Jump to content
Българският форум за музиканти

Още една синтетична музикална система


Recommended Posts

На този линк ще можете да разгледате поредната синтетична концепция на един руски теоретик - В. Р. Холопов /да не се бърка с Юрий Холопов/. Наречена е "АБСОЛЮТНАЯ ГАРМОНИЯ" или "Двадцати четырёх модальная концепция". За мен е много сложно.

Извън теорията, впечатлява начинът, по който пича е хармонизирал Шопен /Прелюд в Е-мол/ и Бах /Сюита в ре мажор/, можете да ги видите и чуете в миди.

п.с. Когато импровизирам върху тези две пиеси, слагайки отгоре чиста като сълза китарка, жена ми казва просто и ясно: "Не искам това да ми се случва" :rockon:

 

Абсолютната хармония на Холопов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо впечатление:

 

1. Отвратителен дизайн на сайта - пропускам го... все пак за музика ше си говорим не за... нали

 

2. Като видях означени тонове със сричките es is eSeS-овци (между другото автора е фашист щото има и свастика баш на началната страница :bravo: )

Не че нещо, ама тука у форума има и слабо интелигентни хора, които шси извадят грешни изводи, все пак трябва да отчитаме и тяхното ниво на познание.

 

Та да се върна на коментара и музиката... Значи не понасям тия диези и бемоли, още повече пък заместващите суфикси да ги наричат и "санскрит".

Другото иначе е добре, но само ако се използва не повече от два-три пъти в едно парче... иначе е просто ужасно!

 

3. Очаквах при символиката да се появи Колелото на Живота, Пентаграмата, Кабалистичния Сефирот и логото на Кока-кола, ама уви само "фашизми"!

 

4. Мъжете-мажори ги преживях, жените-минори и тях така, ама виж хермафродитите ми дойдоха вповече!

 

П.П. Кашпировски дали не е издавал некъв музикален труд!? :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вярно,психария изглежда,не съм го разглеждал задълбочено,ама защо трябва като има свастика да му се лепва етикет"фашизъм".Свастиката си е древноиндийски символ на слънцето,това дето са я взели нацистите в Германия....

Не изключвам възможността,автора да е наистина фашист,само че откъда да си сигурен?

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.