Jump to content
Българският форум за музиканти

разни странности с Washburn X11


Fallenblood

Recommended Posts

онзи ден си купих първата китара - washburn x11, както и процесор zoom g1. за толкоз пари, толкоз. първия ден всичко беше добре, свирих 12 часа без почивка, радвах се - обяснимо е.

на втория, обаче, забелязах разни странности. струните (и въобще, както осъзнах днес, всичко метално без потенциометрите) леко биеха ток и се чуваше бръмчене дори с избран хъмбъкър и нойсгейт на макс. това изчезваше, когато докоснех бриджа. по-късно във форумите на ultimateguitar.com прочетох, чe тва с бръмченето е било нещо, за което е трябвало да проверя още докато я купя, ама кой ще се сети да го прочете предварително...

следобеда пък забелязах, че на всеки пресет с дист или драйв се чува ей тва гадно тремоло/вибрато: щранк 1 щранк 2 (тва са power chords около средата на грифа, на 3 и 4 струна).

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме слушаш като ти обяснявам какво точно е и затова сега ще го прочетеш пак ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото .

Човек - като я взехме китарата бях при теб - настоих я , пуснах я през компа (изключи Microphone Boost) , и си звучеше супер , нал тъй ?

Я сега си опрай малко разклонителите , виж всички кабели да са далеч от други кабели , настрой си китарата , избери си пресет A0 и пробвай пак .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ тва, като те питах преди, каза ли ми го? (;

 

разплитах квото разплитах, пробвах да не вързвам китарата през компа - все е тъй.

 

едит: като я настроих, се пооправи. блъря.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем че човек - аз ти казах "Настрой всичко и опитай пак" . Това включва и китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда полезно е китарата да се настройва преди свирене

 

или както са казали поетите:

китарата е като жената - за да я ползваш,

първо трябва да я настроиш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда полезно е китарата да се настройва преди свирене

 

втория акорд в 1вия семпъл е убииствено жесток :thumbs_up:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наинтина те бие ток от китарата, то контактите или разклонителите не са добре/ или са погрешно/ заземени.

Пробвай с фазомер да пипнеш клемите на зануляването на конкактите(първо провери дали фазомера работи, като провериш фазата на контакта - ако свети - провери и заземяването, и не забравяй, че трябва да си държш пръста отгоре на фазомера).

 

Ако на заземяването фазомера свети значи имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз проблема си знам, че го имам ;p

 

начи, ей тъй процедирах: изключих разклонителя и го почистих, проверих контакта с фазомера (нормално положение), включих разклонителя, минах го и него - фазата свети, нулата - не. на струните свети юнашки xD

 

и какво сега? (от електротехника, както и от сума ти други неща, не разбирам особено, така че би ли обяснил малко по-ясно, като за нууб...?)

 

// фазомерът, който докопах, е ултраяк, сигурно е произведен през първата половина на 20 век. ако имах с кво да го снимам, щях да си го сложа в подписа, редом с някакъв соц-лозунг xD

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че на нулата няма да свети, а ти провери ли клемите за заземяването отстрани на контакта (не дупките), както Евтим ти каза? Виж самия контакт - нулата трябва да е свързана и към тези клеми - при теб най-вероятно не е. Другият възможен ввариант е клемите да са се огънали прекалено много и като вкараш щепсела да не опират в неговите пластини отстрани. И това ми се е случвало. В този случай трябва с една отверка да поизмъкнеш клемите от гнездата им.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клемите на заземяването са двете метални пластинки, които стърчат отстрани на контакта.

Принципно те би трябвало да са свързани с трети проводник към една плоча, закопана дълбоко под земята.

При нашите соцсгради, разбира се, строителните организации са се направили на 3 и 1/2, и заземяват контактите чрез един от двата проводника, които идват от таблото долу - именно нулата.

 

Най-вероятно, твоите клеми са свързани за фазата вместо това.

Провери с фазомера и докладвай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лесно се проверява занулен ли е контакт като пъхнеш фазомера във фазата, а там където си слагаш пръста слагаш 1 кабелче и с него докосваш пластина за зануляване - така на практика имаш нуломер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*вмъква се под бюрото*

светят клемите, светят, даже по-ярко от фазата като че ли ^^ ама тва не е проблем, щото щепселът на "уредбата" (всъщност евтини китайски колонки със субуфер) е от малките, заемащ приятна продълговато-шестоъгълничеста форма, и не притежава подобни екстри като пластинки отстрани xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нулата не свети, свържи всички клеми на контактите вкъщи към нея(изключвайки преди това бушоните, и проверявайки всичко с фазомера, преди да пипаш).

 

Компютъра се съмнявам да не е заземен.

Пипни му металните небоядисани части с фазомера да видиш...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.