Jump to content
Българският форум за музиканти

дранчат ми струните


Recommended Posts

здр , значи купихме си преди 1 месец squer showmaster , обаче нещо струните дранчат мн дразнещо а сам абсолутно начинаещ , може ли некои да ми каже как да го оправа пробвах да ги дигна ама се оправя чак като ги дигна почти на макс а така ми се струват че са прекалено високо , та имали друг на4ин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще трябва да ни помогнеш за да ти помогнем. Примерно как дрънчат - когато са свободни (ненатиснати) или примерно на определено прагче. Мой съвет е да не бъзикаш фините настройки на бриджа, защото може въобще да не е от там проблема. Примерно дали ти е настроена като хората китарата, в смисъл примерно в МИ или по ниско, защото може ако си отпуснал струните повечко, та от това да дрънчи. Дай малко повече информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи на ненатиснати струни не дранчи нищо , оба4е около 3 4 5 прагче като натисна и има дранчане главно от 4 5 6 струна (дебелите де) , а иначе е настроена перфектно китарата поне в тва сам сигурен на кубето има тунер некав :) а и познавам нотите де , а колко по принцип требва да е разстоянието от грифа до струните ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш китарата и проверяваш дали грифа не е изметнат леко. Това става като погледнеш по дължината му. Ако е извит или пренатегнат, това е причината за проблема ти.

 

П.П. Пиши малко по-грамотно, моля. Замислях се докато четях написаното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като натиснеш 6та струна на 1во и 17то прагче от струната до 7мо трябва да има съвсем малко разтояние - колкото да минава дебел лист примерно

ако има повече или изобщо няма трябва да се нагласи тръс рода - регулира се от главата където има дупка се пъха шестограм и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, само дето е 1во и 14то и дебел лист е доста относително... Листа има и по 3мм картон ако става за въпрос, затова по-точно! Аз съм чел за 0,5мм разстояние от струната до 7-мо прагче :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе трябва да се погледне. Ако си близо до Драгалевци мога да и хвърля един поглед. Опре ли се до корекции на тръс рода, ще ти трябва помощ от някой по-разбиращ - примерно Евтим Джерекаров (от ентусиастите) или направо лютиер. Телефона ми е 0888 283 472

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.