Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Rg Giger


Manolev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Пичове,

 

Смятам да сменям Инфинити адапторите с ЕМГ 81 активен сет. Мислите ли, че идеята е добра? До сега не съм бичил на активни адаптори много-много и се чувствам конфузно? Пробвахме ги на китарата - звучат убийствено, особено в Hughes and Kettner глава. Друга алтернатива е EMG HZ ? Посъветвайте ме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи все пак каква музика ще свириш, как искаш да звучи китарата и в какъв амп я свързваш?

аз нещо не съм фен на активните електроники и винаги бих препоръчъл пасивна, но тъй като съм пристрастен нека другите да кажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами свиря доста различни неща!

Но предимно ще свиря гръндж, хард рок, траш, псайхъделик рок. Но имам ясната идея, че с ЕМГ влизам в света-онли-на бичкиите. За сега свиря с Hughes and Kettner Attax 80 и Line 6 XT Pro

Редактирано от Manolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами свиря доста различни неща!

Но предимно ще свиря гръндж, хард рок, траш, псайхъделик рок. Но имам ясната идея, че с ЕМГ влизам в света-онли-на бичкиите. За сега свиря с Hughes and Kettner Attax 80 и Line 6 XT Pro

 

Според мен EMG HZ H4. Мисля, че става за всички неща, които си изброил :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувайки гръндж веднага се сещам за duncan sh-4 ;) за хардрок също е добре адаптер с алнико магнит, а тея емг стават най вече за джангър (хеви, траш и тн), а активната електроника може би би спомагнала за яката тресня :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще свириш и по-леки неща, по-добре пасивни. Ако имаш hi-gain усилвател или дист, няма да имаш проблеми и за брутъл жица с пасивните, но с активните рок по-трудно ще изкараш сякаш.

 

Иначе аз съм с 81ци, но свиря предимно тежки неща и съм много доволен :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно JB (sh-4) ще ти свърши по-добра работа и според мен. . . че и по-евтино ще ти легне.

Скоро сложих EMG81/85 на китара от елша. . . за дет метъл - ок, ама другите неща хич не звучат добре с тях по мое мнение.

Динамиката се губи и тонът на дървото също. За сола не ми харесва как звучат. Само за хай-гейн ритъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.