Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои са топ 3-те най-важни неща при свиренето?


Vlado_Abroad

Recommended Posts

Предварително се извинявам за тона, но вече не мога да се въздържа!

 

Абе Тони, ти пък кой си че да даваш такива оценки, бе?????? Всепризнатия виртуозен китарист критик от световна величина!?! Коя е основата, която те оправдава да правиш подобни оценки? Ти по добър ли си от Цветан Недялков, че го плюеш под път и над път? А дори и да си - супер неколегиално и комплексарско е да се държиш по такъв начин! Тук става дума за

МУЗИКА

, което не е спорт и не трябва да има състезание! Като си по добър ходи ти при Слави и му покажи "Недодялков" колко е некадърен в сравнение с тебе!

 

Аман от локални надувки!

 

Не се извинявам за отношението, щото си си го заслужил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не желая да се заяждам, но Ахе, изобщо не схващаш какво иска да каже Тони. Той нито веднъж не написа: Недялков е слаб китарист.

 

Просто казва, че има много по-добри от него и тн и тн.

А ако трябва и аз да дам мнение за него е че той дори няма възможност да покаже на какво е способен свирейки при Слави.

 

Аре със здраве и стига глупости...

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Не желая да се заяждам, но Ахе, изобщо не схващаш какво иска да каже Тони. Той нито веднъж не написа: Недялков е слаб китарист.

 

Просто казва, че има много по-добри от него и тн и тн.

...Недодялков пак маза като за световно (адски се учудвам защо го величаят това момче комплексарче - маже бързите пасажи ,свири беидейно и фразировката му е като на квартален китарист от банишора - а некой да ме обори!) :exclaim:

 

Е да - никъде не е написал "Недялков е слаб китарист"

 

Това че има и по добри китаристи от Цветан Недялков далеч не значи че не трябва да го дават по телевизията всяка вечер. Това там е "Шоуто на Слави", а не "Шоуто на най добрите бг китаристи". По мое мнение се справя доста добре и професионално. Нека някой от вас да пробва да подготвя по n на брой нови песни за шоу, което се води всеки ден.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе добро си е момчето бре! Он си ги правйе нещата. Може да има по-добри от него, ама има и много по-лоши. То пък не може всеки да е най-добър. Повечето са горе-доле. Пък мамин Цецко е повече горе, отколкото долу, нали? :P

 

Спокойствие и медитация. Който се ядосва за глупости, да преброи първо до 255 (ако му е 16-битова главата, може и до 65535) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джойнт Нейчър,

той точно за това говори общо взето.Хендрикс го е имал тоно/звуко извли4ането и затова със съвсем нормални/сток китари и усилватели е имал такъв страшен саунд.Ако имаш добро тоноизвличане ще си способен дори и една талпа с опъната жица на нея да накраш да свири  дет се вика.Но по-качествена и добра апаратура може само да ти помогне да постигнеш желания звук от тебе по-бързо.И все пак не забравяй,разбирането за звук/саунд е много субективно-има хора които ве4но търсят и има хора които са доволни на много по-малко.Общо взето няма прави и грешни мнения в това отношение,всичко е въпрос на ли4но предпочитание.

Абе не казвам, че не е важно, напротив, ама чак толкова :) Деазнам. Напротив, с кофти апаратура ако знаеш какво правиш пак можеш на накараш китарата да заговори. Ето това е майсторство. Ама зависи какво се разбира под ТОНОИЗВЛИЧАНЕ, защото ти майче говориш по-скоро от пръсти, като техника и чувственост, докато тук виждам доста голяма част го имат предвид като върхова апратура и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Предаване на отношението ти към музиката на публиката. Тя трябва да почувства твоята любов към това, което свириш

 

2. Оригиналност и пълнота на изразяването

 

3. Техническа адекватност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не желая да се заяждам, но Ахе, изобщо не схващаш какво иска да каже Тони. Той нито веднъж не написа: Недялков е слаб китарист.

 

Просто казва, че има много по-добри от него и тн и тн.

А ако трябва и аз да дам мнение за него е че той дори няма възможност да покаже на какво е способен свирейки при Слави.

 

Аре със здраве и стига глупости...

 

:)

убеден сьм 4е в този форум

има поне 10 които са бая пред Цецо

аз бих се изправил пред него без никакви притеснения

но не виждам зашо да се самопоканвам

в краина сметка тои е бая добьр за смотан певец като слави

но виж за Боби не става - Драго Блондо беше кьде кьде по добре

но какво да се прави - гаден шоу бизниз

пьк ти АXE ако има6 желание се обади да си направим Jem -пьк тогава се изказвай имам ли право или не да давам оценки

и не е само мое мнение 4е Цецо не е вьрха на сладоледа

-няма да спомена конкретно кои от наи утвьрдените китаристи у нас ми каза - може ли да бьде китарист 4овек които прави такива физиономи на гьр4 когато свири?виждал ли си западняк да прави предсмьртини физиономии когато свири сложни пасажи?или си ги изработва пьрво вкьщи

виж и мненията на сайта на пророк - у4удващо се покриват на 100 % с моето!!!

защоли????

а снощи беше усмихнат - и направи добро впе4атление - явно нещата варирит от шоу до шоу

но има -когато маже яко - щоуто с Петру4и

или пьк когато свири пар4ето на Сат4 - супер дьрвено - това професионално ли е??????????

Малмстиин беше казал - свири само с 50 % процента от вьзможностите си за да няма издьнки -урок задьлжителен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мен джем няма смисъл да си правиш, но с огромно удоволствие бих гледал джем с теб и Недялков.

И както вече казах:

А дори и да си - супер неколегиално и комплексарско е да се държиш по такъв начин!

