Jump to content
Българският форум за музиканти

Използване на Кюбейз като основен миксер при свирене наживо.


salt

Recommended Posts

Здравейте.През Декември тази година с едни приятели от музикалното училище в Ст.Загора(колеги певци) мислим да направим едно малко концертче в Кукления театър.Въпроса ми е дали мога да използвам компютъра си като сонвоен миксер за концерта, защото така ще мога да подобря като цяло саунда.Мога да сложа разни компресорчета , даублери ит.н....но има ли някакъв риск Кюбейз да се използва за основен миксер за живи изпълнения.Ще използвам 4 - 5 микрофона, сингбек, пиано(през миди) и може би бас китара.Аудио интерфейса ми е M_AUDIO DELTA 1010 LT.

Процесора ми (Core 2 Duo 2.4ghz clock 3.00 ghz)се справя с доста псити пробвал съм до 128 vst instrumenta синхронно да възпроизвежда.Чак тогава забива малко.А само с аудио тракове и едно пиано в режим на запис не забива ...но все пак как мислите?Има ли вероятност нещо да стане и да се бъгне звука?

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Hardware преди Software - само това разбрах от краткия си опит . Ако имаш възможност да ползваш нормален миксер , определено ще ти е по-спокойно . Случва се просто всичко . И аз мислех , че новия ми комп не може да забива - ама я го гледай ко прай като му нашибах в реално време на ниска латенсия (4мс) 8 соундфонта в Hi-Quality режим на леър :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз съм пробвал на сухо да записвам 8 трака с ниска латенция около 3-4 мс на 48кхц с ревърб на няколко трака и копресори.Не го затормозват.мисля че ще се справи с този стъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз те съветвам, ако имаш опция за миксер, да оставиш ПЦ-то у дома!

Преди време, един единствен път, ми се наложи да използвам софтуерен продукт за микс на живо и после горчиво съжалявах :)

В моя случай не става дума за Кюбейз, но и аз, като теб, си мислех, че машината ми е много корава и няма да запецне.

По закона на всеобщата гадост, първо програмката сдаде багажа, след това и ПЦ-то заби зловещо, баш в най-неподходящия момент. Та, така.

Редактирано от ivp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Може6 да използва6 компа само ако иска6 да запи6е6 зялата работа, но няма да е зле наистина да намери6 някакъв пулт. 6том е до 6 канала все 6те се намери не6то. Теорети4ески трябва да стане и само с компа, но си е риск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.