Jump to content
Българският форум за музиканти

Сработка със Сelestion G12t-75


Mladen

Recommended Posts

Привет !!!

 

Ами значи..., положението е следното:

Преди година и нещо си поръчах самоделка кубе със усилвателна схема на Dynacord (по големи конспирации-оригинална)!

Кубето е готово от два месеца и саунда е много готин, с мн. прецизни регулации , абе супер е! Проблемът е че схемата е в комбинация с говорител за Хай-фи техника :hysterical:

Мъченикът е от Благоевград, производство от преди 15 години, 12 вата, 8 ома, пренавиван и докаран до 40 - 45 W и за сега върши някаква работа,но липсите в чистотния диапазон са усезаеми!!!

Маисторът на "произведението" е изчислил говорител 60 W , но каза че може да бутне усилвателя и да го докара за 80 W-ов говорител!

 

Ако не сте разбрали до сега понятията в тази насока не са ми доста ясни :) !

Насочил съм се към Сelestion и по-специални към този :

 

http://professional.celestion.com/guitar/p...detail.asp?ID=5

 

Заинтересува ме този отрязък : "...the G12T-75 has featured extensively in cabinets like the legendary Marshall 1960...", като почитател на Хард рока :surprise: !!!

 

Та накрая и запитването ми!

 

1) Как ви се струва заформящата се конфигурация и, ако някой има по-добри предложения да сподели!

2) Ако някой знае нещо за този модел да ме светне повечко! Параметри, цена, туй цък, онуй цък... :greenangel:

 

Ами това е и благодаря за вниманието на всички!!!

 

Greets!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами G12T-75 си е класическия говорител в Marshall 1960 серията 4х12 кабинети. Аз лично го предпочитам пред V30, защото тембъра му е по-"винтидж".

В края на краищата въпрос на вкус.

Ако търсиш модерен метал звук V30 е по-масовия избор, ти като си хард-рокер мисля че G12T-75 ще ти пасне по-добре. Все пак обаче това е лично мнение.

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук седи въпроса какво ще правиш с новият говорител?

Мислиш да го сложиш директно на мястото на стария ли?

 

Ако си решил така определено не ти го препоръчвам!! Всеки говорител си има различни характеристики и от там си иска различен тип кутия. Слагането на говорител в неясна кутия ще доведе до проблеми.

 

Алтернатива е да видиш някое кубе което ползва този говорител и да изкопираш кутията му. Така поне ще си сигурен, че някой друг е оразмерил кутията за този говорител.

 

И останалата алтернатива е ти да си оразмериш кутия спрямо новият говорител :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а тва със бутването на усилватела и ватовете е пълна безсмислица :hysterical:

ватовете на говоритела не значат към какъв усилв да се слага или колко силно свири, ами колко ток издържа да минава през него :yes:

 

така например имам малко лампово кубе 5-6 вата с 8" и без проблем му закачам външен 12" 100вт :hysterical:

 

по важното е омовете да съвпадат, но ако е транз. ампа и това не е много важно :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O.K. , thanks за инфото!

Т'ва с кутията си го знаеме ( сегашното кубе например е високо 70 см. и широко 40см. дълбоко 30-на см., със затворена кутия) притеснявам се за техническите характеристики и пасването м/у усилвателя и говорителя, но явно ме е уместно да питам за това тъй като не мога да ви предложа схемата на Dynacord-a! Специално за стария говорител се наложиха 4 преправяния на усилвателя, вече не знам от какъв аспект, това ще си го управи майсторa!

 

Интересува ме специално от къде мога да си намера такъв Селестчън в БГ и на какви цени са???

Гледах в нета от 75$ на старо,100$ нов, но все пак, ако може някой да даде информация... :)

 

Thanks!!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателя не се напасва към говорителя!!!!Това за мен си е глупост отвсякъде......говорителите си имат параметри и усилвателите си имат параметри и дори говорителя да ти е по-слаб от усилвателя те си се вързват заедно и няма никакъв проблем преди да си усилил прекалено много......Човече прочети малко....

Иначе пасване се прави на говорителя към кутията...това - ДА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.К. Разбрахме го това Вече, не мисля за необходимо да задълбавам в материята, само това ми остава!

Ако някой може да ми каже за усилвателя и да се закрива темата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.