 

Отношението ти към другите китаристи е много леко дразнещо! Това не е само мое мнение. От доста хора съм чувал коментари по твой адрес, но аз съм този който ти го казва. Наблегни на музиката, за сметка на плюнките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе винаги ми е било много странно ,когато стане дума за "свирене с чувство". Кво значи това - наистина не ми е ясно...Ако говорим за тоноизвличането ,тогава явно има някакво недоразумение ,защото готиният звук от инструмента не се получава в зависимост от това ,колко ти е чувствена душицата! Елементарно е, всичко е физика или казано иначе ПОСТАНОВКА .Аз съм се убедил на 100% ,че е така защото за 8 години свирене съм ги сменил всичките ,докато най-накрая се убедих коя е най-свободна и се извлича най-готин тон от китарата .Просто не можете да ме убедите ,че ако един китарист свири с неправилна постановка ,супер сковано и с доста напрежение в ръцете ,обаче видиш ли колко чувство влага ,ще звучи професионално .Това са глупости ,с извинение...Ако някой е гледал видеото на Планет Х от концерта в България ,там има едно много точно изказване на Дерек Шериниън по тоя повод ,но сега ме мързи да го преразказвам.

 

:P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе винаги ми е било много странно ,когато стане дума за "свирене с чувство". Кво значи това - наистина не ми е ясно...Ако говорим за тоноизвличането ,тогава явно има някакво недоразумение ,защото готиният звук от инструмента не се получава в зависимост от това ,колко ти е чувствена душицата! Елементарно е, всичко е физика или казано иначе ПОСТАНОВКА .Аз съм се убедил на 100% ,че е така защото за 8 години свирене съм ги сменил всичките ,докато най-накрая се убедих коя е най-свободна и се извлича най-готин тон от китарата .Просто не можете да ме убедите ,че ако един китарист свири с неправилна постановка ,супер сковано и с доста напрежение в ръцете ,обаче видиш ли колко чувство влага ,ще звучи професионално .Това са глупости ,с извинение...Ако някой е гледал видеото на Планет Х от концерта в България ,там има едно много точно изказване на Дерек Шериниън по тоя повод ,но сега ме мързи да го преразказвам.

 

:D:P

Не си прав, но сега ме мързи да ти обяснявам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе винаги ми е било много странно ,когато стане дума за "свирене с чувство". Кво значи това - наистина не ми е ясно...Ако говорим за тоноизвличането ,тогава явно има някакво недоразумение ,защото готиният звук от инструмента не се получава в зависимост от това ,колко ти е чувствена душицата! Елементарно е, всичко е физика или казано иначе ПОСТАНОВКА .Аз съм се убедил на 100% ,че е така защото за 8 години свирене съм ги сменил всичките ,докато най-накрая се убедих коя е най-свободна и се извлича най-готин тон от китарата .Просто не можете да ме убедите ,че ако един китарист свири с неправилна постановка ,супер сковано и с доста напрежение в ръцете ,обаче видиш ли колко чувство влага ,ще звучи професионално .Това са глупости ,с извинение...Ако някой е гледал видеото на Планет Х от концерта в България ,там има едно много точно изказване на Дерек Шериниън по тоя повод ,но сега ме мързи да го преразказвам.

 

:P:P

Постановката е съвсем друго нещо.

Много е просто-ако не си си намерил най-удобния за теб начин за свирене(постановка),няма да ти е приятно да свириш,ще се мъчиш и накрая ще лепнеш тендо вагинит.

Чувството е природна даденост,която се доразвива с практика(свирене,анализиране,вкус...)Или го имаш или го нямаш.Говориме за пипането на грифа.Нали знаеш-едно и също нещо може да се изсвири по-различни начини.Партитурите са просто хартия ако не вложиш чувство в изсвирването им.

С 2 думи-постановката няма нищо общо с чувството,което е индивидуално.

Иначе нямаше да се различаваме един от друг. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не човек ,точно това имах впредвид. Преди година и нещо свирих едно парче на Сатриани и много се нервих ,че не ми излизаха много изразително бавните пасажи. Известно време след това установих ,че постановката ми на ЛЯВАТА ръка не е била правилна и съм правил вибратото неправилно - от пръсти ,а не от китка както всички добри китаристи .Като посвикнах с новата техника се върнах към парчето и всичко си прозвуча супер ... Затова казах ,че постановката има най-голямо значение за звука ,както и за динамиката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Trendkiller, мисля, че тук става въпрос за по-друго нещо: Изсвири въпросното нещо на Сатриани два пъти (ако имаш възможност, даже се запиши някак, че после да се чуеш). Първият път, докато го свириш, си мисли: "Уф, баси и тъпата китара майна, баси и тъпите жици... Кога ли ша го свърша тоя експеримент, че и бирата вече се стопли, нашите вкараха не знам си кой гол поред... Абе оня тъпак Tarvin к'ви ги плещи само глупости!?". Като го изсвирваш втория път, просто се наслаждавай на музиката. Кефи се как излиза еди-кой си пасаж, тук колко нежно (агресивно) звучи...

 

После изслушай двата записа. Ей втория е "свирене с чувство" ;) . Първия е "цепене на дърва". Та това имат предвид момците, ако се не лъжа :beer:

 

Правилната постановка е съвсеееееем друга приказка и ще бъде разказана друг път :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Предаване на отношението ти към музиката на публиката. Тя трябва да почувства твоята любов към това, което свириш

 

2. Оригиналност и пълнота на изразяването

 

3. Техническа адекватност

Да това спред мен е най-правилното мнение казано до сега и съвпада като цяло с моето!! :pray:

 

А иначе за Цветан Недялков - доста див офтопик стана :wall: - свирил е доста и според мен да свириш всяка вечер всякакви парчета не е по възможностите на всеки!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.