Jump to content
Българският форум за музиканти

относно заиграване с ефекти


preIbanez

Recommended Posts

...та така значи...тия дни се позаиграх нещо с ефектите...ривърб ползвам винаги и винаги съм ползвал навсякъде...и за ритъм...и за соло...ама започнах да експериментирам с хорус в солата и взе че май ми се понрави...ще ми се да споделите как вие прилагате горепосочените ефекти и къде...а също и как мога да разнообразя допълнително звука си с други ефекти...без да става кич или да звуичи като нинтендо....и още защо повечето китристи отричат ревърба за ритъм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично слагам навсякъде ревърб , и при ритъм и при соло , защото без него ми звучи много сухо . Като записвам обаче го махам , защото на места става зле . За хоруси , фейзъри и фленджъри - използвам ги най-вече при класически песни от средата на 70те , като Пърпъл , Рейнбоу и други такива - особено в комбинация с малко тейп дилей стават перфектни за всички леки солца с малко драйв .

 

А за разнообразяването - аз смятам скоро да се здобия с хардуерни вариани на Октавер , Хармонайзер , Пич Шифтър , Дуал Ефект (две в едно , примерно Хорус смесен с малко Флендж) ... С тях звука става много интересен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още защо повечето китристи отричат ревърба за ритъм...

 

Защото за рифове, където трябва да бичкаш яко по 6-та струна и искаш всеки тон да се чува отчетливо, ривърба ще ти пречи.

Металика с ривърб = боза с яйца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мноо ясно :hysterical: но пък с клиин ритъм реверба си върви много добре

 

много харесвам за сола с бридж адаптер някъв фузз с много гейн (например аз ползвам биг муфф) и след това хорус - става ултра психарски звук, ако се добави и малко дилей съвсем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В последно време не ползвам никакъв ревърб.Просто свирим в много малка стая и като се усили всичко стаа голяма мазня.

А и самото помещение има достатъчен руум за да мажем отгоре.Само за клиин китара малко хорус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

...сега покрай гарланда ми става ясно защо на хайгейн ривърба става само за сола...така маже на ритъма че не е истина...добре че послушах Галин да не слагаме вграден в главата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.