Jump to content
Българският форум за музиканти

Norah Jones - "what Am I To You"


zazinka

Recommended Posts

един нов опит да интерпретирам Нора Джоунс

дано е по-успешен от предишния :)

музика и вдъхновение за всички :)

:whistle:

http://media.putfile.com/what-am-I-to-you

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Девойко прекрасна, никак не ми е приятно да ти го кажа, но според мен си допуснала същите грешки като предния път :)

 

Очевидно е, че имаш гласови данни, обаче...

...за такъв тип пеене е силно наложително, да не кажа задължително, да се абстрахираш изцяло от цветнокожите изпълнителки по MTV.

 

 

 

P.S. Понапъни се още малко с това произношение. Побългарено звучи некакси :whistle:

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено пееш добре и много чувствено! Действително обаче напомняш на девойките от МТВ (което не е задължително да е лошо, може би целиш точно това), сменянето на резонаторите говори много за типичния МТВ стил. В интерес на истината в различните резонатори ми звучиш добре, но когато ги сменяш в една фраза - не толкова... Моята педагожка постоянно следи да не го правим, сигурно за това ми прави впечатление, но съм се убедила, че пеенето на една плоскост е мноооооого важно. Кара гласа да звучи стабилно и убедително. Вибратото ти е много приятно :punk_guitar:.

Ако не ходиш на уроци, мога да ти дам координати на моята преподавателка :).

Редактирано от Грация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите ;)

специално за резонаторите разбирам какво искаш да кажеш Грация

аз имам малко проблеми с носовото пеене

просто до преди година си намерих добра учителка

иначе преди бях на едно място където много не ми обръщаха внимание на това

:no:

сега работя върху това и върху произношението

тези дни особено върху това и ще пусна още едно записче да кажете имам ли напредък ;)

желай ви усмивки и положително настроение и много музика разбира се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Нора е много специфична, и свири на пиано като мойто коте :drummer:

Само да добавя - обърни внимание на произношението, за да не звучиш като "българка" (ееей те т'ва вече са го писали - значи - така е!) :greenball:

Кой ти е правил playback-а? Хубаво пееш - приятно!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готин глас! Обаче за да стане БАШ като на Норчето трябва някак си...по-меко да звучиш. Нейната...супер мазно се точи някак си...не мога да го обясня и аз точно :drummer:

И тоя бекинг...също е много "остър". Специално китарата ми се струва, че има ужасно режещ тон като за тази песенка.

 

П.П. Надявам се не съм бил много лош в критиката си. Просто съм ултрас на Нора, а и се усеща, че можеш да я направиш МНОГО по-добре. Затова се престраших да давам акъл за нещо, което не умея. Успех! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

zazinka,

 

Има един много лесен трик за произношение. Да вземем само заглавието - What Am I to You. Забрави за границите на отделните думи във фразата, гледай на нея така:

 

wha-ta-mi-to-you

 

Върши ли ти работа? :bravo:

 

Имаш много хубави гласни, така че послушай кака си Нора специално заради съгласните - t, d, sh, ch, h - и ще стане лека-полека. А, да - butterflies и eyes завършват на звук, по-близък до "з". Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.