Jump to content
Българският форум за музиканти

дайте съвет


evans

Recommended Posts

не 4е имам кой знае къв опит, ама около година свирих с един сонор от които бях доста доволен,свирил съм с ТАМА Айрън Кобра и с Пърл елиминейтър и смея да твърдя 4е ПЪръла на много ми пасна поне на мен!аз гласувам за ПЪРЛ :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко допълнение към предишния ми пост... на DWтата степенките/плочките им се чупят много и от това, което слушам за тези педали въобще не са си оправдали цената... ама въобще... и това от хора, които ги имат тези педали от много време гледат да се отърват от тях. ТАМАта е един от най-здравите кардани и просто няма грешка... той е създаден за злоупотреби просто. :hysterical: А за Pearl мога да кажа освен, че е много здрав (пъти по-здрав от DW) има много индивидуални настройки. Това на което се закача веригата или ремъка (на английски cam) е сменяемо с най-различни, които дават различни усещания за хода. makedonetsa може да каже нещо повече Pearlа... мисля че той имаше Eliminator! Ще се повторя като кажа да не слагаш Yamahaта в сметките при условие, че можеш да си купиш Iron Cobra или Eliminator!

 

тези барабанисти които си изброил и АМАТИ да им дадеш пак ще свирят!като гледам повечето твърдо са за ТАМА да си земе пича. и няма да згерши.

В България сме най-добри с АМАТИ не мислиш ли?! :thumbs_up:

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha - та на мен не ми е удобна ! DW- то пък ми се струва прекалено скъпо и едва ли е двапъти по-добро от другите педали !

Сигурен съм, че не е! Не случайно хората взимат ТАМА и Пърл. Не знам защо са толкова прехвалени DW като марка... четох едно интервю с Дерек Роди, който години на ред работи в 5 звезден Дръм Шоп в Америка. Накратко каза, че до сега не е имало случай, в който някой да си поръча кит на DW и да няма проблем с него. За пример давам, той казва в интервюто, че някакъв си поръчал скъп кит и когато си вадил касата от калъфа/кашона, лакът още не бил изсъхнал. От тогава горе долу магазинът им спрял да продава DW!

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Y

Сигурен съм, че не е! Не случайно хората взимат ТАМА и Пърл. Не знам защо са толкова прехвалени DW като марка...

DW неса прехвалени тази хъм "истерия" около тях е само в България.Причината е че всичко непознато и чужодо за българина се окачествява като много хубаво и качествено.Тъйкато за момента е малко трудничко да се снабдиш от раз точно DW барабани затова е и всичкото суетене около тази марка.

Yamaha бяха мечтата на комунистическия барабанист защото си беше цяло чудо по онова време да имаш такива барабани сега са по достъпни и неги смятат за нищо особенно макар че Yamaha продължават да са си добри барабани и качеството им несе е влошило от тогава. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, хора, човекът трябва да пробва педала, да му хареса...

С'а ако ще свири бавен рок, все му е тая. Ако ще свири нещо по-бързо, ще му трябва я Тама, я Перла, макар че и от тях по-бързи предпочитаме. :greenball:

Пич, ако ще купуваш педал, първо сравни с това, на което си свирил - леко ли ти е, тежко ли ти е, бави ли те, много чувствителен ли е. Виж също и какви мшинки, какви джиджавки има за връткане, дали е достатъчно customizable според твоя вкус и дали ще можеш да го направиш точно както трябва ... ама ако мама и тате дават парите, взимай кобрата и толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.