Jump to content
Българският форум за музиканти

7 стр.Шектър+Амплитюб2


рахата

Recommended Posts

Не съм си качил още анализатор на компютъра,така че приемам забележки по звука всякакви и предложения за добър честотен инспектор/спектрален анализатор (май така се казваше) от личния ви опит. :recourse:

Ето веригата:

Китара(активни адаптери)-джем лаб-амплитюб2(оувърдрайв,рак хорус,модерн тюб лийд,4х12 клоузед модерн2)-кюбейс ВСТ32

 

Благодаря предварително!

 

Семпълчето-тук

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско на металхамър за линкчето :recourse:

(и той има да се хвали)

ето и още едно:

http://www.thomann.de/gb/schecter_demon_7_fr_sbk.htm

 

за крисалид и интересуващите се от шектъра:

shecter diamond series 7 fr(става ясно предполагам 7 струни с флойд роуз)

26.5 инчова скала,тяло махагон,24 прага,гриф клен,фред/фингър борд палисандър,тремолото е двойно заключващо се,струните фабрично са дадарио 010-056,адаптерите са дънкан дизайн активни,ето цитат за тях от страницата на шектър :

 

What are DUNCAN DESIGNED humbuckers?spacer.gifA: Duncan Design pickups are manufactured by an outside factory to the exact specifications and manufacturing methods of Seymour Duncan. Unlike some ґimportґ pickups, the DUNCAN DESIGNED pickups use Alnico magnets (for warmth & tone) and are 4-conductor, which means that ANY Diamond Series guitar can have an ґafter-marketґ mini toggle or push-pull pot added for ґsplittingґ the humbucker for a cleaner, single-coil tone. Note: If this is done by a qualified repair technician, it will NOT void your warranty! As far as the sound, let your ears decide, but the models we use are 95% identical to the JB and ґ59 !

това са данните които дава фирмата производител.

моето лично мнение съвпада с много други изказани в този,а сигурно и много други форуми..но то е за накрая.

да уточниме първо,че има инструменти произведени в щатите и такива в корея.разлики във формата и размера няма,но в детайлите със сигурност.

на първо четене:

китарата беше почти настроена като пристигна,като това си е сериозен тест имайки предвид едномесечното търкаляне с дойче пощ,бг пощи и преди това от корея до германия...напукана боя между предния хъмбъкър и грифа и леки дефекти по боята,корозионни петна по хардуера (малки но ги има)-ключове,преси(или нътс) и по флойда.имаше батерия в китарата,която за сега е ок.

на второ четене:

грифа е добре изработен,но не можеш да разбереш предварително какъв лак са използвали за него и за хора с различни очаквания има ..хмм изненади.в никакъв случай лоши,но изненади все пак.нямам забележки по изработката му (друго е тук да е диката примерно,не съм лютиер,но имам опит с доста китари).няма измятане за сега.не е много тънък,но не е и много дебел.разстоянието на струните до грифа е нормално.за несвикналите на дълги мензури от начало е леко голям(при мажорен арпеж от 3-а позиция 1ви пръст,7-а поз. 4ти пръст и т.н.отначалото ми се налагаше да правя

лек слайд на 1-ва струна за да мога с 4ти пръст да достигна 8ма позиция,но се свиква,а за хора с по-"тантурести" пръсти направо си е еликсир след 12 прагче(признавам си,че досега съм си имал винаги проблем със свиренето от 16 прагче нагоре,а пръстите ми в никакъв случай не са като гореописаните).за това исках такъв размер мензура на грифа.а и заради възможността да я настройвам по-ниско.в момента е в ла,но като нищо може да слезе още доста по-ниско.достъпността до 23-24-ти праг направо си е трудно.адаптерите не съм ги чувал още на нещо по различно от слушалки и нямам особени впечатления.малко е странно да минеш от обикновенни на активни адаптери и въпреки предубедеността ми,май не са толкова лоши и даже за сега им се кефя.

като бях свалил капака за настройване на тремолото,видях че тялото е направено от слепени 3 части-задна,средна и топ.гот е да е от адна талпа,ама не е.и това не можеш да разбереш предварително от никъде...

за сега е това-получаваш това за което си плащаш,та даже и по-малко.все пак сравнен с ямахата която имах преди(на подобна цена),шектъра изостава <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре се е получило.

За в микс трябва малко по-bright да го направиш...

 

 

ще го имам в предвид.благодарско :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми е размазано. Ина4е е ОК. Слушай Дилъна тоя човек ги разбира нещата.

 

 

прав си,сега като го слушам и на мен ми идва в повече кривоча.ще го пипна.мерсаж :)

 

очаквам съвети за добър спектрален анализатор :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На второ слушане: вчера хвърлих едно ухо на компютъра на брат ми, който е вързан към скапана 5.1 система, която доста заблуждава. Днес го чух на монитори и наистина му трябват доста повече високи. Моят съвет е да намериш от нета семпли (само китара) на истински усилватели (www.rocksolidamps.com; Krank, Peavey, Rivera, Mesa и т.н.) и да се ориентираш по тях като честотен анализ. Или пък да отрежеш от някое CD което харесваш само китарата (от някой момент, в който има само китара ест.) и да се целиш натам.

 

Иначе за тая ниска настройка китарата направо звучи невероятно като верност на тона, а и като звук.

А как е флойд роузът? С кой модел Ямаха си го сравнявал? Ткс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На второ слушане: вчера хвърлих едно ухо на компютъра на брат ми, който е вързан към скапана 5.1 система, която доста заблуждава. Днес го чух на монитори и наистина му трябват доста повече високи. Моят съвет е да намериш от нета семпли (само китара) на истински усилватели (www.rocksolidamps.com; Krank, Peavey, Rivera, Mesa и т.н.) и да се ориентираш по тях като честотен анализ. Или пък да отрежеш от някое CD което харесваш само китарата (от някой момент, в който има само китара ест.) и да се целиш натам.

 

Иначе за тая ниска настройка китарата направо звучи невероятно като верност на тона, а и като звук.

А как е флойд роузът? С кой модел Ямаха си го сравнявал? Ткс.

 

:greenball: не се бях сетил,че мога да ползвам анализатора така!а то си е далавера!!благодарствие граничещо с биринг :icon_shithappens: -ще трябва да посетя някоя форумна среща за черпня!

 

ето такъв е флойда (само че е 7 стр. и др.цвят):

http://www.aampselectricguitarstore.com/al...floyd_rose.html

 

ямахата беше rgx 721.

китарата звучи така заради по-дългата мензура и активните адаптери(все пак!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бира не отказвам, но благодаря и на теб за подробното ревю на китарката.

По-дългата мензура си е . . . по-дълга мензура. :greenball:

И аз съм се насочил към Шехтър евентуално някога си, че не ми се дават 2 бона за Ибанез, пък и махагон, 26.5' мензура и активни адаптери. Хммм, добре е.

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към Dylan_101

 

:greenball: сам си го правя,хаха

 

кои честоти да пипна?

 

За да го bright-неш по принцип всички високи. Например (cool edit), пробвай parametric EQ широка лента с 0.4 Q, център 6.3 кХц, гейн +9 дБ.. Ако ползваш друг софт може Q-фактора на филтъра да не отговаря точно, но всеки широк филтър ще ти свърши работа по принцип.

Разбира се всичко зависи и от "цвета" на другите инструменти в микса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.