беше доста неуточнен и действително не се разбираше на моменти какво става. :D :wall: Хич не завиждам на Стенли и компания, те от самото нячало явно са имали проблеми с озвучаването (забавиха се 1 час със саунд чека). Но иначе Стенли показа класа но ми се виждаше малко изморен към края. Имам чувството че ако барабаниста не беше свирил толкова ентусиазирано, около 10 минути по моя преценка, Стенли Кларк щеше да си отиде зад кулисите и после я се покаже, я не :P

 

P.S.:Изкефи ме че ползва контрабаса като акустична китара :D:P:D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.