Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за ритъма


DeadWing

Recommended Posts

Начинаещ съм и имам проблем с ритъма.Знам примерно акордите,сменям ги достатъчно бързо,но за сметка на това ритъмът ми е отвратителен.Пример свиря The temple of the king - първите четири акорда(от пеенето) се получават що годе,но нататък мъгла,се1 свиря мн различна песен.Дайте някакъв проф съвет,примерно как да разбирам на колко удара да сменям акорд и т.н...скоростта мога да я уселя,но това с ударите ми е трудно . :С

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много внимателно слушане на песента -> слушане на песента + тактуване (с крак например) -> пак слушане -> свирене + слушане + тактуване -> свирене + тактуване -> свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм свирил успоредно с дръм трак и съм нямал проблеми с ритъма. Изтегли си таба на песента или просто виш темпото и настрои метроном или каквото имаш на същото...или по бавно с постепенно увеличаване. Ако нямаш нито метроном нито Guitar Pro или нещо такова силно ти препоръчвам да си набавиш. Също трябва да си послушал песента известно време и сам за себе си да свържеш звука с нотите. Успех :)

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изучаването на Теорията на Музикалните Елементи, както и ежедневното свирене с метроном ще спомогнат за решаването на проблема в дългосрочен план.

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^за да е максимално ефективно това, добре е момчето да си намери добър учител. Почвай се от рано с преподавател да го оправиш този проблем, иначе всичко се обезсмисля. Аз от години се блъскам да изградя чувство за ритъм, последните 2 години не съм сядал да свиря без метроном и пак съм доста далеч от това което трябва да е. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам учител,трябва с него да споделя тоя проблем.Снощи го видях онлайн метронома и се получи след десет години :greenangel::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
А, и колко струва метронома и къде в таба пише ритъма за да мога да го настройвам.

 

Цена на метроном не мога да ти кажа, но мисля, че бяха евтини.

Зависи какъв таб ползваш - ГитарПро ако е - горе в дясно на екрана.

Ако ползваш текстов таб - може и да пише, може и да не пише, зависи от таба.

Търси нещо "bpm" - т.е. удари в минута (beats per minute).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.