Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся си компресор за басчето


IgniteAll

Recommended Posts

Привет!

 

Отказах се да си купувам ефекти от тип процесори поради финансови и мои вкусови приумици. Сега в моите фикс идеи изникна мисълта, че ми трябва само един що-годе приличен компресор, за да докарам нужния за мен звук. Ще ми е много драго да изскочи някоя симпатична оферта, която да е за запазен ефект на прилична цена, която простосмъртен да може да си позволи.

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Със Sansamp пробвал ли си?Не съм басист,но съм слушал-помпа яко. Редактирано от IgniteAll
Цитиране на предишен коментар. Правила на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викторе,дай ми конкретни дефиниции за "що-годе приличен компресор" и "прилична цена" - иначе казано,кажи какви марки те интересуват и до колко пари си склонен да отделиш? Та да ти измислим нещо. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sansamp не мога да си позволя, мисля... Не знам какви са цените, но предполагам, че там освен качество се плаща марката. Марки прегледах какво ли не, но са ми непосилни като цена... Предполагам, че първо ще искам съвет от вас за нещо до 100 лева, пък каквото излезе. Харесах това дюъл банд компресорче на Ashdown, но сумата покрай ремонтите вкъщи ми е непосилна :happy:

 

Ashdown028.jpg

 

Затова сега малко мисля, че прибързах с темата тук, а трябваше да я пусна в Бас като идея за съвет и след това да пиша в Купувам, но така може да е за добро. А винаги мога да преместя темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се въртиш около 100-ина лева - виж това:

 

http://www.digitech.com/products/BassSqueeze.htm

 

Не е като Ashdown-a,но може да ти свърши работа,ако не си много претенциозен.По ценовата листа на Digitech за 2007 от Музикална къща "Фактор" е 145 лв.

 

Разбира се,винаги можеш да си купиш и Behringer... :happy:

 

П.П. А и винаги мога да ти преместя темата преди теб и да те "прецакам"... :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Behrin-кво??? Нивгаш! Това много ми допадна и до месец и нещо се надявам да изскоча с такова сладурче. Тази цена ме устройва :yahoo: Приятно звукна... за разлика от Behrin-както и да е... :dance: Ако изскочи все пак нещо втора ръка на територията на София, моля пишете смело в темата, перди колегата с Голфа да ми я е преместил... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавейте,

 

за твоя бюджет това което ти предлoжи мефистофела е идеално ... дори бих казал че е доста добро !!! друго май не се сещам за тия пари дето да върши добра работа.

 

от камьончетата ферарито (нищо че тоя сезон във F1 мерцедес са по-добри) на компресорите за бас е

EBS Multi Comp Bass Compressor

от рак версиите е

DBX 160A

това е моя класация ... да си кажа, да не стане грешка после от къде съм измукал тая информация :punk_guitar:

 

DBX166XL от раковете е як ама 2ра ръка моя го прдодадох за 190 евро а нов е 235 - държи цена говедото (за моя най-голяма радост :metalist: ). Същото е и за EBS - към 120-130 евро са 2nd hand.

 

... и стига с тва помпене - идеята на компресора е съвсем друга и добрите се познават точно по това, че не се усещат

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ EBS-a е много добър,спор няма,аз дори съм се замислим за един такъв - ама ако той е Ferrari-то,ей това сигурно е Bugatti Veyron:

 

http://www.thomann.de/de/trex_squeezer.htm :punk_guitar:

 

П.П. Предполагам,че моя Boss е VW-то? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя Trex не съм го пробвал и лично не се се ориентирам по цената и гледам да вярвам само на ушите си :punk_guitar:

 

от няколко месеца съм у немъчко и понеже това е еднократна възможност та гледам да тествам и пипна максиамло повече хапаратура. Ако го мерна тоя динозавър нейде из витринте на някой музикален магазин ще го чуя непременно. ....

 

абе Boss LMB3 не е никак за подценяване .... сега дали е VW или друга марка може да се спори ама всички знем че VW може и яки коли да прави (Bugatti примерно)

 

дори бих препоръчал Boss пред Digitech ... в ebay се появяват от време на време компресори на Trace Elliot - старички ама мноо яко ... поне само суперлативи са чувал за тах

 

аре лека вечер от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И правилно. :metalist:

 

Аз също се ориентирах към LMB-3 преди време,ама той вече излиза от търсения бюджет - близо 200 лв беше,пък и не е точно компресор.

 

Лека и на теб! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От дотук цитираните съм привърженик на EBS. Иначе (според мен) всичко което си струва притежанието струва над 100 лв - поне 150 :metalist:

В категория "Мерцедес" класирам Demeter Compulator, иначе много прилични модели имат BBE и Aphex (оптични, с true bypass) и цените в Щатите са ОК, за Европа не знам, ще трябва да потърсиш. Аз съм с Aphex, ако си любопитен мога да ти го дам за проба :punk_guitar:

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.