Jump to content
Българският форум за музиканти

Как си поддържате ноктите?


valkyr-qsal

Recommended Posts

Ми според мен един китарист без нокти може да свири така както един китарист-на практика не ти трябват нокти за да бъдеш добър китарист :hysterical::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябват ти - за класическа китара wink.gif

 

Абсолютно правилно - изкарваш по солиден звук.

На лявата ръка трябва да са максимално къси, а на дясната да са по-длъжки.

Аз си ги оправям с пила и им слагам заздравител за нокти, защото често ги чупя, особено когато дрънна нещо по силно на пианото със всичка сила :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ли не пробвах.То не бе йод, не бяха храни и нищо.А моите са нокти гадни защото се цепят на слоеве.Примирих се.Ако се счупи само заглаждам с пилата.Пробвал съм и с лакове.Но като хвана перо, лака от показалеца веднага заминава.А и нямам нерви да се цапам с тея малки четки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема не мога да я разбера. Гледам я от много време и не виждам никакъв смисъл. Тое ясно , че на лявата ръка (за десничарите) не трябва да има нокти, защото пречат, а на дясната - са необходими само за класическа китара, като изпълняват функция на перца. По принцип използвам един малък ключодържател, който ми е подарък от жена ми, представляващ швейцарско ножче с нокторезачка, ножичка, пиличка и ножче. Демек има си всичко на него.

 

 

Не, продължавам да не хващам смисъла на темата :)

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле, прочети всички коментари от темата и тогава ми говори, че няма смисъл. Темата не е с цел достигане го голямата истина, че за класическа китара са нужни по-дълги нокти на дясната ръка, а за електрическа - не. Има си достатъчно хора, които свирят И на класическа и имат проблем със здравината на нокъта (аз включително), затова съм пуснал темата. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ша пробвам тия дни рецептата следна: водна шкурка 2000

Нема майтап, едни класици ме открехнаха.

К'ъв ти майтап... Няма по добър начин за поддържане на форма от дребна шкурка, защото можеш да изгладиш профила отвсякъде сравнително лесно. :greenangel: Всмисъл долната част на нокъта, тази която последна докосва струната и т.н.

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си достатъчно хора, които свирят И на класическа

 

Еми братле всеки, който е свирил на електрическа би трябвало да е почнал на кухарка или поне веднъж да е пробвал и да е разбрал, че му трябват нокти. Просто слагайте заздравител и гледайте да не ги блъскате много много и всичко ще е ок. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, шкурката много важи.Беше преди много време, но ходих на уъркшоп при Ана-Мариа Розадо и точно тя ме светна за шкурката са нокти.Много е яко, ама пилата е основата.Без пила не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

чупенето на нокти е доста неприятно. аз съм забелязала, че когато не обърна достатъчно внимание на формата се чупят... моите нокти не са никак устойчиви, но внимавам като свиря и много се занимавам с оформянето. и най-малката грапавина на нокъта може да доведе до счупване. Иначе витамин Е пиех по едно време, и с лакове също съм опитвала, за сега нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чупенето на нокти е доста неприятно. аз съм забелязала, че когато не обърна достатъчно внимание на формата се чупят... моите нокти не са никак устойчиви, но внимавам като свиря и много се занимавам с оформянето. и най-малката грапавина на нокъта може да доведе до счупване. Иначе витамин Е пиех по едно време, и с лакове също съм опитвала, за сега нямам проблем.

 

Да... Особено преди концерт... Аз гледам винаги да си пазя ноктите. А с тези нокти, дето ги имам преспокойно мога да си свиря и на електрическата без перце :) И наистина е много важна формата :) Трябва да са максимално заоблени, за да не закачат струните и да не се получават сакатлъци. Просто трябва почти всеки ден да си оформяш ноктите, което може да не е много приятно особено за мъжете, но няма как иначе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък със УСТЪ ! .... наи доброто средство дето ми падне бам гризъ и после си правя самолетчета и преча на дисциплината в час като целя бедните ми съоченици ... цък цък :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.