Jump to content
Българският форум за музиканти

Схема на една Vermona


Recommended Posts

Търся схемата на това кубче.Имам идея ако могат да се намерят чарколаците да си го направя във вариант глава.

Благодаря на всички които помогнат :punk_guitar:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свирех с Вермона дълги години и бях доста по-щастлив, отклокото сега с компютърните симулатори.

Схема нямам, но ще ти кажа, че вътре са пет транзистора на кръст и едно тенеке за ривърба.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За саунда - ми доста време свирех на едно такова и беше много добре.Много по-добре от ФМ 212 или неща от тоя сорт.Сега искам да си направя една глава, но ми се иска да е транзисторно, защото нямам нито опита (електротехнически), нито парите за лампов вариант.Хубавото на този регент е че има презънс и депт, което много приятно оформя звука.

ПЛС Хора, помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lutz@wuerker.de

драсни мейл на този човек.

той се занимава с архива на вермона от онези времена.

би могъл да ти помогне със схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не точно тоя усилвател+предусилвателите, то дайте идея и схеми за нещо подобно и добро, но моля да има корекции за високи, среди, баси и презънс......

Чакам идеи, но не забравяйте и регента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lutz@wuerker.de

драсни мейл на този човек.

той се занимава с архива на вермона от онези времена.

би могъл да ти помогне със схема.

Благодаря!Драснах, сега чакам отговор :thumbs_up:

 

 

 

Все пак още чакам идеи :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж солид стейт Маршалите от 80-те.Чел съм доста положителни мнение за тея усилватели в интернет.Проблема е,че крайните транзистори (някаква комплиментарна двойка MJ3001/2501 ако не ме лъже паметта) немога да ги намеря на нашия пазар.Другия момент е,печатната платка,която сам трябва да си проектираш. :greenangel:

Marshall схеми

 

Аз мислех да си паравя транзисторен усилвател с интегрално крайно стъопало с LM3886 и предусилвател от такъв Маршал,защото имам шаси и траф от транзисторен Регент (50G мисля че е модела),но за сега ми е само като идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея интегралки мисля че звучат по-кофти от мосфет - по-добре виж какви мощни мосфети се продават тук и намери схема на стъпало с тях във нета, към което да добавиш преампа на маршал

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Не ми се занимава.С интеграла ще стане доста по-лесно,а мойте уши не са чак толкова притенциозни.

Другиа идея която ми се върти е за предусилвател да си напарвя Санс амп,но както акзах за сега е само идея,която не знам кога ще осъществя,нито дали изобщо ще се захвана.Просто давам идея на колегата та ако стане нещо готино да се надъхам и аз. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другиа идея която ми се върти е за предусилвател да си напарвя Санс амп

има едно кубе на бехрингер направено със сансамп и крайно стъпало (не помня модел) и са се чували само добри отзиви за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и схемата на Regent 100 G1

 

http://www.putfile.com/pic.php?img=6938218

 

Благодарение на drgoa.r и lutz@wuerker.de

Благодаря!

 

Само не ми е ясно тоя ревърб как се прави....тая пластинка...

И някой може ли да ми препоръча програма за изготвяне на платка....че ако може да пропусна олд-скуул варианта с сядането и чертането и измислянето ще е много добре :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми той човекът предполагам е сложил голяма картинка, ама PutФИЛЕ.cом има гадния навик да конвертира в по-малки картинките над еди какви си размери... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.