Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам питане


amorphisa

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме дали някой има представа от кубетата на Line 6. Интересува ме дали имат лампови модели, например

 

http://line6.com/spideriii/150.html

 

този не мога да разбера дали е такъв. Който има информация нека сподели тук.

Между другото си търся и лампи ECC83, ако имате също пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересува ме дали някой има представа от кубетата на Line 6. Интересува ме дали имат лампови модели, например

 

http://line6.com/spideriii/150.html

 

този не мога да разбера дали е такъв. Който има информация нека сподели тук.

Между другото си търся и лампи ECC83, ако имате също пишете.

 

Този от линка е транзисторен. Line 6 вече пуснаха на пазара и лампови усилватели съвместна разработка с Bogner. Повече инфо тук:

 

http://uk.line6.com/spidervalve/

 

overview02.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах малък досег с продукти на Line 6 и бях адски изненадан от некоректното представяне на спецификациите на нещата, и още повече- когато имах вземане-даване с клиентския им отдел. Може и да имат готини неща, но определено бих пропуснал втора среща с тази марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа Line 6 нямат лампови продукти, а правят симулации на лампови усилватели. Ако съдя по отзивите са добра марка, но аз лично бих си взел лампово.

 

Докат пост-на и вии са разбрахте да го ева... :)

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах малък досег с продукти на Line 6 и бях адски изненадан от некоректното представяне на спецификациите на нещата, и още повече- когато имах вземане-даване с клиентския им отдел. Може и да имат готини неща, но определено бих пропуснал втора среща с тази марка.

 

Би ли споделил за кой точно продукт не са били представени спецификациите коректно?

Аз съм Line 6 юзър от около 3г. вече имам 6-7 различни техни продукта, но досега нищо не правилно не съм срещнал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа Line 6 нямат лампови продукти, а правят симулации на лампови усилватели. Ако съдя по отзивите са добра марка, но аз лично бих си взел лампово.

 

Докат пост-на и вии са разбрахте да го ева... :)

 

Имат вече лампови, но са по-скоро хибридни:

 

"Spider Valve delivers 12 channels of amp modelling - combined with several flavors of built-in modulation, delay and reverb – driven by an all tube, all Bogner amplification design boasting 6L6 power tubes, 12AX7 preamp tubes and premium Celestion® Vintage 30 speakers." ( от сайта на Line6)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам едно интерфейсче- guitarport. В кутията нямаше и помен от някакви технически обяснения за машинката, но нейсе- бях ги дръпнал от сайта им. Оказва се обаче, че в сайта пише, че е 24/48000, докато драйвера поддържа 16/44100 :) Лека, почти недоловима разлика, нали :P Също така гордо на кутията пише Виста КомпатибЪл- хубаво- всичко е перфектно, докато не видях едно просто информативно съобщение "This product is not designed to work in a 64 bit environment". Ще кажеш- ми да, откъде да знаят, че ще го пускаш на 64 битова ОС? Ми щом са предвидили такова съобщение в инсталацията, значи са знаели. Инак в system requirements си пише 98/2000/ХП/Виста :) И такива дреболии. Разбира се по телефона стигнахме до мълчанието на агнетата и служителката след много размисъл се извини за неточностите и върнахме машинката. Та просто е непрофесионално продукт на имаща се за сериозна марка да идва в кутия без никакви характеристики, а информацията на сайта да няма много общо с реалността. В крайна сметка с малко емулации и много нерви, драйвера тръгна на 24/48К, което значи, че все пак интерфейса го поддържа, ама един средностатистичеки юзър е обречен да си джитка на плитко,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам едно интерфейсче- guitarport. В кутията нямаше и помен от някакви технически обяснения за машинката, но нейсе- бях ги дръпнал от сайта им. Оказва се обаче, че в сайта пише, че е 24/48000, докато драйвера поддържа 16/44100 :) Лека, почти недоловима разлика, нали :P Също така гордо на кутията пише Виста КомпатибЪл- хубаво- всичко е перфектно, докато не видях едно просто информативно съобщение "This product is not designed to work in a 64 bit environment". Ще кажеш- ми да, откъде да знаят, че ще го пускаш на 64 битова ОС? Ми щом са предвидили такова съобщение в инсталацията, значи са знаели. Инак в system requirements си пише 98/2000/ХП/Виста :) И такива дреболии. Разбира се по телефона стигнахме до мълчанието на агнетата и служителката след много размисъл се извини за неточностите и върнахме машинката. Та просто е непрофесионално продукт на имаща се за сериозна марка да идва в кутия без никакви характеристики, а информацията на сайта да няма много общо с реалността. В крайна сметка с малко емулации и много нерви, драйвера тръгна на 24/48К, което значи, че все пак интерфейса го поддържа, ама един средностатистичеки юзър е обречен да си джитка на плитко,

 

Като спомена Виста...предполагам не само с този продукт, но и със почти всичко имаше проблем да проработи на Виста, дори и това за което се твърди че е съвместимо. Аз лично се отказах да ползвам такъв уиндоус ,не и докато не го пач-апнат както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, върви под виста, проблема е, че не върви под 64 битова виста. По същата логика няма да тръгне и на 64 битово ХР ;) За съжаление микрософтските педерастчета спират поддръжката на ХР в края на тази година и от пролетта насам никой не издава насериозно драйвери за ХР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, върви под виста, проблема е, че не върви под 64 битова виста. По същата логика няма да тръгне и на 64 битово ХР ;) За съжаление микрософтските педерастчета спират поддръжката на ХР в края на тази година и от пролетта насам никой не издава насериозно драйвери за ХР.

Не планирам никакви по-сериозни промени по конфигурацията ми , не и поне до идния февруари. Тогава ще му мисля, но това не е никак по темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.