Jump to content
Българският форум за музиканти

Качествен Di Box/splitter


LOE

Recommended Posts

Търся сплитър за китара... с високо входно съпротивление и съответно ниско изходно

 

Повече от 2 канала не ми трябват

 

Претърсих нета и единственото което успях да намеря е Behringer Ultra-DI DI-20, за който позитивните неща бяха точно колкото негативните. Страшно много опаквания от bleeding между каналите когато се ползва като 2 независими моно ДИ бокса, и също така много оплаквания от шум.

 

Някакви предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ти трябва къстъм distribution amplifier, специално за китара, а не DI box. Стандартните професионални са за линейно ниво и не са подходящи за твоята цел. Ако търсиш нещо евтино, тo няма да отговаря на изискванията ти (както вече си се убедил). Няма проблем да се снабдиш с това което ти трябва, но не знам дали ще отговаря на идеята ти за капиталовложение. Все пак може да опиташ на ЛС.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха :happy: капиталовложения... :yes: явно за някакви сериозни суми говориш, мен ми трябва дребна прост джаджавка, и повече от 100 лева не ми се дават ако трябва да съм откровен

 

познавам хора които могат да ми направят това което искам в рамките на този бюджет, но рекох все пак да проверя дали няма нещо купешко, което да ми свърши работа

 

както може би става ясно, идеята е е да си сплитна сигнала на 2 части, едната за амп за мониторинг, а другата към аудио интерфейс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо такоаа ли търсиш http://www.behringer.com/DI20/index.cfm?lang=eng

 

 

ина4е на тва цената му е 30$ http://www.amazon.com/Behringer-DI20-ULTRA-DI/dp/B0002E50JU

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва сигнал от 1 китара да го разделиш - това всеки DI Box го има по default. Не ти трябват 2 канала.

 

Виж това за илюстрация:

input - вход за китарата

through - изход на китарния сигнал - непроменен, пак си е HighZ, просто паралелен изход - в твоя случай да отива към ампа за монитор.

LoZ out - към миксер или микрофонен преамп, LoZ с XLR

 

Ако ти трябва сплитер - сигнала от 1 китара да го разделиш към 2 усилвателя - ти трябва това:

http://www.thomann.de/gr/palmer_ybox_guitar_splitter.htm

И двата изхода са паралелни LoZ.

 

Ако ти трябва сигнал от 2 китари да го конвертираш в LoZ ти трябват или 2 DI Box-a или този DI-20, който си посочил.

 

Вече за активните ти адаптери има DI Box-ове, които ги водят че работят по-добре с активни, има и боксове, които са по-добри за пасивни адаптери. Това обаче е дълга тема, гледал съм в други форуми цитират и формули за пресмятане и в момента по-добре да не пиша за това, че много подробно.

Мога да потърся линка към темата в чуждия форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извините за малко по горе (че говорим за едно и също) ама непрочетох добре.

 

Махмурлук кво да прайшшшш тосп :)

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

познавам хора които могат да ми направят това което искам в рамките на този бюджет

 

Смело изкаване типично в стила на LOE .....

 

ами да.. смел съм :thumbs_up: проблем ли има :)

 

като ще дрънкаш поне се обоснови, какво те наважда на такива мисли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ще дрънкаш поне се обоснови, какво те наважда на такива мисли

 

Aз не дрънкам!

 

Два качествени трансформаторни ди бокса трудно ще влязат в рамките на споменатия бюджет.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както може би става ясно, идеята е е да си сплитна сигнала на 2 части, едната за амп за мониторинг, а другата към аудио интерфейс

Не знам дали ти схванах съвсем идеята, но, anyway, ако става дума за ампа, за който си мисля, keep away from Behringer - пробвал съм берингърски неща с него, включително един уж безкрайно прост A/B суич, и резултатът беше мале мила ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички постове се разбира следното:

Беерингерът е евтин, ама не става.

Palmer е 89Е, с доставката поне 100Е, следователно е 2 пъти повече от бюджета.

И сега какво става - маркетинг тест - как и агнето да е цяло и вълкът да е сит? Ако някой реши този казус ще спечели Нобелова награда по икономика.

А и като имаш кой да ти подари подобно устройство (защото да ти направи нещо което струва 200лв за 100 лв - това си е подарък, нали?) какъв е проблемът? Да е лъскаво и да пише известно име на него? Така обиждаш твоя човек, който би ти направил тази услуга, не мислиш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен съм че ди бокс със трансформатори НЕ Е ПОДХОДЯЩ - имат ниско входно съпротивление, особено не подходящо за китара - почва да звучи супер умряло и глухо :) все пак както се каза по-горе са за линеен сигнал :metalist:

 

просто ти трябва някакъв преамп с 2 отделни изхода или нещо като Boss LS-2 примерно :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е истинско, трябва да има

1: Високо входно Z (поне 1М),

2: Отделни канали (за ниско прослушване),

3. Качествени изходни трансформатори (600:600 примерно за елиминиране на галваничната връзка и едновременно нисък изходен Z),

4: Сериозно захранване за нисък шум, брум и високо ниво на претоварване,

5: Стабилна конструкция, за да няма проблеми с нарушение на правилната работа,

6: Приличен или много добър външен вид.

7: Спазване на изискванията по Охрана на Труда - (например тест за изолация 2КV/ 4KV)

 

Ако някой изпълни тези изисквания за посочения бюджет (но без да подарява каквото и било за честни сини очи) може спокойно да пробие на световния пазар. Аааа, и да не забравя ДАНЪЦИТЕ, ОСИГУРОВКИТЕ и всички други елементи на правовата, ЕВРОПЕЙСКА държава ! Нали сме такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми всъщност и без-трансформанорно устройство ще ми свърши същата работа предполагам, и прост преамп с високо входно и 2 изхода би било съвсем ок - а това ми се струва съвсем в рамките на 100лв...

 

инъче тя моята китара има ниско изходно щото е с активна електроника, но другата ни китара и басът не са активни

 

а бюджета гледам да е по скромен защото трябва да взимам 3 и те.. нещата се наслагват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е по-смислено. При 3 еднотипни устройства, с тези доуточнения може да се стъкми нещо... Ако съм разбрал правилно, де - по едно за китара,бас и още една китара. Като всеки инструмент праща сигнал към собствения усилвател и към някакво общо озвучаване. Така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.