Jump to content
Българският форум за музиканти

Tony Iommi


Cupatincho

Recommended Posts

Аз съм му страшен фен незнам за другите китаристи тук...Харесвам начина му на свирене прогреса и влиянието му пък и волята му да продължи след инцидента(за незапознатите си е отрязъл крайщата на пръстите на дясната ръка и понеже бил десняк първо отхлабвал струните за да може по-леко да натиска за да не го боли но пък му било по-трудно и си измайсторил протеци)и сега е това което е...Идол на много китаристи включително и мен...Та какво ви е мнението за стила му...Аз лично харесвам нещо много стано за китарист - а именно че съм гледал концерти на Сабат и ми е много интересно това че не не показва никаква емоция на сцената седи гледа си китарата човека и свири като Извънземен(за разлика от другия ми лубим китарист Ангъс Йънг)...Другото което ми харесва е това че свири прости неща подходящи дори и за начинаещи(изклучваме солата му който според моето скромно мнение на моменти стават много бързи) и тези прости неща същевременно звучат така все едно свири цял оркестър ами е само той там с своя Gibson SG...Просто много му се възхищавам на този човек и направо ми се плаче като се сетя че пропуснах възможноста да го видя на живо...Интересно ми е вашето мнение???

Поздрави

 

Цвети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми,железен е пича.Аз съм пробвал да обърна китарата-с дясната ръка няма проблем (на грифа),но с другата не мога да уцеля струните :) .Страшна воля трябва за да се научиш да свириш по този начин. :recourse:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Респект към Томи и от мен!

При всеки удобен случай, слушам някоя негова струнна разходка по пентатониката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за грешката

бил е левак и затова неможел да натиска хубаво праговете...А и все пак говорете по темата става въпрос за страшен китарист :hysterical::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че Iommi e Mastrer, но не разбирам какво толкова има да му обсъждаме техниката и прочие...човекър е претърпял инцидент, което е довело до нещо уникално..това ясно, ама през времето за обсъждане на чужди техники и стилове не е ли по-добре да мислим за собствените си.(Който иска да е Iommi 2 да си резне малко от пръстите и няма проблем :hysterical: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе пич не искам да се правя на някого но опрелкено бих зимал много пример от него естествено прилагайки собствен стил на свирене..Просто исках да видя дали във форума има и други негови фенове.. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.