Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои са топ 3-те най-важни неща при свиренето?


Vlado_Abroad

Recommended Posts

Trendkiller, мисля, че тук става въпрос за по-друго нещо: Изсвири въпросното нещо на Сатриани два пъти (ако имаш възможност, даже се запиши някак, че после да се чуеш). Първият път, докато го свириш, си мисли: "Уф, баси и тъпата китара майна, баси и тъпите жици... Кога ли ша го свърша тоя експеримент, че и бирата вече се стопли, нашите вкараха не знам си кой гол поред... Абе оня тъпак Tarvin к'ви ги плещи само глупости!?". Като го изсвирваш втория път, просто се наслаждавай на музиката. Кефи се как излиза еди-кой си пасаж, тук колко нежно (агресивно) звучи...

 

После изслушай двата записа. Ей втория е "свирене с чувство" :) . Първия е "цепене на дърва". Та това имат предвид момците, ако се не лъжа :P

 

Правилната постановка е съвсеееееем друга приказка и ще бъде разказана друг път :P

Абсолютно е така ,може би аз не се изразих правилно. Вярно е ,че едно и също нещо може да прозвучи по много различни начини ,в зависимост от това какъв 'ъпроуч' има дадения китарист. Или казано иначе ,ще прозвучи така ,както го чувства изпълнителят .Но което не мога да се съглася е ,че само с 'чувстване' ще прозвучи добре .Просто представи си един китарист със скована дясна ръка и гадно вибрато .След това си представи как свири някакво парче и влага супер много 'чувство' .И колкото и да свири с душата си ,крайният резултат винаги е лайно (с извинение тука) ,просто защото грешната постановка му пречи да извлече хубав звук от инструмента .Та за това казах ,че според мен добрата постановка е най-важният елемент в свиренето - защото ти отваря страшно много хоризонти ,които по друг начин никога не би открил.

И другото ,което ми е странно е ,как според хората някой ,който пише мелодични парчета като Сатриани влага много чувство в свиренето си ,а някой брутален метъл забива агресивно и без 'чувство'... Гневът не е ли чувство? Аз когато съм изнервен измислям най-яките рифове. А защо казват ,че повечето джазмени също свирят без чувство? Ами ако се чувстваш тъпо и напишеш нещо ,което звучи безлично ,но просто така си се чувствал в момента на композирането...Кой е тоя ,дето определя кога нещо е изсвирено с чувство или не???!

Абе надявам се тоя път да съм се изразил по-ясно... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, схванах. :ph34r: Воистина едното чувство не прави нещата. Пък ако самото произведение е писано без чувства... ми то самото композиране се предполага да е израз на чувства, е** си! Май нищо не може да помогне в такъв случай... :greenball:

 

А пък агресивните жици... наистина гнева не е "по-малко чувство" от другите!

 

Колкото до джазмените... не знам, като гледам някои джазмени, понякога ми се струва, че в сравнение с тях всички други сме някакви бездушни (бездупни? ;)) свирачи :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.