Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос...


Recommended Posts

Смятам догодина да си купя електронни барабани, та бях гледал в един немски сайт за инструмент няколко сета за по 300-400 евро. Въпросът ми е тея сетове имат ли си вграден усилвател и колони или да ги закупя отделно? Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам догодина да си купя електронни барабани, та бях гледал в един немски сайт за инструмент няколко сета за по 300-400 евро. Въпросът ми е тея сетове имат ли си вграден усилвател и колони или да ги закупя отделно? Мерси предварително.

 

И аз проучих въпроса с електронните барабани, та да ти кажа - нямат! Цената е само за падовете + дръм модула. Усилвател + колони - отделно.

Лошото обаче е, че тия сетове за по 300-400 евро са гола-вода... гледах преди време в магазина на Yamaha в Дружба1 един сет за около 1600 лв. излизаше - посвирих на него... какво да ти кажа - става ама... нещо куца както се казва:rolleyes: Барабанчето е много малко... цялата конструкция паянтавее ... абе - преди да купуваш - намери начин да седнеш да посвириш някаде.

В xxxx посвирих на сет Rolland. Това е най-добрата марка за електронни барабани - само дето изложените там явно бяха някакъв евтин модел (нищо че струваха 3000 лв.)

Айде успех <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roland и DDRUM са най- добрите, но и доста скъпи!

Moarein е прав не си купувай някви неизвестни евтини ел.барабани,щото се чупят и повреждат и неможеш да ги продадеш един ден когато го решиш това!!

ако ти е толкова на зор,по-добре си купи само тригери и хубав друммодул и си ги сложи на барабаните!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм 12 клас, от Плевен съм, обаче като ида студент с другите пичове от групата - живот и здраве, ако сме в един апартамент, смятаме да свирим в апартаментчето, малко ще ни е трудно да ходим по репетиционни, па и сме сиромаси момчета, та гледам да намеря някакъв начин да продължим да свирим, но с акустичния сет, знаете е доста шумно, дори леко да удряш, пак се чува - кой знае в коя панелка ще отседнем! :coolp: Така, че по добре да бласкам по нещо, отколкото по нищо! ;) Другия вариант е да ги купя от музиканта, ако по-нататък има обяви за ел. сетове, но мога да дам максимум до 1000 лв само за сета, без усилвателя и колоните! Дано по-нататък да има подобни оферти... :/

Редактирано от Drunken_Master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си за тва че са без усилвател.

 

А като цало много не ми аресват електриците. Просто усещането от ударите върху падовете е различно, щото са дървени - нема отскок. Това от една страна може да е по лошо - да доведе до загуба на техника, или пък да я подобри, щото в стремежа си да удря правилно по тея танури,човек може да си подобри техниката. Ама не знам зависи от барабаниста. Аз известно време съм свириш на такива.

 

един сигурен плюс за електронните е че в 12 през нощта си свириш например в спалнята на панелката, със слушалки и нямаш проблеми с комшиите :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и още нещо да попитам - освен падове, как се наричат останалите съставни части на ел. барабани? Интересува ме, ако реша да си направя някаква конфигурация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един сигурен плюс за електронните е че в 12 през нощта си свириш например в спалнята на панелката, със слушалки и нямаш проблеми с комшиите :hysterical:

 

Това са мечти пичове, съквартиранта ми си купи ел. барабани със същата цел - да си свири вкъщи, обаче к*р, като се разтропа за малко по-дълго време и комшийката от доле иде разтреперяна да се оплаква как това думкане не се търпи. Явно вибрациите от ударите си се предават доста ефективно по панелките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава може да пробва да сложи сета върху стиропор, или некво одеало. Или поне на килима...

 

P.S. Или просто тегли майната на комшийката и не се занимава. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и още нещо да попитам - освен падове, как се наричат останалите съставни части на ел. барабани? Интересува ме, ако реша да си направя някаква конфигурация.

 

Аз лично като тествах сетовете на Yamaha и Roland - ми хареса отскока на палката. Даже ми се стори по-голям отколкото от истински барабан. На мен лично отскока не ми е проблем. Притеснява ме големината - просто са двойно по-малки отколкото акустичните. ПО-скъпите модели предлагат 3 зоново соло барабанче и 3 зонови чинели. Модела, който ти си харесал предполагам с е по 1 зона - демек както и да удариш барабанчето и чинелите, ако ще и на метлата с дръжката - звука е все един и същ. Друго нещо, което не ми хареса - усещането за фуса... как да ти кажа - доста аизмислено е, особено ако трябва да го отваряш и за тваряш, както се прави при повечето ритми.

Относно шума - вярно - тихи са, затова и на мен ми е мерак да си купя. Задължително обаче трябва да сложиш нещо под касата - да поема вибрациите.

И като извод от всичко дето казах: :hysterical: - покупката си заслужава но с известни компромиси :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също и усещането на левия педал е различно от десния, щото той се връща по друг механизъм, не както десния с пружина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са мечти пичове, съквартиранта ми си купи ел. барабани със същата цел - да си свири вкъщи, обаче к*р, като се разтропа за малко по-дълго време и комшийката от доле иде разтреперяна да се оплаква как това думкане не се търпи. Явно вибрациите от ударите си се предават доста ефективно по панелките.

 

Потвърждавам. Ел. барабаните са много по-тихи от акустичен сет, но далеч не са безшумни. Основния проблем е от педала, както и пластмасово-гумените чинели. За барабанче ползвам Roland mesh-head - това си е приемливо тихо.

 

п.с. Проблема се педала се решава до голяма степен със съответната изолация към пода - погледни картинките в този пост, това е един възможен вариант да държиш съседката на разстояние ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се видят никви картинки ;) , само един аватар с който наистина можеш да я стреснеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.