Jump to content
Българският форум за музиканти

Време ли е ?


h0s

Recommended Posts

Свиря ,ако може така да се нарече на класическа китара от няма и година,но напреднах,знам почти всички акорди и няколко цели песновки.Та се чудя дали ми е време да си взимам някаква ел.китара ,или пък ще си зема и ще ми е много трудно...? В тоя форум съм чувал ,че има много китаристи и много опит...надявам се да ми кажете какво мислите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че не съм от китаристите с много опит, но напротив-даже ще ти е по-лесно на електрическата. Е, в началото малко ще закачаш струни, но на електрическата не е като на класическата с по 1 пръст разтояние между струните ;) Може да има и дискриминация ;):D:hysterical: И аз бях като теб-Свирих 1 година на класическа и после си взех електрическа. Направо е супер. Ако имаш възможност си взимай! Не ги слушай като викат, че трябва да свириш 5 години на класическа и после на електрическа. То има хора, които през живота си не са хващали акустична китара. Но както и да е. Аз се изказах по въпроса.

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братче грабвай електричката ти казвам аз. Аз чак като си зех електрическата почнах да ходя на уроци по класическа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях в твоето положение до преди 1 месец,че и по-зле,нито знаех сичките акорди нито нищо....просто ми писна от акустичната,бачках ено лято и събрах пари за ел китара и за кубе :) взех си Jacskon JS30 и ми върши страхотна работа(кубето е Laney LX65R) общо за към 1200 лв с колани и още куп простотий ;) та няма значение ква китара си зимаш за първа,гледай амп-а да е качествен,щото китарата тей или иначе ще я сменяш след време :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях в твоето положение до преди 1 месец,че и по-зле,нито знаех сичките акорди нито нищо....

едва ли някога ще ги научиш всичките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нещо по-евтино и на старо.но като за начало помоли някой приятел ако има ел китара да ти я даде за някой ден.да усетиш разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е добре да почнеш да свириш на електрическа, но БЕЗ за оставяш класическата китара. Един известен китарист беше казал, че акустичната китара разграничава мъжете от момчетата - от гледна точка на техниката е напълно вярно.

 

На акустичната китара можеш да научиш музикална теория и хармония, което едва ли ще тръгнеш да правиш щом ти връчат електрическа китара с дисторшън. Развивай се и на двата типа китара, защото в противен случай има много голям шанс да си вдигаш по цял ден шум с електрическата, въобразявайки си, че правиш нещо. Разбира се, електрическата китара е нещо много хубаво, но според мен, ако човек не може да свири сравнително добре на акустична китара, не е много правилно да се нарича китарист, без значение каква техника на арпежи има :hysterical: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та няма значение ква китара си зимаш за първа,гледай амп-а да е качествен,щото китарата тей или иначе ще я сменяш след време :hysterical:

 

А не така! Китарата трябва да е удобна и без кусури по изработката. Свиренето би следвало да е удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря ,ако може така да се нарече на класическа китара от няма и година,но напреднах,знам почти всички акорди и няколко цели песновки.Та се чудя дали ми е време да си взимам някаква ел.китара ,или пък ще си зема и ще ми е много трудно...? В тоя форум съм чувал ,че има много китаристи и много опит...надявам се да ми кажете какво мислите. :hysterical:

 

За няма и година? :recourse::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та няма значение ква китара си зимаш за първа,гледай амп-а да е качествен,щото китарата тей или иначе ще я сменяш след време :hysterical:

 

А не така! Китарата трябва да е удобна и без кусури по изработката. Свиренето би следвало да е удоволствие.

 

бтв и китарата е от значение :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.